Jump to content

Nette Satilan Işletim Sistemleri

dimen_65
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle şunu demem gerekiyor orijinal win 10 satın alacağım ama nette baktığım zaman bazı sosyal satış mağazalarında win 10 dijital indirile bilir lisans 49 tl ve faturalı satılıyor. Bu firmalara nekadar güvenmeliyiz birde. ama bimex vatan gibi firmalarda 400 ile 800 tl arasınada fiyat var. yani bide bunu demek istiyorum cinden sipariş ettiğimiz win 10 home yüklü tableti 120 tl satın altık içinde lisanslı sitem yüklüydü bu nasıl bişi anlayamadım bir türlü. yardımcı olup kafamdakileri netleştirseniz çok menun olurum. Şimdiden teşekürler.

Yorumları iyi olan satıcıdan lisans alınabilir. OEM alacaksan tek bilgisayarlık. O pc haricinde kullanamazsın. Retail tavsiye ederim. Bu durumda kullanılan lisansı başka bilgisayarda da kullanabilirsin, tek pcde olması şartıyla. Çoklu değil yani.

Windows 8.1 Pro RETAİL lisans 70TL ye almıştım Windows 10 çıkmadan önce. Sorunsuz kullanıyorum. Windows 10 pro yükseltmesini de sorunsuz yaptım. İstersem Windows 8.1 pro yedeğime geri dönebiliyorum. Ya da sıfır kurulumu elimdeki Retail serial ile yine yapabiliyorum.

Aldığın yerden büyük ihtimalle mail veya mesaj yolu ile Lisan ve fatura gönderiyor. Bazıları faturalı diyor ama fatura göndermiyor. Sorun değil bence lisansın çalışması önemli. Zaten bu lisanslara Microsoft destek vermiyor. Etkinleştirememe durumunda yine satıcı ile irtibata geçmelisin. Pek etkinleştiremeyen göremedim, sayıları çok da az, satıcı farklı bir key gönderip sorun kapanıyor. Burada en önemli nereden veya kimden aldığın güvenilirlik ve destek veriyor mu. Bunu da tabi alıcı yorumlarından ve satıcı puanından anlayabilirsin.

Tavsiyem Windows 8.1 lisansı alman ve Windows 10 a yükseltmen. Retail olursa daha avantajlı. Fiyat farkı olabilir 10-30tl arası. 

Şimdi diyecek bazıları enayimisin crack veya KMS varken neden buna para vereyim. Haaa ben crackli ,skype etkinleştirmeli, kms veya modlu bioslu kullanmayı da  bilirim ama Orijinal olayı çok farklı bir his. Kafan rahat en önemlisi.

• Like 1

DJ_Rush, 17 dakika önce yazdı:

Yorumları iyi olan satıcıdan lisans alınabilir. OEM alacaksan tek bilgisayarlık. O pc haricinde kullanamazsın. Retail tavsiye ederim. Bu durumda kullanılan lisansı başka bilgisayarda da kullanabilirsin, tek pcde olması şartıyla. Çoklu değil yani.

Windows 8.1 Pro RETAİL lisans 70TL ye almıştım Windows 10 çıkmadan önce. Sorunsuz kullanıyorum. Windows 10 pro yükseltmesini de sorunsuz yaptım. İstersem Windows 8.1 pro yedeğime geri dönebiliyorum. Ya da sıfır kurulumu elimdeki Retail serial ile yine yapabiliyorum.

Aldığın yerden büyük ihtimalle mail veya mesaj yolu ile Lisan ve fatura gönderiyor. Bazıları faturalı diyor ama fatura göndermiyor. Sorun değil bence lisansın çalışması önemli. Zaten bu lisanslara Microsoft destek vermiyor. Etkinleştirememe durumunda yine satıcı ile irtibata geçmelisin. Pek etkinleştiremeyen göremedim, sayıları çok da az, satıcı farklı bir key gönderip sorun kapanıyor. Burada en önemli nereden veya kimden aldığın güvenilirlik ve destek veriyor mu. Bunu da tabi alıcı yorumlarından ve satıcı puanından anlayabilirsin.

Tavsiyem Windows 8.1 lisansı alman ve Windows 10 a yükseltmen. Retail olursa daha avantajlı. Fiyat farkı olabilir 10-30tl arası. 

Şimdi diyecek bazıları enayimisin crack veya KMS varken neden buna para vereyim. Haaa ben crackli ,skype etkinleştirmeli, kms veya modlu bioslu kullanmayı da  bilirim ama Orijinal olayı çok farklı bir his. Kafan rahat en önemlisi.

C@ngonun verdiği keyler (8.1 konusunda) sağlıklı değil mi yani: onlar da çatır çatır çalışıyor hem de microsoft tarafından chatle veya telefonla aktive ediliyor

Dj_rush öncelikle böyle genişçe yazddığın için çok teşekür ederim şimdi ben barkot sistemleri ticari yazılımlar satıyorum ve müşterilerime genelde kurumsal dos işletim simtemli marka pc ler veriyorum kms ve carack çok sıkıntı güncelleme sırası sistem çökmesi güncellem yapmaması lisasnas uyarısı falan müşterileri aciz ediyor 10 -30 tl yaptığımız işin yanjnda önemli bir rakam değil birde aldığım lisasları uefi desteğinde biosa gömüleceği için cok pcli lisansada  ihtiyacm yok doğrusu ama yeterki sağlam olsun. Sanırım birkaç müşterimde deniyeceğim çok çok sağol.

efe34, 29 dakika önce yazdı:

C@ngonun verdiği keyler (8.1 konusunda) sağlıklı değil mi yani: onlar da çatır çatır çalışıyor hem de microsoft tarafından chatle veya telefonla aktive ediliyor

Sağlıklı canım en iyi korsan kullanma yöntemi. :) Ben bu keylerin patladığına da şahit olduğum için ücretliye yöneldim kendi açımdan sorun yaşamamak için. Fiyatları da uygun olunca. Patlar yenisini kullanırsın. Niye patladı diye de kimse sorgulayamaz para vermedin sonuçta. 

Ben başkalarına format attığmda hep o keyleri kullandım. Crack Kms işim olmaz.

• Like 1

DJ_Rush, 3 dakika önce yazdı:

Sağlıklı canım en iyi korsan kullanma yöntemi. :) Ben bu keylerin patladığına da şahit olduğum için ücretliye yöneldim kendi açımdan sorun yaşamamak için. Fiyatları da uygun olunca. Patlar yenisini kullanırsın. Niye patladı diye de kimse sorgulayamaz para vermedin sonuçta. 

Ben başkalarına format attığmda hep o keyleri kullandım. Crack Kms işim olmaz.

nerden alıyorsunuz link verebilir misiniz

efe34, 21 dakika önce yazdı:

nerden alıyorsunuz link verebilir misiniz

Yanlış anladın galiba. Kendim için key aldım sadece. Başkalarına format esnasında burada paylaşılan yada kendi bulduğum serialleri kullandım.

Devamlı key satın aldığım falan yok. Ama bu keyleri çok araştırdım ve hala devam ediyorum. En son çıkan yabancı haberlere göre tümü fake ama birileri bunların satılmasına izin veriyor ve satılıyor. 

Bu arada amazon.de daha ucuza da key alınabilir.

Please register to see this content.

Edited by DJ_Rush
  • Like 1

dimen_65, 8 saat önce yazdı:

Yani bu sayfada hemen hemen bütün yorumlara baktım fatura dışında hiç bir şikayet yok herkes aktifleştirmiş sıkıntı yok diyor

Please register to see this content.

Riske girilir bu paraya. Birden fazla alınacaksa, ilk önce bir tane al dene arkası belli olur.