Jump to content

Maxblaster 4

agahh

Recommended Posts

25106_g1.jpgBu Program bir format programı değidir.Format en çok 1 saat sürer ve yüzeysel olarak üzerine yeni bilgiler yazılana kadar silindi gözükür.bununla ise harddiskinize sıfır yazılır. yani herşeyiyle sıfırlanır tertemiz olur hatta daha önce harddikinizden zamanla ses gelmeye başlar. yaişte o seslerin dahi kesildiğini ve sessiz çalıştığını görünce sizde benim gibi şaşırırsınız evet bu gerçek yanlış duymadınız.Max Blast 4 linkden programı indiriyoruz sonra bu programı nero vasıtası ile cd ye yazıyoruz. elimizde şu anda maxtor firmasının MaxBlast 4 adıyla ürtmişolduğu hdd programının boot cd si var. biostan boot ayarını cd şeklinde değiştiriyoruz. (yada bazı bilgisayarlarda f8, esc.... gibi tuşlarla da seçilebiliyor.) eğer bilmiyen varsa genellike sol üst ikinci seçenekte bulunan a,cd-rom,c ve bezeri bişeyler yazan yer. (cd-rom seçeneğinin harddiskten önce olması yeterli. sonra bu cd yi tamir edeceğimiz hard diskin bulunduğu pc ye yerleştiriyoruz. ve bilgisayarımız açıyoruz. şimdi ekrana çıkacak ifadeleri göstereyim...... Starting Caldera Dr-Dos.... araya bir sürü yazı girecek ve sonunda yeni bir ekran açılacak Run MaxBlast 4 from floppy or CD[F C] burada cd den çalıştırdığımız için c yi seçiyoruz sonra Strike a key to continue diyor herhangi bir tuşa basıyoruz ve programın beyaz renkli dil seçim ekranı karşımıza çıkana kadar bekliyoruz burada en üstte bulunan ingilizce seçeneğini tıklayın (artık mouse aktif) kısa bir süre sonra karşımıza ekranın sağ tarafında 5 tane seçeek olan bir efran açılıyor En üstteki Run MaxBlast 4 Installation Software seçeneğine girin çıkan sözleşmeye i agree dedikten sonra ana sayfamıza ulaşıyoruz. !!!!!! önemli !!!!!! eğer hdd nizi sıfırlayacaksanız ve pcnizde aktif bir windows kurulu değilse yada geçerli bir disk alanı oluşturmadıysanız şimdi karşınıza çıkan seçeneğe hayır demenizi tavsiye ederim. daha hızlı yapıyor. artık işimiz neredeyse bitti sol taraftaki 5 işlemden üstten 4. olan utilities seçeneğine girin açılan ekrandan 3. sıradaki "zero fill drive (full)" seçeneğini tıklayın !!!! eğer harddiskinizde aktif bir bölüm varsa burada karşınıza bir ekran çıkıyor ve size bilgilerinizin kaybolacağını söylüyor. bu durumda ekranın aşağı tarafındaki kutucuğa tıklayıp ileri diyorsunuz. veeeeeeeeeeee daha sonra bir sigara yakıp uyuyorsunuz. sabah kalktığınızda (eğer harddisk tamamen mahvolmamışsa yada çoook büyük değilse 5-10 saat içinde yapıyo) cillop gibi bir harddiskiniz olacak hadi geçmiş olsun

anlatım alıntı.

size tavsiyem işlemi yapacağınız zaman yukarıda anlatılanların bir çıktısını alın

http://rapidshare.com/files/23527710/mxblst4cd.zip

evet bende kullandım bu rogramı ve kafayı yemistim 10 saatten fazla surdu 40gb lık harddiski onarması gece yattım sabah kalktım hala devam ediyor bir an bitmeyecek sanmıstım ama baya ise yaradı

arkadasında not dustugu gibi yazının bir cıktısını alırsanız cok rahat edersiniz ;)

bu programı 1-2 defa kullandım baya güzel bişey ama bana uymayan kısmı (veeeeeeeeeeee daha sonra bir sigara yakıp uyuyorsunuz) burası kalsın No smoking ;):p

niye sigarayı yakıpta yatmanız gerktiği aşagıdaki arkadaş iyi belirtmiş dimi biraz uzun sürüyo ama temiz iş yapıyo ;):p

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...