Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Problemleri

eXtrmE_sPoRtS
 Share

Recommended Posts

İşletim sistemimde bazı sorunlar buldum, bunları nasıl çözebilirim?

1.sorun: Metin belgesinde yazı fontu değişmiyor, hep aynı kalıyor.

2.sorun: Bir dosya silerken geri dönüşüm kutusuna gitmiyor, direk siliniyor.

3.sorun: Bazı dosyaları silerken bu dosyayı silemezsiniz diye hata veriyor bunu çözmek için sürekli Windows gezginini kapatıp tekrar açamam gerekiyor.

4.sorun: Metin belgesine artık hiçbir şey yazamıyorum.

5.sorun: Windows uygulamaları açılıyor fakat hemen kapanıyor.

Bunların sebebi nedir? Hard diskte mi sorun yoksa işletim sisteminde mi? Çözümü nedir?

Bu sorunlar sonradan mı oluştu yoksa ilk kurulumda da varmıydı?

Sanırım kullandığın programlar uyumsuz veya güvenlik yazılımı engelliyor açılmalarını.

Donanımın  windows 10 uyumlu mu ?

Edited by DJ_Rush

DJ_Rush, 32 dakika önce yazdı:

Bu sorunlar sonradan mı oluştu yoksa ilk kurulumda da varmıydı?

Sanırım kullandığın programlar uyumsuz veya güvenlik yazılımı engelliyor açılmalarını.

Donanımın  windows 10 uyumlu mu ?

Hayır yoktu.  Donanımım uyumlu .

Sistemim:

GTX 960 MSI Gaming 2G

i7 4790 4 ghz

8 gb 1600 mhz ddr3

2 tb hdd

uefi bios anakart

Bugün oldu bu sorun pc'yi yeniden başlattım. Bu seferde böyle oldu :D :

Please register to see this content.

Bir de sanırım c:\windows klasörünün içindeki diğer klasörlerden farklı bir simgeye sahip olan bir klasörü sildim ondan kaynaklı olabilir mi ? Örnek font klasörü diğer klasörlerden farklı simgeye sahip ama onu silmedim. Yanlış hatırlamazsam offlinewebsites miydi neydi ismi onu bir paylaşırsanız sevinirim eğer olmazsa aldığım sonucu buraya yazarım.

Edited by eXtrmE_sPoRtS

eXtrmE_sPoRtS, 20 dakika önce yazdı:

O ne demek oluyor ? Siz yardım isteyenlere böyle mi davranıyorsunuz ?

Yardım etmeye çalışıyoruz herzaman. Kızmak yok. Masaüstünün karmaşıklığını görünce olay çözüldü zaten.  Sadece samimi yorum yaptım. Neyse özür dilerim. 

Formattan başka çaren yok gibi.

Edited by DJ_Rush

DJ_Rush, 28 dakika önce yazdı:

Yardım etmeye çalışıyoruz herzaman. Kızmak yok. Masaüstünün karmaşıklığını görünce olay çözüldü zaten.  Sadece samimi yorum yaptım. Neyse özür dilerim. 

Formattan başka çaren yok gibi.

c:\windows\offlinewebpages adlı klasörü yanlışla sildikten sonra oldu herhalde. Rica etsem birisi bu klasörü benimle paylaşır mı belki windows'a tekrar atarsam düzelir.

gardaşım senin pc ye cin girmiş. bak bakıyo ordan görmüyonmu?  felak ve nas surelerini oku geçer.D-J Rush ın dediği gibi masaüstünü görüpte bunların olmaması mümkün değil. hem simge paketi kullanmışsın o da bu tür sorunlara yol açar. birde masaüstünde ne kadar dosya var öyle. açılacak windows o kadar klasörü masaüstünde görünce açılmaktan vazgeçer. sen o masaüstünü bir sanat eseri olarak yayınlasan kesin derece alırsın.

yedeğini alıp format at.

bir daha da temiz sade kullan tavsiyem. alıştığın zaman göreceksinki en iyi windows modifiyesiz windowstur.

bu arada windows 10 en başlarda karışık geliyor insana ama alışınca şimdiye kadarki en iyi windows olduğunu anlıyorsun.

• Like 1

eXtrmE_sPoRtS, 5 saat önce yazdı:

Peki insider redstone 3 mü yükleyim yoksa sizin önereceğiniz bir sürüm var mıdır windows 10 için ?

insider olunca ne oluyor?  senin sisteminle ilgili hataları microsoft otomatik olarak algılayıp düzeltiyormu? final sürümle insider sürüm arasındaki fark ve avantaj dezavantajlar nedir?  mesela her hafta insider sürüm çıkarsa onu windows update den mi alıyorsun?  gerçekten bilgi edinmek için soruyorum yeri gelmişken.

abdulhey_, 6 dakika önce yazdı:

insider olunca ne oluyor?  senin sisteminle ilgili hataları microsoft otomatik olarak algılayıp düzeltiyormu? final sürümle insider sürüm arasındaki fark ve avantaj dezavantajlar nedir?  mesela her hafta insider sürüm çıkarsa onu windows update den mi alıyorsun?  gerçekten bilgi edinmek için soruyorum yeri gelmişken.

İnsider kararlı olmayan geliştirici sürümüdür bir nevi beta diyebiliriz sistemindeki hataları otomatik algılama diye birşey yok sen hataları microsofta rapor ediyorsun bir sonraki güncellemede o hatayı düzeltiyor.İnsider sürümü ile final sürüm arasındaki fark şudur insider beta olduğu için hatalarla doludur ama sistemi daha önce görüyorsun mesela bir sonraki çıkacak rs3 yani 1709 sürümü veya 1711 sürümü önceden test ediyorsun ilk sana geliyor sonra sen bunları test edip diğer insiderler gibi rapor veriyorsun ama asla stabil çalışmaz sürekli bir hatayla karşılaşırsın beta sürüm sonuçta mesela biz 1sonraki sürüme geçtik diyelim aradan 10-15 gün sonra sen bir sonraki gelecek büyük güncellemeyi test etmeye başlıyorsun örnek veriyorum 1803 sürümü adı ne olur bilemiyorum ama bu şekil devam ediyor.Normal sürümde ise en az hatayla karşılaşıyorsun stabil çalışıyor sadece aylık güncelleme oluyor bide toplu güncelleme bu 2sini toplasan 500-600 mb çıkmıyor lakin insiderde 4-5 günde 1 sürüm çıkar updateden çeker.Yani insiderde hayatıdna görmediğin hatalarla karşılaşman sık sık mavi ekran hatası alman bile mümkün ama final sürümde bunların olasığı %1-%2dir.Özetle biz bu işten pek anlamayan sizin gibi kullanıcılara kesinlikle normal sürüm öneriyoruz lakin ben cesaretliyim her türlü hatanın üstesinden gelirim win 10 geliştirilmesine yardım etmek istiyorum dersende insider üyesi olabilirsiniz buna kimse karışmaz biz sadece uyarıyoruz.

@eXtrmE_sPoRtS size gelince efem en güncel isoyla temiz sistem kurun derim ben yani 1703 Redstone 2 Creators Update sürümü ha illa modifiyeli sistem kullanacam diyorsanızda win 7 tercih edin win 10 modifiye konusunda çok yetersiz neden derseniz sistemle çok bütünleşik çalışıyor icon editlerini bozuyor stabil çalışmıyor.Win 10 kullanılacaksa temiz sistem kullanmak taraftarıyım.

Son Olarak @abdulhey_ kardeşim bu konuyla alakalı anlamadığın veya merak ettiğin herhangi birşey varsa bana özelden ulaşıp sorabilirsin en ince ayrıntılarına kadar anlatabilirim burda özet geçtim sadece :)

• Like 1

eXtrmE_sPoRtS, 5 saat önce yazdı:

Peki insider redstone 3 mü yükleyim yoksa sizin önereceğiniz bir sürüm var mıdır windows 10 için ?

Ben de netbook var. Ona sürekli insider sürümlerini yüklüyordum. Sanırım 16220 sürümlerde senin yukarıda verdiğin klasörler gibi görüntüler olmaya başladı. Klasör isimleri görünmüyordu. Bir kaç sürümden sonra düzelmişti. Sorun donanım uyumsuzluğundan kaynaklanmış olabilir.

eXtrmE_sPoRtS, 6 saat önce yazdı:

bundan yukarısını yok sayın.  yanlışlıkla alıntı yapınca sonradan yeniden cevaplamayı açınca "yazınız yeniden yüklendi silin diyor , çarpı işaretine de tıklasan reklam sayfasına gidiyor. bunu nasıl halledicem bir türlü çözemedim..? neyse..

@RaZoRWounD kardeşim yeterince güzel anlatmışsın anladım. teşekkür ederim. bununla uğraşmak için bilgili iddialı veya hatta yazılım bilgisini geliştirecek bilgisayar sistem yazılımıyla alakadar mühendis falan olmak lazım.  dediğin gibi bizi aşan bir konu. ben enterprise 64 u kurdum gayette menunum .

modifiye işine gelince zaten en iyi görünümlü windows , windows 7  sadece tema olarak yüklersen sorun olmuyor kaldıki onlarda da shell doasyalarını kullanmaktan anlamazsan pekde bir şey değişmiyor. mac os skin pack cazibeli geliyor ama ben bu skin pack leri yükleyince  bir çok kez yeniden format atmak zorunda kaldım. onun için can sıkıntısından tema falan yüklemek daha çok cansıkıntısına neden olabiliyor. o yüzden en temizi sade kullanmak.

• Like 1