Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Eset Kendi Işlevlerini Siliyor.

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

yav zırt pırt konu açmak istmiyorum acaip acaip şeyler oluyor :)  bilgisayarı açtım eset smart security  9.. 386..1 (burdan indirmiştim;tnctr yani) tnod exe yi  ve bankacılık koruması işlevini sildi virüs görerek. tnod.exe yi karantinadan geri yüklüyorum yine siliyor. bankacılık korumasınıda geri yükledim ama artık çalışmıyor. şimdi yeni den komple silip yüklerimde yine aynısı olursa ne yapıcam?

Ekran Alıntısı.PNG

Eset'in otomatik serial bulma programı bu ve uzunca bir süredir de Eset bunu kendisi için zararlı olarak görüyor ve siliyordu. Eset kullandığım sıralar kesinlikle yaptığım bir yol var. Şöyle bence önce komple silip yeniden kur, kurduktan sonra geçici olarak  Eset'i tüm fonksiyonlarıyla devre dışı bırak. Eset'in ayarları içerisinde Tarama Dışı bırak diye bir bölüm var oraya gir Ekle düğmesinden Tarama Dışı bırakmak istediğin ister dosya veya dosyaları istersen de klasörü  seçip Tamam de ve Eset'i aktif et. Sanırım sorunun çözülecektir.

1.png

• Like 1

RaZoRWounD, 3 saat önce yazdı:

hocam her ay key çıkıyor(güncel sürümler için) etkinleştirme olarak girince 2019 kadar verenler dahi var patlama ihtimali milyonda 1 tnod zaten virüsün ta kendisi crackli antivirüs kullanacaksaız hiç kullanmayın daha iyi derim ben.

tnod iyiydi yav. süre bittimi tıklıyordun oluyordu.şimdi dediğin gibi serial ara bul geçerlimi değilmi, ne zamana kadar geçerli uğraştırır biraz. saol fikrin için.

akura, 10 saat önce yazdı:

Eset'in otomatik serial bulma programı bu ve uzunca bir süredir de Eset bunu kendisi için zararlı olarak görüyor ve siliyordu. Eset kullandığım sıralar kesinlikle yaptığım bir yol var. Şöyle bence önce komple silip yeniden kur, kurduktan sonra geçici olarak  Eset'i tüm fonksiyonlarıyla devre dışı bırak. Eset'in ayarları içerisinde Tarama Dışı bırak diye bir bölüm var oraya gir Ekle düğmesinden Tarama Dışı bırakmak istediğin ister dosya veya dosyaları istersen de klasörü  seçip Tamam de ve Eset'i aktif et. Sanırım sorunun çözülecektir.

1.png

sayın @akura  güzel düşünecede  hangisini tarama dışı bırakacağımı söylememişsiniz :) tabiki tnod u  ve bankacılık korumasını tarama dışı bırakıcam mesele o zaten. ee ozaman kullanmam gerektiğinde  yine tnod u silmezmi?

Normalde ben Eset kurup sonra istediğim klasöre kurup oradan tarama dışı bırakırdım sen anladığım kadarıyla katılımsız Eset kullanıyorsun verdiğin fotoda C:\Program Files\Eset klasöründe olduğu görülüyor yoksa nerede olduğunu (katılımsızı hazırlayan nereye isterse oraya yüklemesini sağlayabilir) senin bulman gerekecekti. yüklü olduklarını yerleri öğrenmek için karantinadan da bakabilirsin. Ayrıca Tnod masaüstüne kısayol atar oradan da nerede yüklü olduğunu görebilirsin. Benim bildiğim kadarıyla tekrar kullanmaya çalıştığında silmiyor.

Eseti yeniden kurup üstteki fotodaki menüden C:\Program Files\Eset klasörünü devre dışı bırakırsan olur.  Ben genelde dosya değilde klasörü tarama dışı bırakırım klasör içerisindeki diğer kullandığı dosyaları da virüs olarak görmesin diye.  Dene eğer aksi bir durum olursa yardımcı olmaya çalışırım.

• Like 1

- Lisans dosyasının adını değiştirmek gerekli blacklist olarak algılamaması için.

- Eset'in kendi içerisindeki ayarlardan safdışı bırakmak için dışlamalar eklenebilir.(ismi tnodup yerine,myup gibi isim verin) eklensede her taramada registry'den eklenenlerede göz atar eset.

- Lisans dosyasını 1.Eset üzerinden ismi değiştirilen lisans dosyasını dışlamalara ilave etmek.

2.işlem olarak windows üzerinden. :) Spoiler: ↓↓↓

Spoiler

rJj677.png

• Like 1

abdulhey_, 2 saat önce yazdı:

@akura tarama dışı bıraksamda tnod u çalıştırdığımda yakalamayacakmı?

Yok yakalamaz ben sıfırdan kurup denedim aşağıdaki foto umarım ikna edici olur sen herhalde hala denemedin :) Bunu bir yap yaptıktan sonra serialleri rahat alsın diye ayarlaman gereken bir şey daha  var onu da anlatacağım.(fotosuyla anlatmak için caps yapmam gerek)

yzm3bM.jpg

Edited by akura
  • Like 1

Üstteki anlattığıma ek olarak

Ayarlar ---> Gelişmiş Ayarlar -----> Web Erişimi Koruması ------> Url Adres Yönetimi -----> Düzenle -----> İzin Verilen Adres Listesi -----> Ekle 

*tukero.*

*tnodup*

*tnoduse*

Bunları ekleyip tamam de daha da sıkıntı çıkartmaz.

Edited by akura
yeni filtre ismi eklendi
  • Like 1

Evet @RaZoRWounD ve @abdulhey_ deneme olarak Eset'in en güncel versiyonunu sitesinden indirip kurduktan sonra Tnod kurarım zaten serial vs. kendi bulup yüklüyor Eset'in içine, yüklemese de keyler görünüyor birini girersin olur.  Üstte bahsettim kurulumdan sonra  bir kez Eset'in tüm aktivitesini durdur, tnod kurulumunu ve diğer ayarları yaparsın.

Spoiler

Please register to see this content.

• Like 1
  • Thanks 1