Jump to content

Ati X1650 Ekran Kartım Win7 Kurulum Sonunda Pc Kapanıyor

lord_figo18
 Share

Recommended Posts

DJ_Rush, 1 saat önce yazdı:

Aynı kartı seneler önce kullandım. Fan arızalı olabilir, fiyatları uzuc alıp kendin de takabilirsin. 

Ben olsam onboard kulanırdım.

Benim değil üstad müşterinin onboard düşük geliyor bozuk olma ihtimali yok deşil mi fan çalışıyor ama soğutmuyor mu acaba fan 20 tl büyük ekran kartı bulunmuyor bizim buralarda 2. El 

yanlış hatırlamiyorsam internetten driveri indirip kurduğunda kurulum biter bitmez bilgisayar  hata verip reset atiyor adım gibi biliom netten indirip kuruyorsunuz

siz driveri interntten indirip kurmayın eski bir yöntem bulun kendinize mesala farzedin internet yok nasil halledersiniz :D

Edited by 3yl3mci

3yl3mci, Bir saat önce yazdı:

yanlış hatırlamiyorsam internetten driveri indirip kurduğunda kurulum biter bitmez bilgisayar  hata verip reset atiyor adım gibi biliom netten indirip kuruyorsunuz

siz driveri interntten indirip kurmayın eski bir yöntem bulun kendinize mesala farzedin internet yok nasil halledersiniz :D

Driver kurulum ekranında kapanmıyor zaten win7 kurulum sonuna geldiğinde kapanıyor sorun fanda mıdır ekran kartında mı boşuna ekran kartı almayalım bulunmuyor zaten buralarda ?

şahsi fikrim diverpack solition kullanıyorsan büyük ihtimal program yanlış driver yüklüyor sonuç olarak bilgisayar ekran kartını tanımıyor ve ekrana görüntü gelmiyor. ekran kartının orijinal windows 7 driveri varsa (internette gördüğüm kadarı ile yokmuş vista driverı kullananlar var) ekran kartını ayrıca yükle büyük ihtimal sorun ortadan kalkacaktır.

• Like 1

Please register to see this content.

eğer onboardan sistem kurulumu yapabilirseniz sonradan ekran kartını takıp bu driveri sağ tuş yapıp özelliklerden 
uyumluluk sekmesinden xp service pack 3 ü seçip kurmayı deneyin çünkü bu ekran kartının windows 7 desteği yok ^_^

r2AQg3.png

blackjack1921, 21 dakika önce yazdı:

eğer onboardan sistem kurulumu yapabilirseniz sonradan ekran kartını takıp bu driveri sağ tuş yapıp özelliklerden 
uyumluluk sekmesinden xp service pack 3 ü seçip kurmayı deneyin çünkü bu ekran kartının windows 7 desteği yok ^_^

Please register to see this content.

Çok teşekkür ederim üstad ama sorun yine devam ediyor yani driver ile Alakası yok ekran kartı ısınıyor termal macun mu bitti ya da fan mi artık soğutmuyor bilmiyorum detayı eğer ekran kartı arızalı değilse Yen'i fan takacam sizin fikriniz nedir 

lord_figo18, 15 dakika önce yazdı:

Çok teşekkür ederim üstad ama sorun yine devam ediyor yani driver ile Alakası yok ekran kartı ısınıyor termal macun mu bitti ya da fan mi artık soğutmuyor bilmiyorum detayı eğer ekran kartı arızalı değilse Yen'i fan takacam sizin fikriniz nedir 

ekran kartınız fanlımı bilmiyorum eğer fanlı ise yağlı kontak sprey ile motor kısmına biraz spreyi sıkmayı deneyebilirsiniz fanın deviri düştüyse yada çok ses çıkarıyorsa çözer termal macunu değiştirmeniz iyi olur 

bu spreyi elektronikciler den alabilirsiniz 10 lira çivarında olması lazım  yada ekran kartınıza uygun yeni soğutucu alabilirsiniz  aynısı olmasına dikkat edin farklı olup da yeterli soğutamaz sa başka sorunlarda çıkabilir   

• Like 1