Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Altay Grub2fm + Ventoy Multiboot V8.4 2020

serhat100
 Share

Recommended Posts

tahsin4345, 13 dakika önce yazdı:

değerli dost size bu  Easy Boot Helper v1.9 Portable  proğramla ilgili istekde bulunmadan önce sizin bu verdiğiniz adrese ulaşıp indirmiştim ama bu paylaştığım resimlerdeki sorunlarla karşılaşıp zip dosyasını açamamıştım başka sayfalara baktım birtürlü çalışan bir link bulamadığımdan sizde tanıtım videosunda kullandığnızı görünce çalışanı sizde varsa paylaşırsınız diye istekde bulunmuştum .sizde o benim bulup indiremediğim yada indirdiğim halde çalıştıramadığım sayfanın adresini paylaşmışsınız .tekrar denedim işte resimler .bana sağlıklı çalışan bir dosya gönderme şansınız varmıdır.  inanın sizin paylaştığınız linki görünce hemen umutla indirip denedim ama malesef gündüz karşılaştığım sonuçla karşılaştım zaten sayfada aynı benim buldugum sayfaydı .isterseniz birde siz deneyin görün.benmi hatalıyım yoksa paylaşımmı 

Denemedim ama bir adres daha var

Please register to see this content.

• Thanks 1

harika menüler güzel bir çalışma olmuş lakin  2 resme gecince geri dönemiyor entırlayıncada 3 resimdeki  ekranla karşılaşıyorsun menü içerikleri de doldurulunca süper bir çalışma olacak .usb ye  kurulum videosu bir harika videoyu takip edince hiç sorunsuz usbye  kurabiliyorsun .mevcut haliylede şu an işe  yarıyor ben çok beğendim doğrusu .bu çalışmayıda takibe aldım 

tahsin4345, 6 saat önce yazdı:

harika menüler güzel bir çalışma olmuş lakin  2 resme gecince geri dönemiyor entırlayıncada 3 resimdeki  ekranla karşılaşıyorsun menü içerikleri de doldurulunca süper bir çalışma olacak .usb ye  kurulum videosu bir harika videoyu takip edince hiç sorunsuz usbye  kurabiliyorsun .mevcut haliylede şu an işe  yarıyor ben çok beğendim doğrusu .bu çalışmayıda takibe aldım 

Bcd menüyü düzenlemen gerekir düzenledeğinde dönüş yapar 

• Thanks 1

serhat100, 2 saat önce yazdı:

NTFS  bölümdeki iso kılasörü içine  motun ustanın en son paylaştığı  win7  32 bit olan isoyu  kopyaladım  .isodan win7 yi kur dedim .sürücüler kısmına yani hangi bölüme kuaracağımız kısma gelince kurulacak bölüm bulamadım  tekrar tara  yada çık  dedi .bunu neden yapmış olabilir .

serhat100, 14 saat önce yazdı:

Grub4dos değilde grub2 kullan Grub4dos da sürücüleri bulamaz. 

teşekkürler serhat kardeş bu multiboota  karadurak ın yaptığı  KMPE  Yİ nasıl ekleyebiliriz bu konuda bir bilgi paylaşabilirmisiniz

tahsin4345, 46 dakika önce yazdı:

teşekkürler serhat kardeş bu multiboota  karadurak ın yaptığı  KMPE  Yİ nasıl ekleyebiliriz bu konuda bir bilgi paylaşabilirmisiniz

NTFS kısmında iso olarak nereye korsan koy ara bul seçeneği veya manuel iso yu bul seç enter yap hepsi bukadar.

• Thanks 1

serhat100, 2 saat önce yazdı:

Altay Grub2fm Multiboot V8 2020 ye GÜNCELLENİYOR.....

güncellenmiştir link ilk sayfada

Üstadım,  ben  iki kez indirdim dosya uzantısı yok ,  önemli değil extract edip  cmd yi çalıştırdım,   boş   8 GB  USB FDDye  kurulum yaptım.  Sadece  NTFS part kurulumu yaptı  FDD yi ikiye bölmemiş oldu.   Benden de kaynaklanıyor olabilir,  bir kaç kez denedim.  :)   

serhat100, 1 dakika önce yazdı:

ben o kadar test yaptım hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım ama yine de @mephistooo2 üstad konuyla ilgilenecektir sadece tahminim usb den kaynaklı olabilir mesela mbr si bozulmuştur diye tahmin ediyorum.

hemen 2. 3. 4. FDD de deneyecem.  :)   

serhat100, 3 dakika önce yazdı:

ben o kadar test yaptım hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım ama yine de @mephistooo2 üstad konuyla ilgilenecektir sadece tahminim usb den kaynaklı olabilir mesela mbr si bozulmuştur diye tahmin ediyorum.

2. FDD 

bir de  PC mi yeniden başlatıp deneyecem  ( deepfreeze  ) herşeyi kökünden temizler  

iskader, 45 dakika önce yazdı:

Üstad bende şimdi sanal makinede denedim sıkıntı yok

Üstad, teşekkür ederim sizleri de yordum.  Sizin mesajınız üzerine aklıma tekrar takıldı, her ne kadar geçmişte USB HDD  de tecrübe edinmiştim fakat FDD de hiç sıkıntı olmuyor du...   Okuyanlara tecrübe olsun SONUÇ   :   DeepFreeze yi pasif duruma getirip  tekrar denedim  elbette oldu.  :)    

• Like 2

serhat100, 12.10.2017 - 13:18 yazdı:

Altay Grub2fm Multiboot v8 2020 Tarafımca Grub2 file manager v7 üzerine yapılan modifiyeler ile yeni bir boyut kazanmıştır Legacy ve UEFI Bilgisayarlarda gayet stabil bir duruma getirilerek siz saygı değer TNCTR severlere armağanımdır.

Sizlere Sağlık ve esenlikler dileğimle güle güle kullanınız. Hayırlı olsun.... 

(Kurulum:İndirdiğiniz dosyayının içeriğini masaüstün de bir klasöre çıkarın ve  içindeki Altay_Grub2FM.cmd yi çift tıklayarak çalıştırın kurulum bitince NTFS_USB kısmına iso, wim, img, vhd... & gibi dosyalarınızı koyun ve Multibootunuz teste başlayabilirsiniz.)

Kurulumuna ait kısa bir video:   

1643801498_EkranAlntscmd.JPG.57b350251a4d3c4f16ca3c9fecdfca80.JPG

password :aLTay   Link: 

multiboot konusunda tüm bildiklerinizi unutun derim .şöyle biraz inceledim de hiçbir kusura rastlamadım tüm menüler arası bağlantılar mükemmel çalışıyor .nereye yönlendiriyorsa yönlendirdiği yerden elin boş dönmüyor mutlaka sana bir çıkış yolu sunuyor .öyle sanıyorumki serhat kardeş bu çalışmaya hazırlarken gercekten büyük bir özveride bulunmuş ve bizim gibi kullanıcılar için her şeyi bu son çalışmasında düşünmüş , son derece stabil hale getirdiği bu multiboot çalışmasını bizlere kazandırmış  çok  çok  çok  teşekkürlerimi sunuyorum 

iyiki varsınız serhat  kardeş .örneğin benim kendi  bilgisayarımda 2 adet hdd var. biri ssd  diğeri normal cdrom yerine taktığım HDD.  ikisindede kurulu vindovslarım var. bu vindoslara bile yönlendiriyor ve eğer yönlendirdiğin windovs normal şartlarda çalışan bir vindows sa onuda sana acıveriyor.

normal şartlarda ben bu işlemi win üzerindeyken yönet diyordum istediğim diğer sürücüdeki vindovs için etkin yap diyordum  oda yeniden başlattığında o etkin yap dediğim windovsla acıyordu .işte bu çalışmada bunada gerek kalmıyor direk  git diyorsun gidiyor .

birde her şey türkçe olması üstüne kaymaklı kadayıf olmuş . 

aslında bu kadar  emek ve faydalı bir çalışma kazandıran serhat kardeş doğrusunu istersen böyle bir çalışma sadece kuru bir teşekkürle ödenecek gibi değil . ama  aklıma gelen ilk şey bunca çalışmayı kıymet bilen  biz kullanıcılarla da  hiç zahmetsiz paylaştığın için. ne olur hakkınızı helal edin. doğrusu teknoloji alanında. elimiz ayağımız olacak bir iş çıkarmışsınız .

son bir kez daha  TEŞEKKÜRLERİMİ ARZ EDİYORUM  iyiki varsınız .allah tüm yaptığınız böyle faydalı hizmetlerde yar ve yardımcınız olsun diyorum .allaha emanet olunuz  kalın sağlıcakla 

• Like 1
  • Thanks 1

bu multibootu hazırlayan  serhat100  kardeş  USB ye kurmak için bile işi okadar kolay hale getirmişki  bize bıraktığı tek şey bilgisayarımıza  usb yi usb yuvasına takıp  multiboot dosyaları içinde bulunan yani şu indirdiğimiz 20 mb lık zip dosyası içindeki  Altay_Grub2FM   exe   dosyasına tıklayıp takılı olan usb sayısını yazmal örneğin benim bilgisayarımda  2 HDD VAR BİRDE USB  Yİ TAKINCA  3  sıradaki haliyle usb oluyor  ve bende 3 numarayı yazıp entırladım oda bak dikkat et heee  usb içinde ne var ne yok silinecek dedi bende takma kafana salla gitsin deyip entırlayınca eyvallah deyip kısa bir zaman sonra buyur işlem hazır dedi .bende ne yükledi bu kısa zamanda acaba deyip usb ye şöyle bir baktım ortada boş kılasörlerden ve metin belgesinden başka birşey göremeyince galiba bir sorun oluştu bu birşey yüklemedi ama genede bir deneyelim şunu bakalım dedim bilgisayarı yeniden başlattım ve acılığta   f12  tuşuna basınca benim makinede  diskler bölümü görünüyor oradan usb yi sectim antırladım 

oda ne birde baktımki mükemmel menü karşımızda nereye tıkladıysam  mızıklamadı ben bilmiyorum  oda ne olaki demedi  buyur ne istiyordun işte hazır dedi .bende tamam bakarız sonra diğer menülere bir bakalım  dedim .hadi birde şu bilgisarda biryerlerde kurulum iso dosyası varsa bulda onu kuralım bakalım ben nerede oldugunu bilmiyorum sen bulursun hadi kocum benim dedim oda az sonra bir sürü iso dosyasını listeledi bak içinden seç beğen al hangisini emredersen gereğini yerine getireyim dedi hadi bakalım şu meb  sis iso dosyasını bakalımbecerebilecekmisin bazı multiboot çalışmalarda hep sorun çıkarmıştı aslanın yaparsın hadi bakalım bir el at şuna dedim başüstüne efendim o benim işim dedi ve birde baktımki onunda üstesinden geldi masa üstüne kadar getirdim .

birde şu b enim normal hdd üzerinde kurulu olan  win 10 64 biti işletim sistemim var  oda bazen ben birinci sırada degilim deyip acmakta nazlanıyordu .benim için sorun değil onuda hallederiz dedi ve actı. normal şartlarda  ben SSD hdd de kurulu olan win 10 u  kullanıyorum .ama bu çalışmada eğer acılışta  bu çalışmayla pc yi acmışsan  bilgisayara ait tüm yönetim senin eline geciyor bilgisayar konusunda uzman olmanıza gerek kalmıyor .çünkü senin teknoloji dalında bu multiboot sayesinde uzman bir yardımcın var artık yani sanal alemde karada sana ölüm yok  sıkıntı yok babından bir çalışma olmuş diyorum. kullanmayı düşünen herkese hayırlı uğurlu olsun diyorum.

e  artık bunca teknoloji dalında bize bir ingiliz anahtarı kazandıran serhat dostumuza bir kez daha TEŞEKKÜRLERİMİ iletmeden  geçemiyeceğim .çünkü çok daha fazlasını hakediyor 

bir kaçta resimde atalımki merak eden kim varsa tam olarak bu resimler anlatamasada  az da olsa bir bilgi sahibi yapsın ve aklının bir köşesinde yer atsin  benim için bu diyorum  

Edited by tahsin4345
  • Thanks 1

kolay gelsin. elimde 128 mb usb var.  deneme amaçlı işlem yapıyorum. windows 120 mb olarak görüyor. kurulum yaptığımda usb sadece ntfs olarak formatlayıp kalıyordu. Altay_Grub2FM dosyasını incelediğimde format sonrası usb den 120 mb yer ayırıp fat32 olarak ayarlandığını gördüm.  orayı 100 mb olarak kaydedip tekrar çalıştırdım gene aynı yerde takıldı.  bende usbyi sadece fat32 olarak formatlayıp ordaki bootice komutu ile  mbr yükleyip efi32 içindekileri kopyaladım ve işlemi bitirdim. usb den boot ettiğimde grub2 ekranında kalıyor.  nasıl bir yol izlesek. 

bu multibootu hazırlayan  serhat100  kardeş  USB ye kurmak için bile işi okadar kolay hale getirmişki  bize bıraktığı tek şey bilgisayarımıza  usb yi usb yuvasına takıp  multiboot dosyaları içinde bulunan yani şu indirdiğimiz 20 mb lık zip dosyası içindeki  Altay_Grub2FM   exe   dosyasına tıklayıp takılı olan usb sayısını yazmal örneğin benim bilgisayarımda  2 HDD VAR BİRDE USB  Yİ TAKINCA  3  sıradaki haliyle usb oluyor  ve bende 3 numarayı yazıp entırladım oda bak dikkat et heee  usb içinde ne var ne yok silinecek dedi bende takma kafana salla gitsin deyip entırlayınca eyvallah deyip kısa bir zaman sonra buyur işlem hazır dedi .bende ne yükledi bu kısa zamanda acaba deyip usb ye şöyle bir baktım ortada boş kılasörlerden ve metin belgesinden başka birşey göremeyince galiba bir sorun oluştu bu birşey yüklemedi ama genede bir deneyelim şunu bakalım dedim bilgisayarı yeniden başlattım ve acılığta   f12  tuşuna basınca benim makinede  diskler bölümü görünüyor oradan usb yi sectim antırladım 

oda ne birde baktımki mükemmel menü karşımızda nereye tıkladıysam  mızıklamadı ben bilmiyorum  oda ne olaki demedi  buyur ne istiyordun işte hazır dedi .bende tamam bakarız sonra diğer menülere bir bakalım  dedim .hadi birde şu bilgisarda biryerlerde kurulum iso dosyası varsa bulda onu kuralım bakalım ben nerede oldugunu bilmiyorum sen bulursun hadi kocum benim dedim oda az sonra bir sürü iso dosyasını listeledi bak içinden seç beğen al hangisini emredersen gereğini yerine getireyim dedi hadi bakalım şu meb  sis iso dosyasını bakalımbecerebilecekmisin bazı multiboot çalışmalarda hep sorun çıkarmıştı aslanın yaparsın hadi bakalım bir el at şuna dedim başüstüne efendim o benim işim dedi ve birde baktımki onunda üstesinden geldi masa üstüne kadar getirdim .

birde şu b enim normal hdd üzerinde kurulu olan  win 10 64 biti işletim sistemim var  oda bazen ben birinci sırada degilim deyip acmakta nazlanıyordu .benim için sorun değil onuda hallederiz dedi ve actı. normal şartlarda  ben SSD hdd de kurulu olan win 10 u  kullanıyorum .ama bu çalışmada eğer acılışta  bu çalışmayla pc yi acmışsan  bilgisayara ait tüm yönetim senin eline geciyor bilgisayar konusunda uzman olmanıza gerek kalmıyor .çünkü senin teknoloji dalında bu multiboot sayesinde uzman bir yardımcın var artık yani sanal alemde karada sana ölüm yok  sıkıntı yok babından bir çalışma olmuş diyorum. kullanmayı düşünen herkese hayırlı uğurlu olsun diyorum.

e  artık bunca teknoloji dalında bize bir ingiliz anahtarı kazandıran serhat dostumuza bir kez daha TEŞEKKÜRLERİMİ iletmeden  geçemiyeceğim .çünkü çok daha fazlasını hakediyor 

bende usb ye yükledikten sonra yüklenen usb resimde görüldüğü gibi sanki içi boşmuş gibi görünüyor ama takır takır iş görüyor .sürücüler ve usb nin göründüğü resmide en altta paylaşıyorum

• Thanks 1

akillialtay1995, 2 dakika önce yazdı:

Bu multibootla @forjest ustanın tnclinux'ü de kurabilir miyim?

Type i386-pc i386-efi x86_64-efi
WinPE ISO ✔️ ✔️ ✔️
Linux ISO ✔️ ✔️ ✔️
Android ISO ✔️ ✔️ ✔️
BSD ISO ✔️
IMG (Disk Image) ✔️ ✔️ ✔️
VHD ✔️ ✔️ ✔️
WinPE WIM ✔️ ✔️ ✔️
NT5 WinPE ✔️
Linux/Multiboot Kernel ✔️ ✔️ ✔️
EFI Application
✔️ ✔️

yukarda açtığı iso imaj vb. tüm dosyalar var.  bir tek kendi windows kurmuyor kerata.

• Haha 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...