Jump to content

Altay Grub2fm + Ventoy Multiboot V8.4 2020

serhat100
 Share

Recommended Posts

@serhat100 Üstad maşaAllah yine amatörce (mükemmel) bir eser daha hazırlamışsın ;) ellerine sağlık.

Şimdi test ettim çok seri geçişleri var, aioboot çıkarılmış, grub4dos yine yok ve ventoy_wimboot.img dosyası fat32 diskinde olmasına rağmen img dosyalarını görmemesini yapımcı çözmüş, güzel olmuş.

GrubFM temayı beğendim iznin olursa sonraki çalışmalarda arada kullanmak isterim.

awengers44, 7 saat önce yazdı:

@serhat100 Üstad maşaAllah yine amatörce (mükemmel) bir eser daha hazırlamışsın ;) ellerine sağlık.

Şimdi test ettim çok seri geçişleri var, aioboot çıkarılmış, grub4dos yine yok ve ventoy_wimboot.img dosyası fat32 diskinde olmasına rağmen img dosyalarını görmemesini yapımcı çözmüş, güzel olmuş.

GrubFM temayı beğendim iznin olursa sonraki çalışmalarda arada kullanmak isterim.

Teşekkür ederim @awengers44 üstad. aioboot test amaçlı eklemiştim onuda test yapan yapmıştır bu kadar yeterli zannedersem (bence grubfm+ventoy olduktan sonra aiobootu eklmek gereksiz boşuna sistemi şişirmeye gerek yok) grub4dos olması isteyen arkadaşlar grub4dos komutları a1ive nin github sayfasında mevcut grldr içerisine o kumutları koyup mbr kaydını grldr den yapsınlar mbr si olur grub4dos.

Temayı istediğin gibi kullanabilirsin üstad sormana bile gerek yok paylaştıklarımdan zaten herkes herşeyi alıp kullanıyor kullanmasını da hiç sorun yapmıyorum sana bir temayımı esirgeyeceğim :)  

• Like 2
  • Thanks 1

@serhat100hocam selamlar,

Çalışmanızı çok yönlü olarak test ediyorum. Hem uefi hem legacy olarak Acronis, Hiren Boot, Lazersoft, Minitool, Kaspersky, Sergei, Kmpe, bootisox64 v.s. test ettim. Bazı hatalar aldım. Görüntülerle birlikte bütün testleri buradan paylaşacağım. Sistem geçişleri v.s. gerçekten sorunsuz. Elinize emeğinize sağlık.

• Like 3

By_FaRuK, 9 dakika önce yazdı:

@serhat100hocam selamlar,

Çalışmanızı çok yönlü olarak test ediyorum. Hem uefi hem legacy olarak Acronis, Hiren Boot, Lazersoft, Minitool, Kaspersky, Sergei, Kmpe, bootisox64 v.s. test ettim. Bazı hatalar aldım. Görüntülerle birlikte bütün testleri buradan paylaşacağım. Sistem geçişleri v.s. gerçekten sorunsuz. Elinize emeğinize sağlık.

@By_FaRuK sizin gibi değerli üstadların test sonuçları benim için çok önemli müteşekkir olurum  ayrıca 32bit testleri de yapabilirseniz iyi olur, geri bildirimlerinizi bekliyorum. Teşekkürler hocam.

• Like 2

@serhat100 hocam, elimde olan iso ve wim lerle test ettiklerim aşağıda. Bunları Grub2FM ile test ettim. Müsait olduğumda Ventoy ile de aynı testleri yapıp bilgi veririm.

Sistem genel olarak sorunsuz çalışıyor. İçerikteki farklı açma/yükleme yöntemleri sayesinde bir yöntem olmuyorsa diğer yöntem ile iso ya da wim dosyalarını yüklemek mümkün hale geliyor. Sistem kurulduktan sonra sadece iso klasörü içine iso ve wim dosyalarını atıp direk boot edip denemeye başladım. Kullanımı da oldukça basit. Önceki versiyonlara göre gerçekten çok güzel eklemeler olmuş üzerine. Ventoy ile birlikte olması daha da güzel olmuş. Kısaca elinize, emeğinize sağlık. Sistem gerçekten mükemmel. 👌

xJQ82y.png

Hiren Boot Legecy de PE olarak yüklemeye çalışırken bu hatayı veriyor. Ama map ile açılıyor.

xn86cA.jpg

• Like 4
  • Thanks 1

By_FaRuK, 21 dakika önce yazdı:

@serhat100 hocam, elimde olan iso ve wim lerle test ettiklerim aşağıda. Bunları Grub2FM ile test ettim. Müsait olduğumda Ventoy ile de aynı testleri yapıp bilgi veririm.

Sistem genel olarak sorunsuz çalışıyor. İçerikteki farklı açma/yükleme yöntemleri sayesinde bir yöntem olmuyorsa diğer yöntem ile iso ya da wim dosyalarını yüklemek mümkün hale geliyor. Sistem kurulduktan sonra sadece iso klasörü içine iso ve wim dosyalarını atıp direk boot edip denemeye başladım. Kullanımı da oldukça basit. Önceki versiyonlara göre gerçekten çok güzel eklemeler olmuş üzerine. Ventoy ile birlikte olması daha da güzel olmuş. Kısaca elinize, emeğinize sağlık. Sistem gerçekten mükemmel. 👌

Hiren Boot Legecy de PE olarak yüklemeye çalışırken bu hatayı veriyor. Ama map ile açılıyor.

Please register to see this content.

Üstad çok teşekkür ederim baya detaylı testden geçirmişsin, sonuç olarak sizden geçer not almışız. :)

• Like 2

serhat100, 4 dakika önce yazdı:

Üstad çok teşekkür ederim baya detaylı testden geçirmişsin, sonuç olarak sizden geçer not almışız. :)

Hocam estağfurullah. Çalışmanız gerçekten takdire şayan. Sizde @awengers44 ustadda çok ilgileniyorsunuz bu işlerle. Ve gerçektende ilgilendiğiniz kadar var. Ben 2019 4.ceyrekten itibaren iş yoğunluğumu bir türlü atlatamadim. E-devlet işleri bir türlü bitmiyor. Sürekli yeni birşeyler çıkıyor v.s. Sizlerin yaptığı çalışmaları yakından takip ediyorum. Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın inşallah.

• Like 3
  • Thanks 1

awengers44, 01.09.2020 - 01:32 yazdı:

Hocam buyur grub4dos için gerekli dosyalar bootice ile mbr onarmadan belleğin kök dizininde olan grldr yi göster grub4dos olarak boot eder.

ayrıca bootmgr den de boot ettirebilirsin bcd ye grldr yi tanımla olsun bootmgr :) 

Please register to see this content.

• Like 1
  • Thanks 3

• 2 hafta sonra ...

Merhabalar . Hem usb flash bellek hem de taşınabilir hdd ye kurulum yaptım, teşekkürler çok pratik ve kolay bir multiboot çalışması.

Ama bazı düzelmeler için önerim olacak

- İlk menude çoook bekliyor.

- HDD arızalı bilgisayarlarda boot edemiyor bazen. Sadece flash görse daha iyi olur .MAkina partitionları görmesin bence. 

- HDD arızlı olan pc lerde zar zor açsa bile DLC boot gibi sistemler açmıyor. (Normal DLC boot flash ı ile açıyor aynı makina)

- Windows isoları ile yükleme yaparken bilgisayarın HDD lerini görememş arkadaşlar çok denedik olmadı dediler.

Teşekürler şimdiden

• Like 1

cartegana, 11 saat önce yazdı:

Merhabalar . Hem usb flash bellek hem de taşınabilir hdd ye kurulum yaptım, teşekkürler çok pratik ve kolay bir multiboot çalışması.

Ama bazı düzelmeler için önerim olacak

- İlk menude çoook bekliyor.

- HDD arızalı bilgisayarlarda boot edemiyor bazen. Sadece flash görse daha iyi olur .MAkina partitionları görmesin bence. 

- HDD arızlı olan pc lerde zar zor açsa bile DLC boot gibi sistemler açmıyor. (Normal DLC boot flash ı ile açıyor aynı makina)

- Windows isoları ile yükleme yaparken bilgisayarın HDD lerini görememş arkadaşlar çok denedik olmadı dediler.

Teşekürler şimdiden

1- multiboot sistemin Fat32 bölümündeki boot/grubfm/config dosyasını not defteri açılıp sleep 3 yazan satırı sleep 1 olarak değiştiriniz.

2- Grub2FM için bu önerinizin olma olasılığı yoktur. Bütün partisyonların görüntülenebilmesi üzerine sistem tasarlanmıştır.

3- DLC boot iso olarak grub2fm de boot edilebilmektedir. HDD arızalı durumu özel bir durum onun için birşey diyemeyeceğim. Ayrıca sistemde ventoy eklidir onunlada test yapabilirsiniz.

4-   HDD nin görülmemesi zannedersem arızalı olan ile alakalı. Ventoya geçiş yapıp yine denenebilir.

Yapabileceğim öneriler bunlar pek yardımcı olamadım ama, bende teşekkür ederim.

• Like 3

Cevaplar için çok teşekkür ederim.

Windows iso larını kurarken kurulum ilerliyor. Bir süre ilerledikten sonra HDD biçimlendirme ekranına ilerlerken yükleme medyası yeri soruyor. İso yu artık görmüyor. Windows 7 ve Windows 10 da tüm seçenekleri denedim aynı sonucu aldım. İsoları wim e dönüştürmk falan mı lazım kurulumun devam edebilmesi için püf noktası nedir ?

cartegana, 12 saat önce yazdı:

Cevaplar için çok teşekkür ederim.

Windows iso larını kurarken kurulum ilerliyor. Bir süre ilerledikten sonra HDD biçimlendirme ekranına ilerlerken yükleme medyası yeri soruyor. İso yu artık görmüyor. Windows 7 ve Windows 10 da tüm seçenekleri denedim aynı sonucu aldım. İsoları wim e dönüştürmk falan mı lazım kurulumun devam edebilmesi için püf noktası nedir ?

Aklıma geleni söylüyorum sadece tahmin USB belleğiniz 3.0 ise pc 3.0 portuna takınız. 2.0 portuna takıp takmadığınızı kontrol ediniz. Ayrıca ventoya geçiş yapıp onun ile kurulum yapmayı deneyiniz kurulumun devam edip etmediğini geri dönüş yaparsanız sevinirim bir de legacy mi uefi mi belirtiniz. 

• 2 hafta sonra ...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...