Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Recommended Posts

Memoli, 1 saat önce yazdı:

Eski eklentileri desteklememesi kötü olmuş.

CoolPreview eklentisine alıştım vazgeçemiyorum.

Firefox eklentiler sayfasından atalı çok oldu ve kurdurmuyor. Ama ben bir şekilde yasaklarını aşıp kullanmaya devam ediyorum.

interclue mı kullanıyorsunuz

operaya 1 saat dayanabildim. senkronizasyonu bile beceremeyen bir browser :oysa mozilla windowsdaki bookmarkslarım eklentilerim vs. olduğu gibi linux mozilla browserıma eksiksiz aktarıldı

DJ_Rush, 4 saat önce yazdı:

Lazım değil Opera bağımlısıyız biz.

Bende Windows un son zamanlarında Opera kullandım 6-7 ay falan iyiydi. macOS ta istediğim performansı bulamadım ama Opera da. Safari nin yanında hepsi dandik geliyor gerci de :) 

efe34, Bir saat önce yazdı:

interclue mı kullanıyorsunuz

operaya 1 saat dayanabildim. senkronizasyonu bile beceremeyen bir browser :oysa mozilla windowsdaki bookmarkslarım eklentilerim vs. olduğu gibi linux mozilla browserıma eksiksiz aktarıldı

baskaninin copunu ne etsin opera birde oyle dusun :)

• 2 ay sonra...

arkadaşlar benim firefox'un zırt-pırt çökme sorunu quantuma geçince de düzelmedi. Firefox ile Chorme'da aynı sekme ve siteyi açıyorum Firefox 500-600 MB RAM yiyor Chrome ise 200-300 MB. Windows10 kullanan bilgisayarımda 4GB RAM olmasına rağmen yetmiyor çöküyor Firefox. Sebebi ne ola ki?

mogokce, 5 saat önce yazdı:

arkadaşlar benim firefox'un zırt-pırt çökme sorunu quantuma geçince de düzelmedi. Firefox ile Chorme'da aynı sekme ve siteyi açıyorum Firefox 500-600 MB RAM yiyor Chrome ise 200-300 MB. Windows10 kullanan bilgisayarımda 4GB RAM olmasına rağmen yetmiyor çöküyor Firefox. Sebebi ne ola ki?

58 betada nispeten düzeltmişler biraz ayrıca ram kullanımı konusunda içerik işlem sınırı ve donanım ivmelemesinin ciddi farkı var şurdan ayarlıyorsunuz

rJAZaV.png

RaZoRWounD, 19 saat önce yazdı:

58 betada nispeten düzeltmişler biraz ayrıca ram kullanımı konusunda içerik işlem sınırı ve donanım ivmelemesinin ciddi farkı var şurdan ayarlıyorsunuz

Please register to see this content.

sağolun 2'ye indirdim deneyeceğim. yalnız donanım ivmesinin kullanılması iyi bir şey değil mi bende ekstra GeForce 940M ekran kartı var. Videolarda bunun işlemcisinin kullanılması daha avantaj teşkil etmez mi?

mogokce, 26 dakika önce yazdı:

sağolun 2'ye indirdim deneyeceğim. yalnız donanım ivmesinin kullanılması iyi bir şey değil mi bende ekstra GeForce 940M ekran kartı var. Videolarda bunun işlemcisinin kullanılması daha avantaj teşkil etmez mi?

Donanım ivmelemesi ram kullanım miktarını arttırıyor aynı zaman yeni getirdiği teknolojiyle tam uyumlu olmadığı için videolarda sorun çıkardığı için kullanmıyorum.Ayrıyetten donanım ivmelemesinde işlemcinin entegre ekran kartını kullanır harici değil.Harici yani nvidia  ekran kartını kullanabilmesi için nvidia denetim masasından ekran kartını nvidia olarak göstermelisiniz firefox'a ki entegre ekran kartında bile videolarda baya sorun çıkarıyor bende nvidiayı düşünemiyorum bile bu sebepten kapalı o seçenek bende :) (intel hd 3000 ekran kartı / 620m nvidia ekran akrtı kullanıyorum)

Ekleme: Donanım ivmelemesi tüm tarayıcılarda entegre ekran kartını kullanır.Ayarlardan harici kartı kullanmasına izin verirseniz hariciye geçer.Bilgisayarda entegre ekran kartı yoksa direk amd/nvidia hangi ekran varsa onu kullanır.

Edited by RaZoRWounD
ekleme
  • Like 1

Firefox şöyle demiş:

Please register to see this content.

Alıntı

Mümkün olduğunda donanım ivmelenmesini kullan: Bu, Firefox'un video veya oyun gibi grafik ağırlıklı web içeriğini görüntülemek için, mümkünse ana işlemci yerine bilgisayarınızın grafik işlemcisini kullanmasına olanak tanır. Bu sayede bilgisayarınızdaki kaynaklar boşa çıkacağı için Firefox ve diğer uygulamaları daha hızlı çalışabilir. Bu kutu varsayılan olarak işaretlidir ama bu özellik tüm grafik işlemcileriyle kullanılamaz. Bu ayarı değiştirdikten sonra etkinleşmesi için Firefox'u yeniden başlatmanız gerekir.