Jump to content

Nividia Virtual Audio Device Wave Extensible Wdm Sorunu

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

"nividia virtual audio device wave extensible wdm"   aygıt yöneticisine pek bakmadığım için daha önce bu driver uyarısı varmıydı bilmiyorum.  tv kartımı pc ye bağladım (ONDAN SONRAMI BU SORUN ÇIKTI?)ve dvb dream ı kurdum. sonra google da bu driveri aradım.  teadüfen bunu buldum ve yükledim: MEDIA-NVIDIA-NVIDIA-Virtual-Audio-Device-Wave-Extensible-WDM  4 mb lık bir dosya. ama exe dosyası.  çalıştırınca tüm aygıtları gösteriyor. fakat ben hangi aygıtı seçeceğimi bilemediğimden ileri diyorum  tarayıp bırakıyor ve sonrada  DRİVER MAX PROGRAMI o tüm driverleri otomatik olarak taramaya başlıyor. bende uzun sürdüğünden taramayı Görev Yöneticisinden sonlandırıyorum.

bu uyarının altında bir hata uyarısı daha vardı.  bu dirver mıdır driver bulma reklam aracımıdır onu ilk yüklediğimde o düzeldi. fakat bu , "nividia virtual audio device wave extensible wdm" hatası aygıt yöneticinde duruyor. Driver Collection sitesinde  bu sürücü var ama 450 mb civarında birde son yükleme aşamasında sürücü isminde NOTEBOOK yazıyor. yani sürücü sadece notebook içinmi bu sefer terredüt edip yüklemedim. aslında ekran kartı sürücüsünde bu driver vardı diye hatırlıyorum. ama TAM  modda kurduğumu hatırlıyorum o zaman bu sürücüde yüklü olması gerekir veya ÖZEL moddamı kurdumda bu ses sürücüsü kalabalık yapıyor diye onu kurmadım mı tam hatırlamıyorum.

Aslında ses sisteminde herhangi bir sorunla karşılaşmadım. bu sorun için nividia nın kendi sitesinde sürücüyü bulamadım. dediğim gibi Drivercollction sitesinde var ama son yükleme aşamasında dosya adında NOTEBOOK yazıyor. onun için benim pc masaüstü olduğundan kurmadım. diğer driver sitelerinde de biraz eski tarihli driver var bunun için. ne yapacağımı bilemedim... ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yenidenmi yüklesem orda bu sürücü ekte varmıki?  veya tam olarak hangi sürücüyü yüklemeliyim veya yüklemesem kalabalık olmaması için dahamı iyi olur? yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekran Alıntısı2.JPG

Aynı bölümde görüntü bağdaştırıcıları olacak ordakileri buraya yazarsanız cihazın güncel nvidia driverini veririz kurarsın o wdmnidir nedir onuda kurar herşeyin en güncelini kurar problem yaşamazsınız ben driver yükleme programlarıyla ekran kartı driverinin kurulmasını kesinlikle önermiyorum yoksa deyin her zaman sorun çıkarmışlardır.Elle manuel indirp güncellemek en iyisidir.

• Like 1

RaZoRWounD, 14 dakika önce yazdı:

Aynı bölümde görüntü bağdaştırıcıları olacak ordakileri buraya yazarsanız cihazın güncel nvidia driverini veririz kurarsın o wdmnidir nedir onuda kurar herşeyin en güncelini kurar problem yaşamazsınız ben driver yükleme programlarıyla ekran kartı driverinin kurulmasını kesinlikle önermiyorum yoksa deyin her zaman sorun çıkarmışlardır.Elle manuel indirp güncellemek en iyisidir.

ekran kartı nı tam sürümü ve son sürümü buluyorum o sorun değil. ama audio deyince aklım karıştı. ekran kartı driverini kaldırıp yeniden kurunca düzelecekmi mesele o.? bende tabiki orjinalinden yanayım. 

Please register to see this content.

abdulhey_, 4 saat önce yazdı:

ekran kartı nı tam sürümü ve son sürümü buluyorum o sorun değil. ama audio deyince aklım karıştı. ekran kartı driverini kaldırıp yeniden kurunca düzelecekmi mesele o.? bende tabiki orjinalinden yanayım. 

Hocam burdan güncel sürümü indirip

Please register to see this content.
kurulumda hızlı değil özel seçip en alttaki temiz kuruluma tik atıp kurulum yapın eski problemli driveri kaldırıp bu en güncel sürümü kuracaktır böylece o wdm audio probleminiz çözülecektir.

abdulhey_, 3 saat önce yazdı:

bunla ilgili değil ama dvb dreaam da normal kanalları göstermiyor?  HD leri gösteriyor sadece. çözünürlük monitörümde hd ye ayarlı.

o yazılımsal bir sorun pc ile alakası yok dvb dream'ın hiçbir zaman düzgün çalıştığına denk gelmedim :)

Edited by RaZoRWounD

yeni sürümü yükledim sorun düzeldi. yalnız dvb dream da hd kanllar dışında normal kanalları izlemeyi çözemedim hala.çözünürlük düşük karasal yayınlarda da onun otomatik ayarı olmalı.

birde altta kocaman altın sarısı bandda kanal program bilgisi sol üst köşede de yine altın renkte sağ saol ok ve yenileme simgesi var. gerçi kayboluyor bir kaç sn sonrada bunlar daha önce yoktu.