Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Altay Grub2fm + Ventoy Multiboot V8.4 2020

serhat100
 Share

Recommended Posts

awengers44, Şimdi yazdı:

@serhat100 Hocam resmi görmek için yakınlaştırdım çok bozuldu, yanlış okuduysam kusura bakma :) ISO dosyasını sürücüye eklerken hata,mı var. Varsayılan sürücü harfi atamasında hata var herhalde, x:\sürücü vaysayılan *.wim dosyasının export yolu değilmidir.

evet ama bu wimboot değil işte durup durduk yere absürt şeyler ile uğraşıyom :D

serhat100, 7 dakika önce yazdı:

evet ama bu wimboot değil işte durup durduk yere absürt şeyler ile uğraşıyom :D

Eyvallah hocam ama üstüne dosya yazmaya çalışıyorsun ;) hata vermesinin sebebi belli. Sanal sürücü adını değiştirmek gerekiyor.. ISO TAM YOLU X:\ olmaz üstad

Hocam wim dosyası x:\ sürücüsüne açılmışsa üstüne iso dosyasını nasıl tekrar çarsın ki ? halen ne olduğunu ve neyin çalıştırılmak istendiğini bilmiyoruz ?

• Haha 1

awengers44, 5 dakika önce yazdı:

Eyvallah hocam ama üstüne dosya yazmaya çalışıyorsun ;) hata vermesinin sebebi belli. Sanal sürücü adını değiştirmek gerekiyor.. ISO TAM YOLU X:\ olmaz üstad

üstad aynen dediğin gibi ama işte yazdıramıyorum.

serhat100, 7 saat önce yazdı:

ntboot yöntemi ile uefi de wim dosyasını başlatma: 

Please register to see this content.

Mükemmel teknik üstad ? gelişim süper. Liste oluşturup menü halinde ekleyip dosya çalıştırılması mümkün olursa daha güzel olur.

• Like 1
  • Thanks 1

awengers44, 12 saat önce yazdı:

Mükemmel teknik üstad ? gelişim süper. Liste oluşturup menü halinde ekleyip dosya çalıştırılması mümkün olursa daha güzel olur.

hocam ekledim, henüz tam  bitmedi  biraz daha beklemek gerek.

Edited by serhat100
  • Like 2
  • Thanks 2

arkadaşlar 100 puanlık uzmanlık sorusu @alive64 üstad sizden de yardım bekliyorum :help:

grub.script ("getenv -t uint8 SecureBoot secureboot")
  secureboot = grub.getenv ("grub_secureboot")
  grub_platform = grub.getenv ("grub_platform")
  if (platform == "efi" and secureboot == "Disabled") then
  command = "export path=(hd0,msdos2); chainloader /EFI/microsoft/boot/bootmgrx64.efi"
  grub.add_icon_menu ("wim", command, "Windows 7sp1_8.1_10 x32_x64 Kurulum", title)
end
  if (platform == "efi" and secureboot == "Enabled") then
  command = "export path=(hd0,msdos2); chainloader /EFI/microsoft/boot/bootmgfw.efi"
  grub.add_icon_menu ("wim", command, "Windows 7sp1_8.1_10 x32_x64 Kurulum", title)
end

Menü ekrana gelmiyor, görünmüyor 

Edited by serhat100

serhat100, 16 saat önce yazdı:

arkadaşlar 100 puanlık uzmanlık sorusu @alive64 üstad sizden de yardım bekliyorum :help:

if (platform == "efi" and secureboot == "Disabled") then
  command = "export path=(hd0,msdos2); chainloader /EFI/microsoft/boot/bootmgrx64.efi"
end
  if (platform == "efi" and secureboot == "Enabled") then
  command = "export path=(hd0,msdos2); chainloader /EFI/microsoft/boot/bootmgfw.efi"
end

Menü ekrana gelmiyor, görünmüyor 

100 puan benim sorunu hallettim ?

• Like 1

serhat100, 25.11.2019 - 10:45 yazdı:

aLTay grub2 animasyon multiboot ve Grub2FM v6 ya  Güncellenmiştir link ilk sayfaya eklenmiştir...

öncelikle uğraşlarınız ve emeğiniz çok güzel sadece bir rica olacaktı animasyon olmadan normal sade bir menülü yapma imkani varmıdır mesela karadurak arkadaşın yaptığı yada zamanında köylü arkadaşın yaptığı gibi sade menüler animasyon falan olmadan sadece öylesine bir öneri çünkü sizin yaptığınızı kullanmak istiyorum şimdiden tesekkurler her şey için emeğiniz için

• Thanks 1

serhat100, 4 saat önce yazdı:

Animasyon desteği kaldırılarak güncellendi.

öncelikle çok tesekkurler inan bana daha hızlı olmuş güzel olmuş şimdi kendimce eklemeler yapıp testlerimi yapacam bence bundan sonrada bu şekilde devam edilse daha iyi olur diye düşünüyorum tabi bu benim şahsi fikrim farklı makinalarda denediğim icin animasyon yavaşlatıyordu oyuzden demiştim zaten tekrar tesekkurler

• Like 1

bymax, Bir saat önce yazdı:

öncelikle çok tesekkurler inan bana daha hızlı olmuş güzel olmuş şimdi kendimce eklemeler yapıp testlerimi yapacam bence bundan sonrada bu şekilde devam edilse daha iyi olur diye düşünüyorum tabi bu benim şahsi fikrim farklı makinalarda denediğim icin animasyon yavaşlatıyordu oyuzden demiştim zaten tekrar tesekkurler

Benim kullandığım pc 4gb ram a sahip yaptığım Qemu testinde  evet baya yavaş ama  gerçek makina testlerinde gayet stabil ve akıcı hele uefi de hızına yetişemiyorum ama maden animasyonlu rağbet görmüyor bizde kaldırıp öyle devam ederiz. Hayırlı olsun güle güle kullan 

• Like 1
  • Thanks 3

• 4 hafta sonra ...
nedim63, 3 saat önce yazdı:

Hocam Grub2 File Managerin güncel sürümünü bu çalışmaya nasıl ekleyebiliriz.kolay gelsin.

Main.cfg dosyasını aç orda kodlarına bak oradaki yola göre yeni sürüm ile değiştir. Ama yeni sürüm tam oturmadı bence bekleyiniz derim. 

• Like 1

merhaba, ben windows 10 64 86 olan sürümü, windows 7 64 bit olan sürümü, sergei sterlec 10  8 olan sürümü, aio rescue boot sürümü, iso olarak belirtildiği şekliyle ntfs içerisindeki iso klasörüne isimlerini de düzelterek ekledim. Sistem boot oluyor, fakat yukarıda belirttiğim hiçbir sistemi menü üzerinden çalıştırıp kurulum yaptıramadım. (birinci sayfada mevcut olan paylaşımı alıp da kullanmaya çalışıyorum.)
birşeyleri yanlış mı yapıyorum acaba.

helvetika, 3 saat önce yazdı:

merhaba, ben windows 10 64 86 olan sürümü, windows 7 64 bit olan sürümü, sergei sterlec 10  8 olan sürümü, aio rescue boot sürümü, iso olarak belirtildiği şekliyle ntfs içerisindeki iso klasörüne isimlerini de düzelterek ekledim. Sistem boot oluyor, fakat yukarıda belirttiğim hiçbir sistemi menü üzerinden çalıştırıp kurulum yaptıramadım. (birinci sayfada mevcut olan paylaşımı alıp da kullanmaya çalışıyorum.)
birşeyleri yanlış mı yapıyorum acaba.

Usb nizi bootice ile partisyonlarını gösterecek şekilde ayrıca hataya ait bir görüntü paylaşırsanız yardımcı olalım. 

• mephistooo2 changed the title to Altay Grub2fm Multiboot V7
  • mephistooo2 unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...