Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Altay Grub2fm + Ventoy Multiboot V8.4 2020

serhat100
 Share

Recommended Posts

Sa. Bu multibootu kullanan arkadaşlar alt taraf da ki paylaştığım dosyayı fat32 kısmına kopyala yapıştır değişime onay verin hayırlı olsun. 

Please register to see this content.

Edited by serhat100
  • Like 1

• 2 hafta sonra ...

@serhat100 üstad,  bu Multiboot da yapmış olduğun     "aLTaydr" "loader.   Yapılışını bana da öğretirmisin.   İstiyorum ki tıpkı senin ki gibi  resim11-12-13-14  deki gibi    10 sn de  bozulan bootloaderimi  hemen geri yükleyeyim. 

serhat100, 18 saat önce yazdı:

P.tesi inşallah 

ÇÖZÜLMÜŞTÜR  :  Dosyayı incelediğin de zaten anlayacaksınız üstad,  Dosya sizin Multiboot'a göre düzenlenmiştir.  Kendi multibootumu da aynı şekilde yaptım.  Fakat sizin yaptığınızı da öğrenmek isterim ..  Pz.tesi   :)  

• Like 1

nedim63, 2 saat önce yazdı:

Hocam grubfm 6.02 var bide 6.1.1 var.hangisini ISO Klasörüne atacağız bide Load fm var onuda atacakmıyız.teşekkür ederim.

Grubfm 6.02 uefi de iso dan yükleme yaparken efi de sorunsuz yükleme yapıyor 6.1.1 de efi de secureboot engeline takılıyor zaten bunlar ekstralar multibootun bizzat kendisi 6.02 dir hiçbir engele takılmadan her işlemi yapabilirsiniz onları koymamın sebebi şuan geliştirilen versiyonu test etmek için düşünülen bir yol şuan yeni versiyon efi de windows.iso su wimboot yöntemi ile yüklenmiyor secureboot kapatılırsa o zaman çok seri ve hızlı bir şekilde yükleme yapılıyor. ntfs bölümüne ne korsan koy multibootun çalışmasına engel değildir 

• Like 1

• 2 hafta sonra ...

Selamun aleyküm Arkadaşlar bu multibootu kullananlar Yeni v7 Grub2 Dosya yöneticisi dosyalarını paylaşıyorum indirdiğiniz dosyaları Flash belleğimizin NTFS kısmındaki ISO klasörüne koyup multiboot üzerinden denmelerinizi yapabilirsiniz güle güle kullanınız.   

• Like 2

serhat100, 26.02.2020 - 11:20 yazdı:

Selamun aleyküm Arkadaşlar bu multibootu kullananlar Yeni v7 Grub2 Dosya yöneticisi dosyalarını paylaşıyorum indirdiğiniz dosyaları Flash belleğimizin NTFS kısmındaki ISO klasörüne koyup multiboot üzerinden denmelerinizi yapabilirsiniz güle güle kullanınız.   

Hocam verdiğiniz bu dosyaları ilgili yere kopyaladım Karadurak ustanın KMPE ve diğer bir kaç Winpe iso dosyalarını NTFS kımına ISO klasörüne kopyaladım ancak denediğimde hata verip açılmıyor.benim AIOBOOT multibootta kullandığım Crasadure üstadın düzenlemiş olduğu GrubFM manager ile denediğimde sözkonusu İso dosyaları sorunsuz açılmakta.

Atilla63, 30 dakika önce yazdı:

Hocam verdiğiniz bu dosyaları ilgili yere kopyaladım Karadurak ustanın KMPE ve diğer bir kaç Winpe iso dosyalarını NTFS kımına ISO klasörüne kopyaladım ancak denediğimde hata verip açılmıyor.benim AIOBOOT multibootta kullandığım Crasadure üstadın düzenlemiş olduğu GrubFM manager ile denediğimde sözkonusu İso dosyaları sorunsuz açılmakta.

Hangi multiboot da verdiğim dosyaları kullandınız bu dosyalar secureboot açıkken yükleyemezsin bir hataya ait bir görüntü paylaşsaydınız daha anlaşılır olurdu. 

Hocam dosyaları bu konudaki çalışmanızda NTFS kısmının ISO klasörüne attım ancak isoları açmada hata veriyor.Secureboot kapalı kullanıyorum.hataya ait resmi buraya atıyorum ancak 500 kb den fazla olduğu için kabul etmiyor.Hocam dediğim bu hata sadece Uefi de var.Legacy de normal açılıyor.Teşekkür ederim değerli emekleriniz için.

serhat100, 3 saat önce yazdı:

@Atilla63 üstad uefi de güvenli önyükleme açıkken bu dosyalar zaten menüde gözükmez kapalıyken v7 yi görebilirsin normal multiboot üzerinden iso ları yükleyebiliyormusun bir test yapabilir misin. Resimleri jpeg kaydedersen boyutu düşer öyle dene 

Hocam biosta Securebootu disable yaptım.sistemi uefide başlattım.64 gb sandisk flas bellekteki NTFS kısmında bulunan KMPE iso dosyasını açtığımda aşadıka hatayı veriyor: Windows failed to start.A recent hardware or software change might be the cause.To fix the problem: 1.insert your windows installation disc and restart your computer.2.Choose your language settings and then click Next.3 Click Repair your computer.If you do not have this disc contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.status 0xc0000017.info Ramdisk device cration failed due to insufficient memory. 

Edited by Atilla63
fakat Legacy üzerinde Grub FM manager ile denediğimde iso dosyası sorunsuz açılıyor.yani bu hatayı sadece uefi denemelerimde alıyorum.

serhat100, 26.02.2020 - 11:20 yazdı:

grubfm.iso daki hata giderilerek güncellendi  

• Like 2

serhat100, 54 dakika önce yazdı:

Hocam bu dosyaları AIOBOOT Çalışmasında kullanabilir miyiz yoksa sizin ALTAY Multiboot çalışmanıza mahsus mu bunlar?

serhat100, Şimdi yazdı:

Selamlar.Uefide secureboot açık yada kapalı win10x64(elle kurulum dosyaları var.) 6.02 de çalışan dosya- iso-wim olarak tepki vermiyor.Aynı menü ekranında kalıyorsun.

Secureboot kapalı win 8.1 x64.iso yükledi.

Securebootta vhd önyüklemiyor yine.Birde iso mount göremiyorum.

Kopyalamada sadece fat bölümler aktif geliyor.

Arayüz ve ikonlar oldukça güzel bu arada....Şimdilik gördüklerim bunlar.

• Thanks 1

• mephistooo2 changed the title to Altay Grub2fm Multiboot V7
34ero, 4 saat önce yazdı:

Burda olabilir 

değerli dost size bu  Easy Boot Helper v1.9 Portable  proğramla ilgili istekde bulunmadan önce sizin bu verdiğiniz adrese ulaşıp indirmiştim ama bu paylaştığım resimlerdeki sorunlarla karşılaşıp zip dosyasını açamamıştım başka sayfalara baktım birtürlü çalışan bir link bulamadığımdan sizde tanıtım videosunda kullandığnızı görünce çalışanı sizde varsa paylaşırsınız diye istekde bulunmuştum .sizde o benim bulup indiremediğim yada indirdiğim halde çalıştıramadığım sayfanın adresini paylaşmışsınız .tekrar denedim işte resimler .bana sağlıklı çalışan bir dosya gönderme şansınız varmıdır.  inanın sizin paylaştığınız linki görünce hemen umutla indirip denedim ama malesef gündüz karşılaştığım sonuçla karşılaştım zaten sayfada aynı benim buldugum sayfaydı .isterseniz birde siz deneyin görün.benmi hatalıyım yoksa paylaşımmı 

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...