Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Altay Grub2fm + Ventoy Multiboot V8.4 2020

serhat100
 Share

Recommended Posts

UZUNLAR, 18 saat önce yazdı:

Kullanan arkadaşlardan   UEFI 32bit modunda boot oluyor mu ?    Bende aşağıda görüntüsünü  çektiğim şekilde geliyor.  

Please register to see this content.

@UZUNLAR üstad uefi 32 bit dosyalarını koymadım. 

serhat100, 3 saat önce yazdı:

@UZUNLAR üstad uefi 32 bit dosyalarını koymadım. 

Üstadım projeninizin tamamı kapsamında değil de, dosyalar olarak paylaşırsanız sevinirim.    (x64 için olanlar = grubfmx64.efi   ve   grubx64.efi  )        x32 bit olanları .   :)

• 2 hafta sonra ...

İndirdiğim menu ile sizin paylaştığınız menüler aynı değil aynı olanı payrasa bilirmisin

serhat100, 21.06.2018 - 16:37 yazdı:

Grub2 Dosya Yöneticisi Güncellendi Türkçe

GIF.gif.487f42a3eb18c866c6e9817ee0b4e0b6.gif

Güncelleme linki teklar ara bilirmiyim mevcut ise bendeki menüler ile sizden aynı degilde

mustafakarasan, 12 saat önce yazdı:

dosyayı denemek için kurayım dedim  oemu ile legacyde açtı  menüler çok ağır ilerliyor aşağı yukarı birde tıkladınmı açmıyor uefi kısmı hiç girmedi hata verdi

keyfoagam, 19.07.2019 - 10:03 yazdı:

malesef uefi de halen sistem çalışmıyor ekran geliyor seçim yapmaya çalıştığımda tepki vermiyor.

keyfoagam, 19.07.2019 - 10:12 yazdı:

evet şimdi legacy aldım bu ekranda tepki yok sadece yönler çalışıyor. bilgisayarı kapat dahi çalışmadı.

serhat100, 19.07.2019 - 10:18 yazdı:

hocam sizin flashın bölüm tablosu bu şekildemiEkran.PNG.2477ba368f77996f0b22f7419987673f.PNG

serhat100, 19.07.2019 - 10:46 yazdı:

@keyfoagam arkadaşım flashını şu şekilde olacak şekilde oluştur boyutları senin istediğin kadar ayarla fat32 boyutu fazla olmasına gerek yok bizim bütün  programlarımız ntfs kısmına koyacağız o yüzden fat32 kısmında yalnızca grub dosyaları olacak oluşturduktan sonra FAT32 klasörünü flashımızın fat32 kısmına koyuyoruz. sonra bootice programımızla 

2018081383_EkranAls.PNG.006270e2cb58a4a3dd5db007c4b22ceb.PNG

aşağıdaki görüntüde olduğu gibi flasımızın bölümü oluşacak flashı pc den çıkar sonra tekrar tak.

814374477_EkranAlnts.PNG.75a7d7c155b28b8899cc8542f26d7a25.PNG

flashımızın ntfs kısmı aktif olmuş ve paylaştığımız NTFS klasöründeki dosyaları buraya kopyala ekstra ne eklersen

ekle iso wim wimpe nereye korsan koy hiç önemi yok ondan sonra buraya flasın ve multiboot görüntülerini koyacaksın

keyfoagam, 19.07.2019 - 10:16 yazdı:

yani aşağı yukarı menu geçiliyor. ama kesinlikle menu girmeye çalışınca izin vermiyor. ,

serhat100, 19.07.2019 - 08:01 yazdı:

Arkadaşlar uefi deki boot sorununu şu şekilde aşıyoruz FAT kısmında EFI/boot klasörü içerisindeki grubx64_real.efi adlı dosyanın adını grubfmx64.efi diye değiştiriyoruz uefi de boot olacaktır. iyi günlerde kullanın.

keyfoagam, 19.07.2019 - 10:03 yazdı:

malesef uefi de halen sistem çalışmıyor ekran geliyor seçim yapmaya çalıştığımda tepki vermiyor.

Bir önceki sayfayı bir oku. qemu da yavaştır gerçek pc den boot edince normal o da animasyon dan kaynaklı 

desifre16, 10 saat önce yazdı:

İndirdiğim menu ile sizin paylaştığınız menüler aynı değil aynı olanı payrasa bilirmisin

Güncelleme linki teklar ara bilirmiyim mevcut ise bendeki menüler ile sizden aynı degilde

v3 e geçildi link de günceldir sizdeki menüden bir görüntü paylaşırmısın. 

Edited by serhat100

ben şimdi bu vadiesporun yaptığı multiboota  eski kullandığım solidshare multibottaki  install.wim metodunu nasıl eklerim.eski pclerde  winkur ve bootisox pe sistemelrin kurulması hata veriyor.bendeki eski multiboodaki örnek boot732 ve boot764  boot.wimleri ordan alıp sonrada ntfs klasöründe wım kalsorune windows7 instal.wimi eklesem bnu sisteme nasıl eklerim bcd eskilerimi eklemek lazım yoksa sıfırdan kayıtmı açayım

UZUNLAR, 04.08.2019 - 16:58 yazdı:

Üstadım projeninizin tamamı kapsamında değil de, dosyalar olarak paylaşırsanız sevinirim.    (x64 için olanlar = grubfmx64.efi   ve   grubx64.efi  )        x32 bit olanları .   :)

Üstad kusura bakma ya baya başka işlerle meşgul olduk bunu unuttuk kusura bakma buyrun

• Thanks 1

serhat100, 23.08.2019 - 16:43 yazdı:

Üstad kusura bakma ya baya başka işlerle meşgul olduk bunu unuttuk kusura bakma buyrun

Üstat tşk ederim. bi fırsat bulup ta   ( tembellikten :)  ) sizin projenin içine kopyalayıp da sağlayını yapamadım.   Şayet sınıfı geçerse ki geçecektir mutlaka, hemen çalacam ve kendi projemde  ki wimbootx32-EFI  oluşturacam.  Haberin olsun   :D  

UZUNLAR, Bir saat önce yazdı:

Üstat tşk ederim. bi fırsat bulup ta   ( tembellikten :)  ) sizin projenin içine kopyalayıp da sağlayını yapamadım.   Şayet sınıfı geçerse ki geçecektir mutlaka, hemen çalacam ve kendi projemde  ki wimbootx32-EFI  oluşturacam.  Haberin olsun   :D  

Hocam acele etme aceleye geldi ufak bir sorun var p.tesi tekrar gönderirim. 

@serhat100 Hocam wimboot,u grub2,ye entegte ettim hamd olsun sıkıntı yok ancak windows iso dosyası üzerinden nt6 ile boot edip çalıştırdığımda esd dosyalarını boot.wim,den sonra görmüyor oysa install.wim,de sorun yok. Kullandığım dosyalar dün upload edilip yeni versiyon olarak güncellenmiş, birde @alive64 üstadın çalışmasını grub2,ye eklediğimde versiyon olarak 2.05 oldu performans olarak çok iyi ancak bu sürüm,de sanal sistemde sürekli test ettiğim için her defasında hata alıyordum gerçek sistemde ise sorunsuz :) boşuna zaman kaybetmişim.

-----------------

Sanal,da hata vermesinin sebebini de şimdi gördüm hocam  ;) işlem tamamdır.

Edited by awengers44
Ekleme.

awengers44, 6 dakika önce yazdı:

@serhat100 Hocam wimboot,u grub2,ye entegte ettim hamd olsun sıkıntı yok ancak windows iso dosyası üzerinden nt6 ile boot edip çalıştırdığımda esd dosyalarını boot.wim,den sonra görmüyor oysa install.wim,de sorun yok. Kullandığım dosyalar dün upload edilip yeni versiyon olarak güncellenmiş, birde @alive64 üstadın çalışmasını grub2,ye eklediğimde versiyon olarak 2.05 oldu performans olarak çok iyi ancak bu sürüm,de sanal sistemde sürekli test ettiğim için her defasında hata alıyordum gerçek sistemde ise sorunsuz :) boşuna zaman kaybetmişim.

Nt6 kodlarına bir bak ben bakamıyorum tlf dan giriyorum 

• Like 1

serhat100, 21 dakika önce yazdı:

Hocam acele etme aceleye geldi ufak bir sorun var p.tesi tekrar gönderirim. 

Ben de tam şimdi şöyle bir hata mesajı aldım  diye gönderecektim, tesadüf siz yazmışsınız.  Yine de resmini gönderiyorum.  Hata bu mu acaba  ??  Hiç acelem yok  üstad  sağolasın.  :) 

UZUNLAR, 2 dakika önce yazdı:

Ben de tam şimdi şöyle bir hata mesajı aldım  diye gönderecektim, tesadüf siz yazmışsınız.  Yine de resmini gönderiyorum.  Hata bu mu acaba  ??  Hiç acelem yok  üstad  sağolasın.  :)

Aynen dikkat edersen paylaşım saatine mesai bitimine 5 dk kala bir test yapalım dediğimde hatayı gördüm ama birkez paylaşmış oldum

Oluyor böyle şeyler üstad, ben de  bu sabah bi video yayınladım. Çalışan sistemimi    secureboot AKTIF  iken projem boot  bile  olmuyor dedim,  mutlaka secureboot un kapatılması gerekiyor diye videoda ki txt   dosyasına yazdım.   Ancak gün içinde başka PC ler de secureboot AKTIF iken hem boot oldu hemde hiç bir hata mesajı almadım.  Ben de şok oldum kaldım.    ( olay  Grub2    v.2.04  update olayı )   

serhat100, 16.11.2018 - 21:18 yazdı:

Bunları birer birer yaz enter yap geçici olarak multiboot a girersi

set root=(hd0,msdos2)
set prefix=(hd0,msdos2)/boot/grub
insmod normal
normal

@uzanlar ?@UZUNLARhocam hata yerinde bir denermisin boot olacakmı

Edited by serhat100

serhat100, 1 dakika önce yazdı:

@uzanlar hocam hata yerinde bir denermisin boot olacakmı

hemen   ,,,    ve bilgilendirme mesajı   (olumlu / olumsuz )  atarım. 

Üstat,  projenizin o kadar yabancısıyım  ki  bir an da  kodları nereye yazacağımı kestiremiyorum kodları kusura bakma ,   biliyorum siz de tlf dan yazıyorsunuz tahmin edebiliyorum....

set root=(hd0,msdos2)
set prefix=(hd0,msdos2)/boot/grub
insmod normal
normal

:(   

• mephistooo2 changed the title to Altay Grub2fm Multiboot V7
  • mephistooo2 unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...