Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Altay Grub2fm + Ventoy Multiboot V8.4 2020

serhat100
 Share

Recommended Posts

Sistemi Onar ve Geri yükle işlemini bootiso86. wim ile yapabilir miyiz?

yapamıyorsak, wim dosyalarının linkini paylaşabilir misiniz?

UEFI bilgisayarda grub2 den wim ve iso dosyalarını çalışrıma kodları varmı sizde?

Teşekkür ederim

kamuran731, 12 saat önce yazdı:

Sistemi Onar ve Geri yükle işlemini bootiso86. wim ile yapabilir miyiz?

yapamıyorsak, wim dosyalarının linkini paylaşabilir misiniz?

UEFI bilgisayarda grub2 den wim ve iso dosyalarını çalışrıma kodları varmı sizde?

Teşekkür ederim

bootiso86.wim ile sistem onarma ve geri yükleme yapılıp yapılmadığına bakmadım ama  herhalde yoktur.    sistem onarma ve geri yükleme WinRE.wim ile yapılıyor onuda sistem içerisinde system32 de biryerlerde olması gerekir şuan hangi klasördeydi hatırlamadım uefi grub2 kodları

fi
if [ "${grub_platform}" == "efi" ]; then
  menuentry "[7sp1_8.1_10] Windows Yükle [BCD]" --class windows_10 {
    echo "Windows Boot Manager Başlatılıyor. Lütfen Bekleyin...."
  chainloader /efi/microsoft/boot/bootmgrx64.efi

}

efi kalsöründeki bcd yi editleyerek wim nerede ise o yolu bcd de gösterin yeterli

• Thanks 1

• 2 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra...

Öncelikle emeklerinize sağlık , grub2 dosya yöneticisi güncellendiğini belirtmişsiniz nerden neyi değiştiricez acaba güncellemek için.?  yukarıda resimli anlatımınızdaki adımları teker teker yapmama rağmen başaramadım..!! Usb yi test ettiğimde multiboot ekranı gelmiyor birde grub4 dos taki gif olayını anlatırmısınız vaktiniz olduğunda şimdiden teşşkürler......

@neskali teşekkürler 

Please register to see this content.
 dan indirdiğiniz grubfm.iso dosyasını multibootunuzda ki ile değiştirmeniz yeterli tabiki multibootunuzda var ise yoksa eklemeniz gerekir  anlamadığınız nedir benim oluşturduğum grub2- grub4dos   multiboot ise resimlerde gayet açık usb yi qemu ile test ettiğinizde boot etmiyorsa resim5 ve resim6 daki gösterilen yolu şu şekilde deneyiniz /boot/g2ldr.mbr burdakini seçerek onar dediğinizde flashınıza grub2 multibootun boot özelliği kazandırırsınız.

grub4dos a gif koyma ise herhangibir gif den elde edeceğiniz bmp uzantılı resimleri bir klasöre çıkarın menu.lst içerisine şu kodları koyunuz

set trans=0x80 && set infinite=0x10
set /A type=%infinite% + %trans% > nul
set delay=0x3 && set last=56 && set x=478 && set y=28
set FILE=(fd3)/resmi koyduğunuz klsör yolu/resminadı_0001.bmp
set ANIMATE=%type%=%delay%=%last%=%x%=%y% %FILE%
splashimage --animated=%ANIMATE%
set trans= && set infinite= && set delay= && set type= && set last= && set y= && set x= && set FILE=

kolay gelsin 

• Like 2

• 2 hafta sonra ...

az kaldı gerçek makinada test yaptığımızda bip sesi ile müzik çalmakta ve görüntüler daha hızlı ve akıcı halde 

gif olarak kaydetti

ğimde boyutu yüksek uzun video da ekliyemiyorum youtube de uğraşmadım  dahada geliştirilebilir Edited by serhat100
  • Like 1

Balıklı olanı çok beğendim eline sağlık nasıl deneyeceğimizi bi çözsem deneyip hatta kendime göre düzenleyip atıcam ekran görüntüsüde çözemedim....  Birde menüleri nasıl yapıyosun hocam ben GFX-Boot_Customizer bundan başkasıyla yapmayı bilmiyorumda ......

Edited by neskali

neskali, 53 dakika önce yazdı:

Balıklı olanı çok beğendim eline sağlık nasıl deneyeceğimizi bi çözsem deneyip hatta kendime göre düzenleyip atıcam ekran görüntüsüde çözemedim....  Birde menüleri nasıl yapıyosun hocam ben GFX-Boot_Customizer bundan başkasıyla yapmayı bilmiyorumda ......

@neskali multıbootu usbnize uyguladınızmı uyguladıysanız gif ten elde edeceğiniz png ve jpg leri değiştir grub4dos da  gfx düzenlemek için forumdaki arkadaşlar yardımcı olur ben telefondan yazıyorum detaylı yarin gün boyu sor ara ara yardımcı olurum. 

serhat100, 2 saat önce yazdı:

@neskali multıbootu usbnize uyguladınızmı uyguladıysanız gif ten elde edeceğiniz png ve jpg leri değiştir grub4dos da  gfx düzenlemek için forumdaki arkadaşlar yardımcı olur ben telefondan yazıyorum detaylı yarin gün boyu sor ara ara yardımcı olurum. 

Daha önce denemiş başaramamıştım  müsait olduğumda deniyicem fakat hayat işte bilirisiniz sen istesende bazen o sana müsait olmuyor..... Teşşekürler ilginiz için başarabilirsem kendime göre düzenleme fırsatım olucak emeklerinize sağlık, yukarıda arkadaş yazmış genede hatırlatayım linkte dosya yoktu bende en son tıkladığımda malesef....

Edited by neskali

serhat100, 15.11.2018 - 11:54 yazdı:

Arkadaşlar uefi de sıkıntı vardı o yüzden link paylaşımını kaldırdım Sorunu çözdüm şimdi Günceli paylaşıyorum.

GÜNCELLENDİ GRUB2 GRUB4DOS LEGACY UEFI GİFLİ MENÜLER 

Üstad anlatılanları tekrar tekrar sırası ile yapıyorum fakat başarılı olamıyorum nerede hata yapıyorum acaba şöyle bi hata alıyorum.....

neskali, 3 saat önce yazdı:

Üstad anlatılanları tekrar tekrar sırası ile yapıyorum fakat başarılı olamıyorum nerede hata yapıyorum acaba şöyle bi hata alıyorum.....

bu dosyadaki 066A-6FF8 yazan yere senin usb nin serialini yaz kaydet boot/grub/i386-pc içerisine yapıştır

senin usb nin seri no sunu grub4dos usb de çalıştır dos ortamında uuid yaz enter bulrsun

547302378_EkranAlnts.PNG.808886cc0275d0027e490ec3e4afbf3a.PNG

• Like 1

neskali, 7 saat önce yazdı:

Bunları birer birer yaz enter yap geçici olarak multiboot a girersi

set root=(hd0,msdos2)
set prefix=(hd0,msdos2)/boot/grub
insmod normal
normal
  • Like 1

Yok  Üstad  dediklerinide denedim olmuyor malesef aynı hatayı alıyorum , biliyosundur gerçi lakin ben hatırlatmak istiyorum  16 gb flashın  galiba imajını alsan paylaşsan mı acaba .?  Ben beceremiyicem yoksa herhalde....

GÜNCELLENDİ GRUB2 GRUB4DOS LEGACY UEFI HAREKETLİ MENÜLER

Arkadaşlar diğer indirdiklerinizi silin yeniden paylaşıyorum yeni link 1. sayfada 

usb nizi ilk sayfada anlattığım gibi 2 bölüme ayırıyoruz ntfs ve fat diye dosyalarımız fat ksımında olacak sonra bootice ile fat kısmı aktif ama gizlemeniz gerekir il sayfada hepsi mevcut Legacy de sorunsuz boot eder uefi de secure boot disable olmalı  secure boot olayına üstadlar el atarsa sanırım çözülür linux un grubx64.efi dosyasını editleye bilsem oda çözülecek ama şimdilik böyel kullanabilirsiniz 

• Like 1

secure boot acıkken bile ram test yapabilecegim bir sey varmıdır gorsellik olmasına gerek yok benim multiboota uefi tarafına ekliyecegim grup2 falan kullanmıyorum windows boot manager kullanıyomher sey  calısıyor secure acıkken bile sadece o menuye ram test edebilecegim bisey lazım

Edited by bymax

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...