Jump to content

Telefonda Site Ye Girdiğimde Tarayıcı Kapanıyor.

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Dolphinde çökme kapanma olmuyor artık. Yönetici nedenini yazdı ve düzeltti. Yukarıda linkte var.  Ben Dolphin özel i indirdim. Görsel olarak güzel ve şu an için sorun yok. Bende ev internetini kapattırmıştım. Pc de Telefonu un internetini kullanıyordum.  Boyna ek paket alıyordum. Baktım ayni hesaba geliyor yeniden eve internet aldım.  Evde wifi kullanıyorum extender da var. Evin en uzak köşelerinde 19 mb hızla kullanabiliyorum bu sayede.

abdulhey_, 12 saat önce yazdı:

Dolphinde çökme kapanma olmuyor artık. Yönetici nedenini yazdı ve düzeltti. Yukarıda linkte var.  Ben Dolphin özel i indirdim. Görsel olarak güzel ve şu an için sorun yok. Bende ev internetini kapattırmıştım. Pc de Telefonu un internetini kullanıyordum.  Boyna ek paket alıyordum. Baktım ayni hesaba geliyor yeniden eve internet aldım.  Evde wifi kullanıyorum extender da var. Evin en uzak köşelerinde 19 mb hızla kullanabiliyorum bu sayede.

Hocam benim çökme tnctr ile alakası yok genel kulalnımda çöküyor site ve şey farketmiyor mesela x bi siteye giriyorum videoya tıklıyorum çöküyor googleda arama yapıyorum mesela bir program hakkında bilgi edinmek için örnek photoshop çat gidiyor zırt pırt çöküyor dolphin özel hızlı güzel olsada reklam engelleyicisi yok reklam engelliyici olmadan bir tarayıcı benim için çöptür zaten reklam engelleyicisi olmayacaksa benimt arayıcı aramama gerek yokki saf android'in kendi tarayıcısı chrome var direk onu kullanırım sonuçta oda tarayıcı üstelik telefonun kendi tarayıcısı :)

abdulhey_, Bir saat önce yazdı:

@RaZoRWounD genel çökmeler telefondan kaynaklı olabilir. Dolphin express e şimdi baktım adblock yok. Ama normal sürümde var. Vesile olman iyi oldu yoksa express i kullanacaktım. 

Please register to see this content.

Telefon değil android sürüm kaynaklı android 7.0 ve üstü sürüm kullananalrın tamamı bu sorundan şikayetçi :)

@RaZoRWounD ben de  Android 6 niye Türkiye'ye verilmedi diye kızıyordum.  Benim telefon a yani.  Aslında Lenovo p2 telefon var cok pahalıda değil. Telefonda yok yok. En cazip yanıda 5000 amper pili olması. Pil çıkarılabilirmi bilmem birde 5.5 inç ekran var. 5.5 inc benim için büyük sırf onun için almayabilirim telefonu. En fazla 5.2 olabilir. Pilinde çıkarılabilir olması önemli. Faydası çok. Benimki Lenovo K5 plus çift hatlı.

7. Android de sorun var sa lollipop veya6.0.1  yüklenmiyor değilmi? Gerçi lollipop 5 de sorunluymuş. Ama 5.1.1 iyiymiş. O yönden de şanslıyım.  Benimde 5.1.1  ve hiç sorun yok.

abdulhey_, 1 saat önce yazdı:

@RaZoRWounD ben de  Android 6 niye Türkiye'ye verilmedi diye kızıyordum.  Benim telefon a yani.  Aslında Lenovo p2 telefon var cok pahalıda değil. Telefonda yok yok. En cazip yanıda 5000 amper pili olması. Pil çıkarılabilirmi bilmem birde 5.5 inç ekran var. 5.5 inc benim için büyük sırf onun için almayabilirim telefonu. En fazla 5.2 olabilir. Pilinde çıkarılabilir olması önemli. Faydası çok. Benimki Lenovo K5 plus çift hatlı.

7. Android de sorun var sa lollipop veya6.0.1  yüklenmiyor değilmi? Gerçi lollipop 5 de sorunluymuş. Ama 5.1.1 iyiymiş. O yönden de şanslıyım.  Benimde 5.1.1  ve hiç sorun yok.

hocam bende saf android var yani saf android şu oluyor google kendi sistemi üstünde hiçbir sistem programı olmayan android kendi arayüzü olan sürüm yani samsungun touchwiz  lgnin home ux vs gibi sistem arayüzü ve programları yok bu android özelliği uzun süre güncelleme alıyor olması bu android 8.0da alacak orda son bulacak senin telefon daha 6.0.1 almamışken ben şuan 7.1.2 kullanıyorum telefonda sistem çok akıcı en ufak bir kasma yavaşlama sorunu yok tek sorun tarayıcı dolphin 7.1.2ye uyumlu değil 8.0'a yüklenmiyor bile yani teleofnun android sürümünde bi sıkıntı yok dolphinin kendisi problemli tam uyum sağlayamıyor fakat bu sorunlar opera,uc browser,firefox,chrome,brave browser gibi tarayıcıda yok sadece dolphinde oluyor dolphinin hızlı olması çizgit gibi pratiklik sunması reklam engelleyicisi olması hemen hemen her sitede videoları sorunsuz oynatması hoşuma gidiyordu bu yüzden tercih ediyordum uc browserde bu özellikler yok tamam daha gelişmiş video yöneticisi olayı sunuyorda video kalite değiştirmene izin vermiyor anasayfayı google yapmana izin vermiyor anasayfada haberler kısmını kaldıramıyon yüklüyon biraz oynuyon 200-300 mb oluyor chrome gibi şişiyor bu gibi sorunları var.Firefox betaya geçecem aslındada sadece güncel quantum sürümünün gelişmeye ihtiyacı var arayüz ve hız problemleri olmasa güzel tarayıcı hatta tüm yerimlerim vs hemen sekronize oluyor ublock origin kuruyorum tüm reklamları engelliyor pcde nerde kaldıysam telde devam edebiliyorum ama arayüzde buglar olması ve biraz yavaş çalışması hala düzeltilmesi gerektiğini göz önüne seriyor.Özetle androidte tarayıcı olayı ciddi problem safari gibi bir tarayıcı olsa içinde reklam engelleyicisi olsa şişmese küçük küçük güncellemeler alsa 50-60 mblık güncelleme almasa (3-4 günde 1 ) kullandıkça şişmese chrome tercih edilmeyecek tarayıcı değil :)

• 4 hafta sonra ...

Tarayıcı konusunda artık samsung internet tarayıcısını kullanıyorum eklentilerden adguard content blockeride indirm tarayıcı tüm videoları ve siteleri sorunsuz açıyor üstelik jet gibi çok hızlı giriyor.İlk yüklediğimde gözlerime inanamadım tnctrnin gelmesi sadece 5 saniye sürdü firefoxta 20 chrome 30 dolphinde 25 saniye alıyordu arada farkı varın siz anlayın boyut olarak büyük ama hakkını veriyor diyebilirim indirme yönetici kaydetmesi samsung cloudla eşleyince tarayıcının tüm ayarlarının yedeklenmesi başka android cihazda girince hepsini geri getirmesi vs çok iyi samsung'u ilk defa bir konuda tebrik etme gereği duydum yani piyasada envai çeşit tarayıcı var bence androidte en iyisi samsungtur :) isteyen deneyebilir.