Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Kurulu Bilgisayara Win7 Yüklemek

Skorpion
 Share

Recommended Posts

selam arkadaslar acer marka dizüstü bilgisayar aldim (almaz olaydim )

benim aldigim bu bilgisayrda windows 10 yüklü ben windows 7 yüklemek istedim biosdan ayarlari yapiyorum 

tam yükleme baslayacakken donup kaliyor defalarca denedim bu sefer dedim hadi win 10 pro yükleyim

ondada yüklemeye basliyacagi sirada driver leri istedi usb den taktim yerini gösterdim dirverleri tanimiyor bu acer benim öldürecek nerden aldiysam bunu

kizima gecen sene samsung aldim sifir sorun her seyi yapabiliyorsun  nasil birsey bu anlamadim gitti

markasi acer aspire es 15

Saygilar

Edited by Skorpion
Konu degisikligi

Geçen bende her şeyi silip MBR düzeninde ilk önce windows 7 kurdum. Hizmetler yükleniyorda takılıp kalıyordu. Sonunda aştım ama nasıl aştım bilmiyorum. Biosu os other a aldım. Uefili uefisiz iso denedim. Birde dvd ve usb den denedim. Sonunda oldu.

Sonrada Windows 10 kurdum. Biosla oynarken  boot bozulur gibi oldu hem bios hem windows uyarı verip onarmaya başladı. Uzun sürdü kızdım kapattım. Sonraki açılışta ise nasil olduysa kendiliğinden düzeldi.  Birde boot daki yazılar küçüktü o da düzeldi hatta açılış da hızlandı.  

Valla benim donanım iyi iken windows 10 açılışı 42 sn sürüyor.  İ7 işlemci 3.nesil, 8gb ram nividia gt 630 2gb 128 ekran kartı. birde win10 dahil uefi gpt düzen olsun hız hiçte değişmiyor.

Sizin donanım nasil kaç sn sürüyor açılış?

NOT: Açılış süresini kurulu  advanced system care 10 dan öğreniyorum.

Edited by abdulhey_

abdulhey_, 3 saat önce yazdı:

Valla benim donanım iyi iken windows 10 açılışı 42 sn sürüyor.  İ7 işlemci 3.nesil, 8gb ram nividia gt 630 2gb 128 ekran kartı. birde win10 dahil uefi gpt düzen olsun hız hiçte değişmiyor.

Benim dell laptop 2009 çıkışlı öyle i işlemcisi falan da yok sadece 120 gb SSD takmıştım açma tuşuna bastıktan sonra takriben 20-25 saniyede masaüstü hazır oluyor. SSD varsa senin PC çok geç açılıyor yoksa normaldir herhalde.

atabey.06, 6 dakika önce yazdı:

Be  laptop 2009 çıkışlı öyle ipcpc lerdişlemcisi falan da yok sadece 120 gbtuşuna bastıktan sonradonanımsa k takriben 20-25 saniyede masaüstü hazır oluyor. SSD varsa senin PC çok geç açılıyor yoksa normaldir herhalde.

Banada uzun geliyor. Çünkü bazı yerlerde duo2 işlemcili pc ler bile daha kısa sürede açılıyor.  Uefi biosda değil üstelik. Ayrıca uefi biosa sahip ama biraz düşük donanımlı yeni pc lerde hızlı değil. Gerçi baktim uefi gpt düzende kurulmamış. Ama dediğim gibi ben uefi kurduğumda da aynı farketmiyor. Asus cm6870 anakart Ssd taksam pekde o kadar önem arzetmiyor.  Bu Recep Baltaş ın videoları var uefi kurulumu anlatan,  nasıl bir donanımsa Dk larla sistem kuruyor. 

abdulhey_, 15 saat önce yazdı:

Banada uzun geliyor. Çünkü bazı yerlerde duo2 işlemcili pc ler bile daha kısa sürede açılıyor.  Uefi biosda değil üstelik. Ayrıca uefi biosa sahip ama biraz düşük donanımlı yeni pc lerde hızlı değil. Gerçi baktim uefi gpt düzende kurulmamış. Ama dediğim gibi ben uefi kurduğumda da aynı farketmiyor. Asus cm6870 anakart Ssd taksam pekde o kadar önem arzetmiyor.  Bu Recep Baltaş ın videoları var uefi kurulumu anlatan,  nasıl bir donanımsa Dk larla sistem kuruyor. 

senin pc gerçekten çok geç açılıyor yukarıda dediğim gibi laptopum uefi değil intel pentium p8600 duo işlemcili ve  ssd takmadan önce 50-55 saniyede açılıyordu ssd den sonra 20-25 saniyede açılıyor geçen yıl internet üzerinden masaüstü pc toplamıştım uefi ve i5 işlemcili onda da  256 gb ssd var o da takriben 15-20 saniyede açılıyor.

atabey.06, 56 dakika önce yazdı:

senin pc gerçekten çok geç açılıyor yukarıda dediğim gibi laptopum uefi değil intel pentium p8600 duo işlemcili ve  ssd takmadan önce 50-55 saniyede açılıyordu ssd den sonra 20-25 saniyede açılıyor geçen yıl internet üzerinden masaüstü pc toplamıştım uefi ve i5 işlemcili onda da  256 gb ssd var o da takriben 15-20 saniyede açılıyor.

Hızlı açılışı devreye soksamda aynı sabit 42 sn. Bu donanımla bu kadar uzun sürmesi pek normal değil.  Ssd almakta pek gerekli değil.

abdulhey_, 22 saat önce yazdı:

Geçen bende her şeyi silip MBR düzeninde ilk önce windows 7 kurdum. Hizmetler yükleniyorda takılıp kalıyordu. Sonunda aştım ama nasıl aştım bilmiyorum. Biosu os other a aldım. Uefili uefisiz iso denedim. Birde dvd ve usb den denedim. Sonunda oldu.

Sonrada Windows 10 kurdum. Biosla oynarken  boot bozulur gibi oldu hem bios hem windows uyarı verip onarmaya başladı. Uzun sürdü kızdım kapattım. Sonraki açılışta ise nasil olduysa kendiliğinden düzeldi.  Birde boot daki yazılar küçüktü o da düzeldi hatta açılış da hızlandı.  

Sizin donanım nasil kaç sn sürüyor açılış?

NOT: Açılış süresini kurulu  advanced system care 10 dan öğreniyorum.

2.nesil i5  işlemci 4 gb rtam gt 610m ekran kartı win 10 1703 final kullanıyorum açılış sadece 12 saniye sürüyor.Defenderin devredışı bırakılmaması açılışta haddinden fazla program çalışması ve antivirüs kullanımı o süreyi ciddi derecede uzatıyor.Misal arkaplanda kaldırılmadığı yada açılışı engellenmediği sürece tüm yüklü gelen microsoft programları otomatik başlıyor.

• Like 1

RaZoRWounD, Bir saat önce yazdı:

2.nesil i5  işlemci 4 gb rtam gt 610m ekran kartı win 10 1703 final kullanıyorum açılış sadece 12 saniye sürüyor.Defenderin devredışı bırakılmaması açılışta haddinden fazla program çalışması ve antivirüs kullanımı o süreyi ciddi derecede uzatıyor.Misal arkaplanda kaldırılmadığı yada açılışı engellenmediği sürece tüm yüklü gelen microsoft programları otomatik başlıyor.

Hocam benim sistemde de Win10 Pro (1703) final kurulu ve Hdd: 500+8GB SSHD (5400Rpm + 64Mb) sistemin açılması 10-15 saniye sürüyor

Açılışta çalışan programlar bunlar:

Please register to see this content.

Başlagıç menüsünde ki son bios zamanı nedir onu bilmiyorum :)

• Like 1