Jump to content

Kulaklıktan Ses Gelmiyor

mosfet35
 Share

Recommended Posts

selam arkadaşlar...

toshiba stallite i5 işlemcili laptop var kulaklık çıkışından ses alamıyorum sesi sonuna kadar açsam çok ince ses alıyorum yok denecek kadar az...

hdmı çıkışından tv ye ses gidiyor, bilgisayarın kendi hoparlörlerinden ses çıkıyor fakat kulaklık takıyorum varsayılan aygın yap diyorum ama çok az ses geliyor acaba bunu neden yapar? atladığım bir yermi var,

driweri sildim yeniden yükledim olmadı, aygıt yöneticisinden donanımı kaldırdım, sonra gene kendi buldu kurdu fakat yine olmadı,kulaklıkta sorun var desem 3 tane kulaklığım var denedim ama olmadı ,

ki kulaklıklar başka yerde güzel çalıyor başka uyumlu driwer yükledim gene olmadı...

acaba format mı atsam ne yapsam?   amfiye bağlıcam fakat ses yok kulaklıktan ses gelmiyor sorun nerededir sizce?

Anlattıklarına göre sorun anakart kulaklık girişinde bende toshiba kullanırken bu sorun vardı çözümü kulaklık girişini tam takma yani kulaklık girişini yarım ya da 3 de 1 ucunu yuvaya koyarak dene tam ses aldığında öyle bırak :) ya da anakart kulaklık girişini değiştirmen veya lehimlerini yeniletmen gerek.

Format attım bisürü driver yükledim  kulaklik jakıni saga sola kastırıyorum biraz geri cekiyorum ama hiç ses yok sadece cok dikkatli dinlersen dikkat edersen ses geliyor ama cok ince dikkat etmeSen duyamazsin orjinal yazilim kullanıyorum güncelleme yaptim nafile hdmi   yada bilgisayarin kendinden ses cok iyi geliyor ama kulaklik jakını takinca kulakliktan ses gelmiyor kafayi yicem arkadaş düşürmedim carpmadim benden baskasida kullanmaz, muzik setine bagliydi eskiden sorun yoktu 5 6    ay once     ama simdi sorun var anlamadim gitti

" kulaklik jakıni saga sola kastırıyorum biraz geri cekiyorum ama hiç ses yok"  bunda da ses gelmiyorsa jack girişine bakılması lazım ya değiştirilmeli ya da lehim yenilemesi yapılmalı. diğer gerekenleri yapmışsınız zaten yazılımsal bir sıkıntı yok bence donanımsal dediklerinize göre.

Evet banada öyle geliyor ustam, kulaklik jakını takinca büyük hoparlör den gelen ses kesiliyor normal olarak kulaklığa ses gelmesi gerekirken gelmiyor, jakı çıkarınca tekrar büyük hoparlorden ses gelmeye devam ediyor.