Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Recommended Posts

Firefox Quantum, Chrome’u ezdi!

Mozilla‘nın yeni tarayıcısı Firefox Quantum ile tarayıcı deneyiminiz büyük ölçüde hızlanacak gibi gözüküyor. Google Chrome kullanıcı sayısıyla tarayıcı dünyasının tartışmasız kralı. Opera‘nın yakaladığı yükselişe rağmen birinciliği kaptırmayan Chrome‘a Mozilla yeni tarayıcısıyla çok daha ciddi bir rakip olacak.

Firefox Quantum ne kadar hızlı?
Firefox Quantum, Firefox versiyon 57’nin Mozilla tarafından yeniden isimlendirilmiş hali. Köklü değişiklikler içerdiği için sıradan bir güncelleme olarak bahsetmek yerine ayrı bir tarayıcı olarak isimlendirmek isteyen Mozilla, isim tercihini Quantum olarak kullandı.

Firefox Quantum'u denemek isteyenler buradan indirebilirler

a10pr5.png

Firefox Quantum ile Chrome Hız Testi!

Eski Firefox sürümlerinden iki kat daha hızlı olan bu yeni tarayıcı, Chrome‘dan da %20 daha az RAM kullanmasıyla dikkatleri üzerine topluyor. Mobil cihazlar üzerinde de çok daha hızlı çalışacak olan Quantum, Chrome‘dan her platformda daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Henüz beta olan Quantum, 14 Kasım‘da kullanıcılara sunulacak. Bakalım Mozilla, yeni tarayıcısıyla Chrome‘u tahtından edebilecek mi?

Firefox’un yeni tarayıcısı Quantum hakkında ne düşünüyorsunuz?

Firefox Quantum'u denemek isteyenler buradan indirebilirler

Kaynak | Kaynak2

• Like 5
  • Thanks 1

borz_50, 5 saat önce yazdı:

usta buna idm eklentiyi kuramadım.varmıdır bir yolu?

işyerinde çalıştıramamıştım 32 biti

64 bit nightly kurdum evde idman eklentisi sorunsuz çalışıyor

Please register to see this content.

Edited by efe34

Firefox'u 4. sürümden beri kullanmıyordum. Kasma, donma, takılma yapıyordu. Quantum ile iyi iş çıkarmışlar, üstelik henüz developer sürümünde.

Sadece İnternet Explorer'un olduğu dönemlerde imdadımıza hızır gibi yetişmişti. Tekrar bir şans vermeyi fazlasıyla hak ediyor :)

MehmetYildiz, 20 dakika önce yazdı:

Firefox'u 4. sürümden beri kullanmıyordum. Kasma, donma, takılma yapıyordu. Quantum ile iyi iş çıkarmışlar, üstelik henüz developer sürümünde.

Sadece İnternet Explorer'un olduğu dönemlerde imdadımıza hızır gibi yetişmişti. Tekrar bir şans vermeyi fazlasıyla hak ediyor :)

şu an ne kullanıyorsunuz?