Jump to content

hotfixler hakkında birkaç soru

alperen_69

Recommended Posts

arkadaşlar bende kendimce bir kaç ayda bir yeni xp cd si hazırlıyorum,cd ye sp2+sonrası yamalar+wmp11 ve yamaları +ie7 ve yamaları+netframework 1,2,3 şeklinde eklemeler yapıyorum,en son dün bir çalışma yaptım fakat ie7 ye ait bir yamayı entegre edemiyorum 937143 bu yama hem ie6 hemde ie7 için var ikisinide entegre ettim hata olunca ( hata kurulum başlıyor windows logosu görünüyor fakat sürekli ordan başa dönüyor kurulum yeniden başlatılıyor) bunun üzerine ie6 için olanı kaldırdım yeniden denedim ama sonuç fark etmedi sizde böyle bir sorun varmı bu sorunu nasıl aşarız

bir diğer konuda yine üsttekinden örnek verecek olursam 937143 yamasının ie6 ve ie7 için olanlarının ikisinide entegre etmelimiyiz yoksa kullanacağımız (ie7) için olanı entegre etmemiz yeterlimi çünkü aynı olay wmp hotfix inde de var 936782 yaması wmp 9,10 ve 11 için var

yardımlarınız için teşekkürler konu katılımsız ile alakalı olduğundan buraya açtım umarım yanlış yer değildir

merhaba

o eklentiyi ben

hazırladığım bir bat dosyası ile

xp kurulum aşamasında ekletiyorum

ie7 ve wmp11 kullanmıyorum

ama.. hazırladığım vede bu sitede yayınladığım katılımsız kurulum içinde ie7 kurmak isteyenler için ekxtra bir ie7.bat dosyası içerisinde ie7 kurulmadan önce xp ye entegre ettirip sonra ie7 nin kurulum dosyasını çalıştırtıyorum

her 2 si içinde

ie7 ve wmp11 için nlite ile hotfix ler içine koymadım

2 ayrı dizin açıp her 2 si içinde ayrı bat dosyalar hazırlayıp bunları sonrada ekleterek yaptırtıyorum

nlite hotfix eklentilerini topluca yaparken ektettiğimde ise; xp kurulumu bittikten sonra çalışmıyor

ama.. çalışsada çalışmasada kullanmıyorum

yaşasın FireFox

selamlar

peki ie7 yamasını ie7 yi entegre ettikten sonra entegre etmek gerekmiyormu sırala önemli değilmi birde yukardaki ikinci soru hakkında ne dersin bir yama wmp 9,10 ve 11 için geçerli hangilerini entegre etmem gerek

wmp11 için 11e ait yamaları yap.. 9 ve 10 için olan yamalar gereksiz..

öte yandan 6.4 için olan yamaları cd ye entegre et.. çekirdek o 6.4 sürümü..

NOT : wmp 6.4 ü nlite ile cd den çıkardım, wmp11 i entegre ettim.. sonuç olmayan bir wmp.. -ie içinde aynısı geçerli- 6.4 e ait yamaları yapmayınca win~update sitesinde 6.4 için gerekli güncelleştirmelerim eksik görünüyordu..

kolay gelsin..

nlite için yazayım..

sıralama önemli.. sıralamayı da tarihe göre yaparsan herhangi bir sorun olmuyor.. 2 ie7 güncelleştirmesinde tarih yok onları ie7 den sonrasına at.. gerisini nlite halleder..

örnek olması bakımından, benim nlite için güncelleştirme sıralamam şu şekilde.. (ie7 için)

IE7.exe

IE7-KB929969.exe

IE7-KB933566.exe

IE7-KB937143.exe

IE7-KB938127.exe

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...