Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Den Format Atamıyorum

Kozalak6161
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar elimde 1 adet Asus k55vd leptop var dün akşam Windows 10 yüklemiştim malesef hoşuma gitmedi tekrar format atmak istedim flaş belleği ne yaptıysam bios görmüyor bu konu hakkında bilgisi olan uzman bir arkadaş varsa yardımcı olsun ltf saygılar 

Farklı usb girişlerine takarak deneyin. Usb 3.0 ile alakalı bir problem olabilir. Usb belleğinizi bilgisayar açılmadan önce takılı şekilde açın.Bios'a girdikten sonra takarsanız çoğu biosta olduğu gibi sizde de görmeyebilir. Ama bilgisayar kapalıyken takarsanız başka bir problem yoksa bios'ta görünecektir. 

Uefi biosda boot seçenekleri nin hemen altında hdd ve disk aygıtları hemen onun altındada cdrom aygıtları var.  Sizi ilgilendiren hdd aygıtları. Ona tıklayın orada hdd nizi ve usb nizi göreceksiniz. Usb yi birinci sıraya alıp geri çıkın o zaman usb nizin boot seçenekleri ne geldiğini göreceksiniz onu ilk sıraya alıp f10 ile kaydedip  biosdan çıkın reset atacak ve usb niz formata başlayacak. 

Sorun buysa cevabı da budur umarım.

Daha önce kullandığın muhtemel win 7 veya 8 yüklü bilgisayarına win 10 yükleyebiliyor ama win 10 kurduktan sonra daha düşük sistemi kuramıyorsan usb veya cd den live olarak diski komple low level yapapabileceğin herhangi partiton aracıyla  öyle bölümsüz biçimsiz bi hale getir sonra kur için hazırladığın usb diski tak  hiçbir sistem olmadığı için sistem otamatikman ordan başlıyor olmalı 

bu da bi fikir

Kozalak6161, 55 dakika önce yazdı:

Öncelikle cvp için çok teşrdeşim fakat pc de 4 tane usp takılGörebilmen iı hiçbirini görmüyor 

Please register to see this content.

Sen dediğimi yaptınmı?  Yapmazsan göremezsin. Bios gizliyor nedenini bilmiyorum. Görebilmen icin ya biosu güncellemen yada dediğimi yapman gerekiyor. Dediğimi yap ve dene.

forjest, 59 dakika önce yazdı:

Bu işine yarayabilir belki abdulhey :)

Senaryo: iso dosyası cd'ye yazdırılır,boot seçeneği ile başlatılarak usbdisk seçilir.

ISODosyası: 

Please register to see this content.

nJ2m1V.gif

abdülhey mi ? :)  soruyu ben sormadımki ima ironimi yaptın anlamadım. dediğin yöntemide pek anlamadım :)  büyük ihtimal dediğimi yapmadı o yapsa boot aygıtlarına gelir usb bellek. bak verdiği resimde hard drive bbc priorities yazıyor. onu tıklıcak orda görecek usb ve hdd ini. ordan usb yi 1. sıraya alıp geri çıkacak. sonrada boot seçeneklerine gelmiş olduğunu görecek usb nin ve onu 1. sıraya alıp kaydetip reset ve format..  çünkü aynı şeyi bende yaşadım ordan biliyorum.  

• Like 1