Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Hem Linux Hem Windows

canpolat11
 Share

Recommended Posts

Evet arkadaşlar eski bir laptopuma hem linux hem de Windows kurmak istiyorum tabi laptop un özellikleri core 2 Duo 1.5 ram 160 HDD Windows 7 nin lite sürümlerinden biri linux ise kaliteli veya başka sürümü kurmak istiyorum benim sorum nasıl ikisini beraber sorunsuz bir şekilde kırarım hangisi önce kurulmalı yardım ederseniz sevinirim

1.Windows'u kurup,disk yöneticisine girip C birimi küçült  yönergesi ile disk alanına boyutuna bağlı olarak orn:250 gb disk alanı  varsayalım,100000 / 100gb disk alanını ayırın (isteğe bağlı boyut farklı olabilir),2.olarak linux sistemini başlatın,çıkan disk bölümlendirme kurulum ekranında ayrılan bu bölümü ayrılmış hamdisk olduğundan,otomatik algılayacağından seçeneklerde windows yanına kur ibaresi gelecek.bu seçenek ile kurduğunuzda ayrılan disk alanına linux kurulur,kurulum son aşamasında birden fazla olan sistemlerin açılışına imkan tanıyan işi kolaylaştıran ,grub2 kurulur bu grub2 menüsü üzerinden her pc açılışta sistem seçiminizi yapabilirsiniz işlemler doğru izlenildiğinde herhangi bir aksaklığa sebebiyet vermeden tamamlanır iki sistemde aktif ve rahat şekilde seçmeli olarak kullanılır kısaca özetleme şeklinde belirttim.Kolay gelsin.

image.png.9eb76c87ab506ef9a3ff6fd4f7936d77.png