Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win10 X64&x86 AIO Rs3 Ver 1709 (is Derlemesi 16299.15)

orca2002
 Share

Recommended Posts

mephistooo2, 4 saat önce yazdı:

Windows.old klasörünü silmende hiçbir sorun olmaz, ancak elle silemeyebilirsin...

Ccleaner programı ile kolaylıkla silebilirsin...

biraz zorlandım ama başardım. buranın çalışması iobit unlocker ve unlocker ile zor da olsa silebildim. Ama dediğim gibi yine diskte 5 gb kayıp oluştu. mesela bu 25 gb lık windows .old klasörnü silince disk 170 gb olması gerekiyordu. ama 165 gb oldu.

daha önce dediğim gibi bir kaç program kuruncada 6-7 gb yiyor disk boyutundan. yani silsemde yiyior kursamda yiyor. nedeni ni bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

efe34, 15 saat önce yazdı:

biosunuzda gömülü lisans varsa onu yükler: seçim ekranını pas geçer ama atlatmanın başka bir sürüm yüklemenin yolu sanırım bu konuda anlatıldı

Aynen dediğin gibi oldu yükledim,yorumun ve yardımın için teşekkürler.

Ayrıca son sürüm Windows 10 1709 yükleyen orca2002 yede teşekkürler emeğine sağlık.

abdulhey_, 12 saat önce yazdı:

dün gece güncelleştirmeleri denetle deyince  buldu bunu. indirmeyi yarıda bırakacaktım baktım hızlı iniyor gibi ama 2-3 kez tekrarladı. 1 saat kadar sürdü. sonrada uzun sürecek ne zaman yüklemek istiyorsunuz diye seçenek sundu. bende daha sonra hatırlatı seçtim.  kapat düğmesinde bir sürü seçenek vardı ben direkt kapattım. bu akşam üzeride yükledim 1 saat kadar sürdü. sorunsuz yüklendi. 64 bit  enterprise i formatsız yükseltmiş oldum iyi oldu. derleme sonuda bu konudaki gibi . 15 ile değil .19 ile bitiyor.

C: de de 25 gb lık windows.old klasörü bırakmış. silsem mahzuru olmaz değilmi? 

yalnız ne yüklersem yükleyeyim gb lar eksiliyor C den. Allahtan 200 gb C . birde eskisi gibi 50-60 gb a kursak ne olacak bilmiyorum.  geçen bir kaç program yükledim 7 gb eksildi. ilk kurduğumda da zaten hemen 30-35 gb a ulaşıyor nedense.

neyse şu an için kullanımda herhangi bir sorun yok.

Bunun için C diskinizin üzerinde sağ tıklayın daha sonra özellikler diski temizleye basın.açılan pencerede sistem dosyalarını temizleyi seçin. Daha sonra da kutucukların hepsini işaretleyip tamama basın işlemin bitmesini bekleyin. Size önceki windows dosyaları silinsin mi diye uyarı verecektir. göreceksiniz herşeyi silecektir.İyi günler.

• Like 1

CyRuS, 25 dakika önce yazdı:

Bn için C diskinizin üwindows dossağ tıklayın daha sonra özellikler diski temizleye basın.açılan pencerede sistem dosyalarını temizleyi seçin. Daha sonra da kutucukların hepsini işaretleyip tamama basın işlemin bitmesini bekleyin. Size önceki windows dosyaları silinsin mi diye uyarı verecektir. göreceksiniz herşeyi silecektir.İyi günler.

Sağol onu biliyorumda windows dosyalarında pek büyük boyutta birşey görmedim diye hatırlıyorum. Yinede tekrar denerim. Sizede iyi günler.

CyRuS, 25 dakika önce yazdı:

Bn için C diskinizin üwindows dossağ tıklayın daha sonra özellikler diski temizleye basın.açılan pencerede sistem dosyalarını temizleyi seçin. Daha sonra da kutucukların hepsini işaretleyip tamama basın işlemin bitmesini bekleyin. Size önceki windows dosyaları silinsin mi diye uyarı verecektir. göreceksiniz herşeyi silecektir.İyi günler.

Sağol onu biliyorumda windows dosyalarında pek büyük boyutta birşey görmedim diye hatırlıyorum. Yinede tekrar denerim. Sizede iyi günler.

• 5 hafta sonra ...