Jump to content

Silinmeyen Windows Klasörü

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

DJ_Rush, 22 dakika önce yazdı:

Winwsirünü silebildin mi peki?gb l  c

Yerel disklerdeki boyut büýüklüğü  10 gb lık olüşturduğum  birimdenmi onu silince anlıcaz. Ayrıyetten  C, D ikisi veya wi n 7 kısmı ilkkurulumda normalden büyük oluyor.  Yeni kurulumlarda bakicaz artık nedenine. 

Unlocker ile 3.5 gb tek tek sildim.  Bilgisayara geçince devam edicem. Misafir var hepinize selamları var :-)   Hepiniz sağolun.

Vallah çok sabırlısın kardeşim o sistem ve diskler benim öyle kafamı açıcak yok onu silemezssin bunu silemezssin yetkin yoktu birden olmaz tek tek sil ordan silcen öteye şişirecek kurdun ama normalden çok yer kaplarım gibi afra tafra yapıcak hiç anlamaya falan çalışmam 

• Like 1

DJ_Rush, 3 saat önce yazdı:

Windows klasörünü silebildin mi peki?

Ana disklerdeki boyut büyüklüğünüň sıralamadan kaynaklanırmı onu olusturduğum 10gb lık birimi silince görcez.

efe34, 17 dakika önce yazdı:

Uefi kurulum yapamamışsın: format şaske, karman çorman olmuşkılmama v

Uefide karışıklık çok diye ilk defa mbr kurdum sende böyle diyorsun :-) aslinda win 7 de kurduğumdan uefi kurmadim. Çünkü win 7 uefi ile pek uyumlu değil. Hatta geçen burdan aktif biri bırak uefi çok sorun çikartiyor mbr kur demesi mbr de karar kılmama vesile oldu.

abdulhey_, 2 dakika önce yazdı:

Ana disklerdeki boyut büyüklüğünüň sıralamadan kaynaklanırmı onu olusturduğum 10gb lık birimi silince görcez.

Uefide karışıklık çok diye ilk defa mbr kurdum sende böyle diyorsun :-) aslinda win 7 de kurduğumdan uefi kurmadim. Çünkü win 7 uefi ile pek uyumlu değil. Hatta geçen burdan aktif biri bırak uefi çok sorun çikartiyor mbr kur demesi mbr de karar kılmama vesile oldu.

win 7 uefide daz loader çalışmıyor ama başka çözümü var mephistooo vermişti, onun dışında çalışmasında bir sorun olacağını sanmıyorum

DJ_Rush, 31 dakika önce yazdı:

Önemli bir not. Mecbur kalmadıkça 1tb diske windows kurulmaz, bu sistem açılış performansını ve çalışmasının performansını düşürür. 250gb ve üzeri disklere windows kurmayın. Tavsiyem olur. 120 veya 250gb SSD de önerimdir.

Şu an en çok 480 gb lık ssd satılıyor sanıyorum, ben 480 lik ssd kullanıyorum w10ile 240tan pek fark hissetmedim ama test de etmedim. Gerçi 480 lik olan M.2

Edited by efe34

abdulhey_, 22 saat önce yazdı:

iobit unlockeri denemedimde ötekini denedim kurdum klasörü gösterdim. windows sorunla karşılaştı dedi %100 ee kadar sayıp yeniden başlattı win 10 düzgün başladı." "ama tahmin ettiğim gibi bunun diğer birimlerlede ilgisi var.""

Birde diskin boş kısmında dosyanın boyutundan biraz büyük birim oluşturdum. amacım oraya taşıyarak sonra o bölümü komple biçimlendirme yolu ile silmekti. taşınmadı klasör yine izin gerekli dedi.

en temizi unlocker ile tek tek silmek. biraz uzun sürüyor ama en garantilisi şimdilik o.

Birde yine tahmin ettiğim gibi kurulu yerel disk boyutları ilede ilgisi var. win7 ve win 10 un kurulu olduğu diskler 10 ar gb daha azaldı.  işlemlerden önce ikiside  170 gb tı yaklaşık olarak 160 gb düştüler. malum ucube Windows klasörünüde unlocker ile ancak 5.5 gb boyutuna düşürebildim. O değilde inşalah virüs gibi bazı yazılım sürücü program  veri falan bozmaz inşallah. sonra silmeye devam edicem..

bozart kardeş saol ibocan iobit unlocker çok güzel işimi gördü. unlocker dan çok daha hızlı kilit açıyor ve siliyor. yalnız  0 oluşturduğum 10 gb da sildim. sıralama da düzelmedi boyutlarda değişmedi. mesela C/ 195gb görünüyor ama c deki tüm herşeyi topluyorum 21 gb ama 35 gb dolu görünüyor C. yani 10 gb nerde e anlamadım. neyse ya böyle kullanmaya devam ederim yada format atabilirim. formatta atarsam uefimi mbr mi kurayım  ve win 7 yi öncemi sonramı kurayım. veya win 7 yi hiç kurmayayımmı?

1tb diske windows kurma demiş yavaş olur demiş arakadaş ama şu an pek ssdd alacak durumum yok pek. mecbur 1tb lık hdd ime kurucam.

İşini gördüğüne sevindim:) 

Başka bi tavsiyem olarak bu şekilde kullanmaya devam edin..sorunun ortadan kalkacagina pek ihtimal vermiyom. .seneler önce bu tip sorunla karşılaştım en sonunda hdd ye komple f disk çektim düzeldi. ..hdd niz i yedekleyin. ..

Birde sürücülerin isimlerinii düzeltebilirseniz  duzeltin yoksa bu şekilde kullanmaya devam edin ..

Uefi kurmaya gerek yok eskisi ne ise onu kurun. ..komple win10 a geçeceğim derseniz uefi kurun yoksa gerek yok 

Edited by bozart
  • Like 1