Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Simge Yenileme Sorunu

juvanpix
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar windows 10 da masaüstü simgeleri ve alt bölüme doğru olan simgeler sanki sağ tıklama ile yenileye basar gibi 440 saniyede bir kendini yenilir. Sistemde virüs taraması da yaptım virüs yok.

Sorun ne olabilir?

ekran kartları güncel

Kullandığın bir uyumsuz program sebep olabilir. Sistemi yeni kurduysanız arka planda güncellemeler yüklenirken de bu oluşur. Zararlı yazılım olabilir ne kadar tarattım deseniz de. 

Açılışta çalışan programları kontrol edebilir devredışı bırakabilirsin. Sistem çalışırken arkaplanda çalışan uygulamaları Görev Yöneticisinden kıntrol edebilirsin, sistemi meşgul eden uygulama bulunabilir.

Bu durum sonradan oluştuysa oluşmadan önce kurulan uygulamalar kaldırılabilir.

Edited by DJ_Rush

DJ_Rush, 20 saat önce yazdı:

Kullandığın bir uyumsuz program sebep olabilir. Sistemi yeni kurduysanız arka planda güncellemeler yüklenirken de bu oluşur. Zararlı yazılım olabilir ne kadar tarattım deseniz de. 

Açılışta çalışan programları kontrol edebilir devredışı bırakabilirsin. Sistem çalışırken arkaplanda çalışan uygulamaları Görev Yöneticisinden kıntrol edebilirsin, sistemi meşgul eden uygulama bulunabilir.

Bu durum sonradan oluştuysa oluşmadan önce kurulan uygulamalar kaldırılabilir.

format sonrası ilk açılışta bile oldu hocam.

bir de windows 10 home kullanıyorum lisanslı pc alındığında vardı, pro ya geçmek istiyorum ama lisans gidecek. sizce ne yapılabilir?

• 3 hafta sonra ...

Windows üzerinde çoğu kez kullanmadığımız servislerin açık olması meşkuliyetleri arttıyor ne yazıkki,ısı,elek voltaj,donanımlar,internet kaynakları kullanım ve tüketimleri vs.ortaya çıkmakta.Sistem hizmet ve meşkuliyetlerini en aza indirmek için bazen manuel olarak,registry,msconfig müdaheleleri yaparak azaltma yoluna gidiyoruz.Çözüm olarak daha çok Advanced systemcare programının  kullanarak,iş ve oyun kipleri seçimleri ile windows hizmetlerini deaktif konuma alarak sistemde büyük ölçüde rahatlama sağlamaktayım sizede tavsiye ederim.Kendi kullandığım

Please register to see this content.

Muhtemel Nedenler?

Gereksinimlere yetersiz gelen donanımlar,yazılımsal hatalar,Hatalı eski/yeni olsada sürücüler,hatalı yüklemeler  çakışmalar,bios ayarları,işletim sisteminin yapı taşı bileşenlerin olmaması .Netframework,c++ paketleri vs. durumlar.

Kolay gelsin.