Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Varsayılan Programlar Sorunu

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

windows 10 enterprise 64 bit. hakikaten bilgisayarı akıllı yapıyor. :) senin çözemediğin sorunları bıraktığında kendi çözüyor. devamlı şu bildirimleri verdi;

"bilmem ne medya formatı soruna neden oldu. grove müzik olarak veya filmler ve tv olarak sıfırlayın diyor. dediğini yaptım uyarılar kayboldu. bu hata büyük olasılıkla gomplayer dan kaynaklanıyor bence.veya idm ve dvbdream yüklü ondanda olabilirmi bilmiyorum. şimdi böyle olunca gomplayer daki o "genel" formatları oynatamayacakmıyım? çünkü büyük olasılıkla windows un kendi varsayılanları o formatları oynatamaz. veya hata bildirimi yersiz ise o hata bildirimlerini nasıl kapatıcam? veya en iyi yapılabilecek şey ne ise söylermisiniz?

Gom player oldu olası hiç sevmedim. ..KMPlayer uzun süredir kullandım. .ve o da cıvıttı artık. .onun yerine VLC player kullanıyorum sorunsuz. ....k-lite programıda ekran kartla bağlantısı olduğu için biraz sakat program. ..tavsiyem (Gom player ve bs playerden uzak durmaniz )

• Like 1

+

Please register to see this content.
her ikiside donanım kullanıcı dostu olmaları uzun yıllardır tercih ediliyorlar tüm sistemlere destek veriyor olmaları yanında da,ücretsiz açık kaynak olmalarıda + olarak düşünülebilir.

Şahsi düşüncemdir: Son yıllarda gördüğüm kadarı ile bir çok uygulamada reklamlar,paylaşım araçları facebook,twitter vd,zararları olmasada kullanıcı kişisel log kaydı tutma anlayışı hüküm sürmekte online bağlantı kanallarının sisteme arka planda sızması bir anlamda risk oluşturabiliyor meşkuliyetleri artırır sistemi şişirir kaçınmak gerekli butip programlardan.:)

Edited by forjest

Bu pek iyi olmadı. yıllardır format sonrası ilk kurduğum ve kullandığim yürütücü gomplayer. Çünkü deneyimlerime göre oynatmadığı format yok gibi. Ayrıca bir sürü kullanışlı araçları da var.  Bildirimi tam okumadımda (şu an pc başında da değilim)  diyelimki diğer yürütücülerin oynatamadığı formatı gomplayer la mecbur oynatacağım zaman nasıl oynatabileceğim.?  Bahsettiğiniz Başka bazı oynatıcıları denedim. Gomplayer kadar iyi değiller.  K lite yi denedim pek işe yaradığını görmedim. Veya biraz incelemem gerek.

bozart, 2 saat önce yazdı:

Gom player oldu olası hiç sevmedim. ..KMPlayer uzun süredir kullandım. .ve o da cıvıttı artık. .onun yerine VLC player kullanıyorum sorunsuz. ....k-lite programıda ekran kartla bağlantısı olduğu için biraz sakat program. ..tavsiyem (Gom player ve bs playerden uzak durmaniz )

ekran kartla bağlantı derken neyi kastettiniz hocam

efe34, 9 dakika önce yazdı:

ekran kartla bağlantı derken neyi kastettiniz hocam

K-lite nin kendi codek barındırdığı için ekran kartı ve directx üzerinden çalıştırıyor. .mesela ekran kartin driver kurulu olmazsa ekranda dalgalanma ve yalpalanma yapıyor. .bazende ağır çekimde filimleri oynatiyor ..bu yönden k-lite kullanan şahısların ekran kartı ve directx güncel olması lazım. ...

• Like 1

abdulhey_, 2 saat önce yazdı:

Bu pek iyi olmadı. yıllardır format sonrası ilk kurduğum ve kullandığim yürütücü gomplayer. Çünkü deneyimlerime göre oynatmadığı format yok gibi. Ayrıca bir sürü kullanışlı araçları da var.  Bildirimi tam okumadımda (şu an pc başında da değilim)  diyelimki diğer yürütücülerin oynatamadığı formatı gomplayer la mecbur oynatacağım zaman nasıl oynatabileceğim.?  Bahsettiğiniz Başka bazı oynatıcıları denedim. Gomplayer kadar iyi değiller.  K lite yi denedim pek işe yaradığını görmedim. Veya biraz incelemem gerek.

Video üzerinde sağ tıklayıp birlikte aç dediğiniz zaman, listede Gomplayer'i görürsünüz. Onunla oynat deyince Gomplayer devreye girer. Benim de vazgeçilmezimdir bu arada. :)

• Like 1

otuken, 39 dakika önce yazdı:

Video üzerinde sağ tıklayıp birlikte aç dediğiniz zaman, listede Gomplayer'i görürsünüz. Onunla oynat deyince Gomplayer devreye girer. Benim de vazgeçilmezimdir bu arada. :)

He la:-) bu kadar basitte yalnız windows o formatlara ne yaptı emin değilim? Mesela engellemiş olabilirmi?

bozart, 2 saat önce yazdı:

K-lite nin kendi codek barındırdığı için ekran kartı ve directx üzerinden çalıştırıyor. .mesela ekran kartin driver kurulu olmazsa ekranda dalgalanma ve yalpalanma yapıyor. .bazende ağır çekimde filimleri oynatiyor ..bu yönden k-lite kullanan şahısların ekran kartı ve directx güncel olması lazım. ...

mantık olarak vidyoları cpu yerine gpu'nun oynatması daha doğru olmaz mı? vidyo olayı görüntü ile ilgilidir. bu işi de sistemde sadece ekran kartı yapabilir.

• Like 1

barto_club, 14 dakika önce yazdı:

mantık olarak vidyoları cpu yerine gpu'nun oynatması daha doğru olmaz mı? vidyo olayı görüntü ile ilgilidir. bu işi de sistemde sadece ekran kartı yapabilir.

Bence de : k-lite kullanıyorum, iptv için vlc kullanıyorum

DJ_Rush, 2 saat önce yazdı:

Ekran kartı olupta driver kurmayan kullanıcı var mı?

windows 10: kursak bile sormadan yeniden kuruyor: amd ekran kartlarında çok sorun yaşadım bu yüzden (siyah ekran) geforce aldım mecburen (sistem amd)

Edited by efe34
  • Like 1

DJ_Rush, 4 saat önce yazdı:

Ekran kartı olupta driver kurmayan kullanıcı var mı?

Driver kurulu olsada devre dışı bırakabilirsiniz. ..aygıt yöneticisinden

barto_club, 4 saat önce yazdı:

Mantık olarak vidyoları cpu yerine gpu'nun oynatması daha doğru olmaz mı? vidyo olayı görüntü ile ilgilidir. bu işi de sistemde sadece ekran kartı yapabilir.

Dediğim yola çıkıyor ? video olayı ekran kartı ile alakali 

abdulhey_, 3 saat önce yazdı:

Ekran kartı sürücüsü güç seçenekleri ni de düzenliyor.

Yalnız windows gomplayer daki medya formatlarını engellemişmidir ona yanıt vermediniz? Yani bildirim yaptığında?

Gom player i siliniz sonra CCleaner ile regedit ayarlarindaki sorunları taratip temizleyin ondan sonra gom playersiz biraz pc yi kullanın bakalım sorun yapar mı yapmasa başka bir sıkıntı var??

@bozart filmler ve tv olarak  ve grove müzik olarak varsayılan  uygulamalara sıfırlayın diyor. zaten dediğini yapınca  bildiri gelmedi ama üst üste 15 tane falan geldi. resminide vereyim zaten nasıl oluyorsa varsayılan olarak windows un değilde öteki uygulamalar ayarlanıyor, mesela tarayıcı olarak opera  oynatıcı olarak gom player kendisi varsayılan olarak otomatik ayarlanıyor;

Please register to see this content.

Ama yinede emin olmak için dediğini yapmak daha iyi olur.

Edited by abdulhey_

Windows un kayıt defterinde sorun var yada güncellemeler den kaynaklı da olabilir. .Kullandığıniz programlarin birinde regedit e müdahele ediyor yada virüslü olabilir onlarida gözden geçirin. ..

Windows un kayıt defterinde sorun var yada güncellemeler den kaynaklı da olabilir. .Kullandığıniz programlarin birinde regedit e müdahele ediyor yada virüslü olabilir onlarida gözden geçirin. ..

sayın @bozart "

Gom player i siliniz sonra CCleaner ile regedit ayarlarindaki sorunları taratip temizleyin ondan sonra gom playersiz biraz pc yi kullanın bakalım sorun yapar mı yapmasa başka bir sıkıntı var?"

bu cümlenizi anlamadım. gomplayersiz pc yi kulancam sorun yapmazsa başka birşeyden kaynaklanan bir şey yoksa başka birşeydenmi şüphelenicem :)  sanırım imla hatası yapmışsınız farketmeden.  şöyle demek istediniz sanırım;  gomplayer i kaldır temizlik yap yine aynı sorunu yaparsa başka bir sıkıntı var. Doğrumu? :) 

yav nerden çıkıyor bu sorunlar. daha önce bunlar hiç olmuyordu. win 7 kurayım diye sorunsuz win 10 u sildim mbr düzeninde ilk win7 sonra win 10 kurdum ondan sonra bu sorunlar çıktı.  win 10 orca2002  nin 5xx derlemesini kurdum. windows 7 de uefili bir win 7 iso su idi. ama rüfus programı ile mbr olarak usb ye yazdırdım. disk düzeninide gpt den mbr ye çevirdim kurulum esnasında. sorunsuz kuruldu.

bozart, 4 saat önce yazdı:

Aynen doğruiiniz  ?? sisteminizde s  bıkıntı yok sizde sıkıntı var. ..sistem hatalarına karşı simetri hastalığa var sizde sanırım ??

Mesele hasta olup olmamaktan çok bir iyiliğe vesile olmaktır. Ben bir motorsiklet almıştım. Cillop gibiydi. Ama elektronik ateşlemeli idi ve şarj sorunu vardı 1,5 yıl götürmediğim tamirci kalmadı. Ama yapamadılar. Bursada bir esnafa durumu anlattım. Bak dedi burdan 200m yukarıda Deli  bir oto elektrikcisi var senin sorunu çözerse o çözer dedi. Deli deyince ürperdim biraz. Buldum adamı bakışları biraz sertti. Durumu  anlattım adam 5 dk da buldu arızayı ve bir sürü çözüm alternatifide sundu.  

Diyeceğim akıllı delilerin çoğu başka yerde  çözüm bulamayınca makilerle bilimle uğraşarak hayata bağlanır.  Birileri birşeylerı bilmeyecek birileride bilecek hayat yaşam olacak. Yoksa enerji durduğu yerde duramaz patlar.

Galiba sende devrik cümle kullandın dememe alındın. Alınma mükemmel olmak zorunda değilsin:-)

• Thanks 1

abdulhey_, 57 dakika önce yazdı:

Galiba sende devrik cümle kullandın dememe alındın. Alınma mükemmel olmak zorunda değilsin:-)

Yok Estağfurullah alinmam. ...sadece daha önceki paylaşımlarina göre takıntılı biri olduğunuzu belli . .aslinda siz hakkını helal edin ? elimizden geldiği kadar yardimci olmaya çalışıyoz ? bu arada telefondan yazdığım için cümleler de kayma oluyor otomatik olarak 

Edited by bozart
  • Like 1