Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Devexpress Component Ekleme

korasoglu
 Share

Recommended Posts

hocam tamam çalıştı teşekkür ederim.

Gridcontrola checkbox sutun ekleyip seçilen satırların kontrolünü denemiştim normal buton aracılığıyla seçilenleri döngü içerisinde kontrol edince tam ve doğru vermekte fakat ribbon paneldeki buton aracılığyla kontrol edince her seferinde bir eksik verdi bende sürümle mi alakalı dedim devewxpress 16 indirdim yine aynı

DXApplication1.rar

çok ilginç, RibbonBar'daki BarButtonItem ile denedim aynen dediğiniz gibi oldu, sağlıklı çalışmıyor? Neden olduğunu anlayamadım ama kısayoldan şu çözümü öneririm. Bir tane normal button koyun ve kodları onun içine yazın. BarButtonItem'e basınca o buttonu çalıştırsın. button1.PerformClick(); şeklinde.

Örnek proje: 

Please register to see this content.

Sevgili Pairs 16 sürümünü indirdim yine aynı oldu 17 indirmedim full bulamadım link veren olursa denerim ama sonuç olarak 16 da da çalışmıyor.

Konu açamadan buradan soruyum dedim devexpreede toolStrip karşılığı nedir çözemedim yardımcı olurssaniz sevinirim.

Not: 17 Sürümü konusunda link veren olursa çok makbule geçer

Edit = Şimdi kintaronun örneği indirip tekrar denedim toolStrip le denedim sonuç aynı sadece butonlarda çalışıyor. void yaptım olmadı çözüm olarak kintaronun dediği gibi genel bir değişkenle aynı buton üzeirnden iş yapmak mantıklı duruyor. Yani butonun clik eventinde ise aşağıdaki gibi olabilir.

string asd = "asd";
        void aa()
        {
            if (asd== "asd") 
            {
                for (int i = 0; i < gridView1.RowCount; i++)
                {
                    string secili = gridView1.GetRowCellValue(i, gridView1.Columns[0]).ToString();
                    string no = gridView1.GetRowCellDisplayText(i, gridView1.Columns[1]);
                    if (secili == "T")
                    {
                        MessageBox.Show(no + " Nolu satır seçili");
                    }
                }
            }
        }

Edited by korasoglu