Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Enerjiyi Kesip Açınca Internet ın Kesilmesi.

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Dün gece pc yi kapatacaktım yatarken baktım güncelleme yüklenmiş güncelle ve yeniden başlat yazıyor. Uzun sürer diye uyku moduna aldim  pc yi. Sonra da elektrik harcanmasın diye çoklu prizin anahtarından kapattım. Modem de aynı prize takılı olduğundan o da kapandı doğal olarak. 

Sabah açtığım da ise tabi modem hemen devreye girmez. Epey bekledim internet gelmedi. Sadece power lan ve wi-fi ışığı yanıyor. Wi-fi yi ne telefon nede pc kullanabiliyor çünkü internet yok.  Birsürü onarım denedim bir tek modemi resetlemedim. Ama modem aynen o şekil duruyor.  Bağdaştırıcıyı kaldırıp yeniden kurdum. Windows 10 bunu zaten kendisi yapıyor onarım da

Wndows 10 enterprise64bit de ie açmaya çalıştığımda onarım ları deneyip. Dns sunucusu yanit vermiyor diyor.  Başka dns denedim , modem arayüzü nden bağlanti testi yaptım yine bir şey değişmedi.  Her elektiği kestigimde böyle olursa işimiz is. Modem markası tp link td-w9970 . Nasıl çözebilirim bu sorunu?

forjest, 1 saat önce yazdı:

Açılıştalamaıpsı için altnu ataki dizineiss i,bat dosyasını copy/past et.  :) 

"%appdata%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup"

Açılış ta derken modemi açarken daha doğrusu fişe takarken olmalı sanırım. Yoksa windows açılışında sorun yoktu. Dün akşam yapmadığım bir şeyi yani komple sistemin elektrigini kapadım ondan sonra böyle sorun çıktı 

Dediğin dizine attım dosyayı modemi kapatıp açtım sonra pc yi kapatıp açtım değişen bir sey olmadı. Yani iss İle arada sorun var sanirım. Kayıt oluşturdum iss nu  arayıp ama kaç saattir bir sey değismedi. Her elektriği kesince böyle yaparsa işimız var. Sorun yok doping iyi dedim nazar değdi herhalde.

forjest, 1 saat önce yazdı:

Please register to see this content.

Açılıştalamaıpsı için altnu ataki dizineiss i,bat dosyasını copy/past et.  :) 

"%appdata%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup"

Açılış ta derken modemi açarken daha doğrusu fişe takarken olmalı sanırım. Yoksa windows açılışında sorun yoktu. Dün akşam yapmadığım bir şeyi yani komple sistemin elektrigini kapadım ondan sonra böyle sorun çıktı 

Dediğin dizine attım dosyayı modemi kapatıp açtım sonra pc yi kapatıp açtım değişen bir sey olmadı. Yani iss İle arada sorun var sanirım. Kayıt oluşturdum iss nu  arayıp ama kaç saattir bir sey değismedi. Her elektriği kesince böyle yaparsa işimız var. Sorun yok doping iyi dedim nazar değdi herhalde.

firtina_limani, Bir saat önce yazdı:

modem kaynakli degil bence verilen inetin kutularinda sorunlar cikiyor abhic tdulhey_ abi bende  doping adsl servisini kullaniyorum gercektende bozdular bu bir gercek 

Ben 5 aydır kullanıyorum ilk defa sorun çıktı ttnette daha sık kopma oluyordu.  Fiber sahadolabı geldi hipernet oldu. düzeldi.

Evimin 100 m aşağısında sağ ve sol tarafında fiber genişbant sahadolabı var. Aynı altyapıyı kullanıyorlarsa  niye sorun oluyor. ?  Hız testinde 23 mb sabitlemisler. Test etmelerimde hic tutarsızlık olmuyor. 22,95-23.00 Mb.

firtina_limani, 16 dakika önce yazdı:

vaecekleri max vermislerdir oda su yümb szden evinize giden saha dolabi harici kabolar hala eski olmasidan dolayi olabilir 

Bi ara değiştırierken görmüştüm alt sokakta kabloları ama bizimkileri değiştirmidilermi bilmiyorum. Hız gece gündüz 23 mb sabit. Tutarsızlık yok.

abdulhey_, Bir saat önce yazdı:

Bi ara değiştırierken görmüştüm alt sokakta kabloları ama bizimkileri değiştirmidilermi bilmiyorum. Hız gece gündüz 23 mb sabit. Tutarsızlık yok.

Siz hangi operatörü kullanıyorsunuz? Hızınız bence gayet güzel, keşke bizde bu kadar hızları sabit alabilsek ama nerede...

Berdush_03, 1 saat önce yazdı:

Siz hangi operatörü kullanıyorsunuz? Hızınız bence gayet güzel, keşke bizde bu kadar hızları sabit alabilsek ama nerede...

Millenicom doping. Sahibi türk tye nin en zenginlerinden ama pek medyada adı duyulmaz. İss olarak geçenlerde biraz reklamı yapıldı tv de. Birde e -devlette yok diğer iss lerin hepsinin  bilgileri var.

Birde şubesi pek yok herhalde. Veya belli merkezi bölgelerde var.  İlk aktavisyonu yapmak için bana 90 km uzaklıktan geldiler. Altyapida sorun olduğunda ise türk telekom bakıyor.

Edited by abdulhey_

atlasgold, 6 dakika önce yazdı:

elinizdeki modem modelinden kullanıcılar illalah demiş durumda kopmalar yaşanıyor ..

o model modem de bende sorun yaşadım sonunda başka modem taktım 

kurtuldum...

teşekkür ederim istediğim somut bilgi tamda böyle bir şeydi işte. bende daha önceki asus dsl-N10E kablosuz 150 Mbps modem var.  onu kullansam düşük verimmi alırım acaba? vdsl özelliği yok 24 mb hız için olurmuki? ve kablosuz çekim gücü zayıfmı kalır?

ben bu tp linki modemi faturaya ek olarak aldım. bende olumsuz şeyler okumuştum geldiğinde görünce yüzüm buruştu. çünkü nerde adi şey var onu verirler. bende kopma hiç olmadı 5 aydır doping internete geçtiğimden beri. ama her enerji kesildiğinde böylede yaparsa işimiz var. aslında sabırsızlık yapıyoruz tamam onu da alayım diyoruz. halbuki kafanda bir sürü daha önceden incelemiş olduğun vdsl modemler var.  zaten 140 tl ye vdsl modem vermezler. veya pek hayrı olmaz. ama o an için kapılıyorsun. idare etsin yeter fikri ile tamam onu da faturaya ek alayım diyorsun.

Aynı modemi TTnet de veriyor fakat modemin teknik desteğini TpLink vermiyor.Güya çözüm ortağı dedikleri

firma veriyor müşteri hiz. arıyorsun sürekli meşgul ve modemi  farz et ki

ulaştın  hemen değişimi yok uzaktan

modemi kontrol ediyorlarmış onaylanırsa

servise gönderiyorsun ..... ondan sonrası allaha emanet....tabi bu arada sıkıntıları yaşamaya devam ediyorsun....

Aslında tplink ileri teknolojiye sahip ve

Bu konuda lider firmalardan biri böyle

ikileme düşüp kendi prestijlerini sarsmalarına sebebiyet vermelerini anlayamıyorum doğrusu...

Modeme gelince teknik ve yazılım olarak

güzel fakat sanırım bi donanımsal yada

yazılımsal  bi hatası var....

Elinizdeki diğer modem  24 mb hızı görebilir fakat VDSL sinyali ve kartları

ADSL  den farklı sinyal gönderdiği için modem sinyali göremiyecek ve online

olamayacak...kablosuz hız tplink de  300 Mbps ve elinizdeki modemin iki katı kablosuz yayma gücü...

• Like 1

abdulhey_, 43 dakika önce yazdı:

@atlasgold valla 140 tl lik bir modemin teknik servis i ile uğraşmak yerine yenisini almayı tercih ederim. 

Yalnız  yazılım güncellemesi varsa onu yapabilirim işe yarayacaksa.  Teşekkür ederim.

Asus modemi takarsan, VDSL sinyali alamazsın. VDSL ile ADSL sinyalleri farklı.

abdulhey_, 12 saat önce yazdı:

Millenicom doping. Sahibi türk tye nin en zenginlerinden ama pek medyada adı duyulmaz. İss olarak geçenlerde biraz reklamı yapıldı tv de. Birde e -devlette yok diğer iss lerin hepsinin  bilgileri var.

Birde şubesi pek yok herhalde. Veya belli merkezi bölgelerde var.  İlk aktavisyonu yapmak için bana 90 km uzaklıktan geldiler. Altyapida sorun olduğunda ise türk telekom bakıyor.

Kullandığınız servis sağlayıcı da taahhüt falan var mı?

İnternet adresleri var mı? İncelemek istiyorum da, gerekirse ona geçerim, benim ki Turk.Net ama, gündüzleri fena değil, iyi hız alıyorum ama bana akşamları lazım, akşamları baya düşüyo hız.

@Berdush_03 maalesef tek eksi yanı 27 ay taahhütlü.  Sitesi ttnetin alt tarife sayfası ile birebirdi. Chat yolu ile hemen kafalıyorlar

Ve  whatsapptan belgeleri kamera ile cekip gönderiyorsun. 1 saat sonra başvurunuz millenicim doping çe kabul edilmiştir diye telefon geldi doping ne lan dedim içimden ttnttnet sandığımdan ama olan olmuştu:-)  bir sürü şikayet vardı incelediğimde. Ama o kadar da kötü değilmiş. Millenicom yaz tarifelere bak onlar seni anında chat yolu ile yakalıyorlar zaten:-)

Berdush_03, 2 saat önce yazdı:

Asus modemi takarsan, VDSL sinyali alamazsın. VDSL ile ADSL sinyalleri farklı.

Kullandığınız servis sağlayıcı da taahhüt falan var mı?

İnternet adresleri var mı? İncelemek istiyorum da, gerekirse ona geçerim, benim ki Turk.Net ama, gündüzleri fena değil, iyi hız alıyorum ama bana akşamları lazım, akşamları baya düşüyo hız.

140 tlik dediği modem zaten VDSL modem ve yazılım güncellemesi onun için düşünüyor..ADSL modem (ASUS)için değil...

abdulhey_, 9 saat önce yazdı:

@Berdush_03 maalesef tek eksi yanı 27 ay taahhütlü.  Sitesi ttnetin alt tarife sayfası ile birebirdi. Chat yolu ile hemen kafalıyorlar

Ve  whatsapptan belgeleri kamera ile cekip gönderiyorsun. 1 saat sonra başvurunuz millenicim doping çe kabul edilmiştir diye telefon geldi doping ne lan dedim içimden ttnttnet sandığımdan ama olan olmuştu:-)  bir sürü şikayet vardı incelediğimde. Ama o kadar da kötü değilmiş. Millenicom yaz tarifelere bak onlar seni anında chat yolu ile yakalıyorlar zaten:-)

- Internet hızında akşamları falan düşme oluyor mu?  Ben şuan Turk.Net'teyim gündüzleri çok iyi bazen 36Mbps hız alıyorum ama bana akşamları lazım, akşamları illallah dedirtiyor.

- Ama onlarında suçu yok çünkü herşey Türk Telekom'un elinde.

Berdush_03, 16 saat önce yazdı:

- Internet hoan düşme oluyor mu?aknetin pen şuan Turk.Net'teyimb sm gündüzleri çok iyi badiMbps hız alıyorum ama bana akmb işamları lazım, akşamları illallah dedirtiyor.

- Ama onlarında suçu yok çünkü herşey Türk Telekom'un elinde.

Anlattim ya işte  Tt elinde olmasından çok avantaj olarak gözboyadığı şeyi (reklaminda)  dezavantaja dönüştürüyorki  müşteri kazanmış olsun. Hatta birbirlerini kötülüyorlar sana yanlış bilgi veriyorlar gidip söylüyorsun memura normal olabilir diyor. "Alabileceginiz en yüksek hız "diyor.  Ama işte dağitımda onu gözetmiyor.şimdi  türknetin  portu normal senin saha dolabina geldi. Diyelimki sana hipernet verilebiliyor ama teknik olarak bu eşit dağılacak şekilde ayarlan-amıyor. İşte insanlar akşam daha çok internet kullandıklarından alabilecegin en yüksek hızı alıyorsun. :-) yani 3-4mb. Ama sana sabit hız vaadetmiş ise ona itiraz edebilirsin. Hız konusunda bir sürü etkende var. Mesafe aynı porta fazla kişı düşmesi sinyali etkileyen havadurumu elektrik trafosu  v.b. benim 24 mb hipernet 23 mb sabit yaz kış gece gündüz hep ayni. Ama ilk önce 8 mb idi hatta kopma oluyordu sık sik teknik servis eve geldi bunu 4 mb sabitlicez dedi. Birde fazla hızi ne yapican diyor. İşte fiber saha dolapları geldi.en son 1-2yıl sonra simdi 24 mb  hipernetteyim. Ve dediğim gibi hiç bir tutarsızlık yok. Millenicom Doping internet.

Edited by abdulhey_
  • Like 1