Jump to content

Hazırlanan Sistemde

mehmetuzun

Recommended Posts

Hazırladığım sistemde bi hata aldım oysakı sanal pc de sorunsuz çalısıyor ama bunu cd ye çektığımde logon kısmına gelınce ekranda hiçbişi yok otomatik cd i çıkarıyor felan ama ekranda görüntü yok

sanal pc de ise hiçbir sorun yok anlıyamadım

yaptığım işlemler ise

Bileşen kaldır

nr_update pack ile cd güncelleştir

Bootfix ikaldırdım imzasısz tema desteği tcp ıp yapması felan

Vista ikon paketi

Driver msfn orgdaki cd den driverı kullandım (driverlarım nvidia realtek sound card webcam gigabit anakart(intel tabanlı)realtek lan

Boot menude ise

harddiskte aç 4 sıraya atıp varsayılan yaptım

işlemlerim bunlar

sanal pc de sorunsuz çalısıyor

ama cd ye çektığımde tam ayarlar uygulanıyor yazısı çıkacağına simsiyah ekran hiç bişi yok masaüstü gelmıyor

nedenı ne olabılır acaba

yardımcı olursanızsa sevinirim (kafayı yedım sanal pc de çalışıyor ama gerçek sistemde tık yok)

Arkadaşım gerçek sistemle sanal sistem arasında donanım farkı vardır.Sanal sistemin donanımları farklıdır.

Kullandığın sanal sistem programına göre(vmware veya virtual pc gibi) doanım değişir.sanal sisteme kurulan xp bu donanıma göre çalışır.Özellikle ekran kartı farklı olur.O yüzden yanıltıcı olabiliyor.

şimdi sorulara cevap verirseniz sevinirim

1.CD ye eklediğiniz tema sanal xp de çalışıyor mu .yoksa Luna tema sı ile mi açılıyor.Eğer luna teması ile açılıyorsa

cd niz eeklediğiniz temayı gerçek xp bir sorundan dolayı açmadığı için sistem açılamıyor.Zira tema ile windows explorer ilişkilidir

2.Eklediğiniz logon sanal xp de açılıyor mu yoksa bildik xp açılışı mı var.eğer bildiğimiz açılış oluyorsa

logon da sorun var demektir.Saygılarımla

ekledğim tema vista ultimate

ben logon ekranı dahil herşeyi değiştirdim

sanal xp de değiştirdiğim logon ekranı çalısıyor ama sistemimde çalısmadı(sımsıyah ekrana görüntü gelmıyor +cd changer felan çalısıyor ama görüntü yok çözemedım)

şimdi

sanal sistem olarak vmware kullanıyor isen.. çok fazla sıkıntı yaşamaman .. hataları gerçek hardware e yakın alıyor alman lazım

birde.. işin uzun yolundan gitmeni tavsiye ederim.

1 defa da bütün ekleme ve değişiklikleri yapma..

çünki alaağın hata mesajının neye ait veya hangi ekleme den dolayı olduğunu özemezsin.. 1 hafta uğraş.. ama herşeyi adım adım bilerek yap

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...