Jump to content

Multiboot Için Tavsiye Flash Bellek

Share

Recommended Posts

awengers44, 3 dakika önce yazdı:

@efe34 Çok teşekkür ederim abi. Hocam MacOs kullanmayalı çok oldu linux sistemlerde sorun yaşamadım ama fırsatım olunca güncel bir macos sistem indirip dual olarak kurmaya çalışıp tecrübelerimi paylaşırım inşaAllah. Daha evvel izlediğim bir video vardı belki boot sıkıntısı için çözüm olabilir :) Yetersiz disk alanı sorunu yaşamadığım tek PE sistem hkboot, denemenizi tavsiye ederim, win8 x64 dahi herşey için yeterli.

https://www.youtube.com/watch?v=vXMNyiEgD6o 
Please register to see this content.

Teşekkür ederim bilgi için: hk boot strelec dışında ayrıca yüklüydü ve main.cfg dosyası ona göre editliydi: ona sıra gelmeden PARAGON hallettti

Edited by efe34
  • Like 1

The_Undertaker, 19 saat önce yazdı:

Kingstonun flash bellekleri iyi değil bende var yazma hızı vasat. Sony bulabilirsen USB 3.0 olanından var. Bende var çok hızlı.

Üstad türkiyede 64 gb yok yurtdışında var e bay da alsam gelir mi ki süper hoşuma gitti benim orada da ateş pahası nedense 

Edited by lord_figo18

lord_figo18, 24 dakika önce yazdı:

Üstad türkiyede 64 gb yok yurtdışında var e bay da alsam gelir mi ki süper hoşuma gitti benim orada da ateş pahası nedense 

Reis valla biz Media Markt'tan almıştık Gümüş gri renginden USB 3.0 özellikli çok süper okuma yazma hızı var bununla format atınca hemen bitiyor Kingston ile format atarken çok uzun sürüyor mesela. Resmini buldum bunun gümüş gri olanını düşün aynısı bunun 8 GB olanı var bende. Çok kaliteli yapmışlar valla.

The_Undertaker, 22 dakika önce yazdı:

Reis valla biz Media Markt'tan almıştık Gümüş gri renginden USB 3.0 özellikli çok süper okuma yazma hızı var bununla format atınca hemen bitiyor Kingston ile format atarken çok uzun sürüyor mesela. Resmini buldum bunun gümüş gri olanını düşün aynısı bunun 8 GB olanı var bende. Çok kaliteli yapmışlar valla.

Halen varsa alsam çok iyi olur aslında yeni mi almıştınız kaça almıştın

lord_figo18, 28.07.2019 - 00:28 yazdı:

Teşekkür ederim üstad cepte kaybetmem inşallah ? metal olanının usb 3.1 ini bulamadım yapacak birşey yok 

Metal olanlar sanılanın aksine ısınıyor. Sevmedim ben o tipini. Kendi aralarinda bir kalite hız farkı var ikisinin de 3.0 3.1 olsa bile Değişimlerden birinde müşteri temsilcisi söyledi. O model artık yok şu en iyisi gibi. Bana tavsiyelerde bulundu seçimimi öyle yaptım. 

Birde yeni adlandirmada bir kandırmaca var dikkat edin gen1 gen2 isimlendirme sinde. 

Kasa lazım bana 3.2 çıkışları olan anakartim için

Piyasada sadece MSI min 1600 TL civarında bir kasası var. Ama tamamen bahsettiğim gen ... Kandırmacasi. İsimlendirmeyi değiştirmişler. Kaynağı bulunca ekleyeyim. 

Özetle

lendirmeler ve bunların sunduğu hızlar:

2019 Güncel İsmi Bir Önceki İsim İlk İsim SuperSpeed İsimlendirmesi Hız
USB 3.2 Gen 2×2 Yok USB 3.2 SuperSpeed USB 20Gbps 20Gbps
USB 3.2 Gen 2 USB 3.1 Gen 2 USB 3.1 SuperSpeed USB 10Gbps 10Gbps
USB 3.2 Gen 1 USB 3.1 Gen 1 USB 3.0 SuperSpeed USB 5Gbps

Tablodan da anlaşılacağı üzere artık USB 3.0 ve USB 3.1 emekli oldu. Bundan sonra USB 4.0 çıkana kadar sadece USB 3.2 standardı söz konusu. Hızlara göre de nihai isimlendirme şu şekilde:

2019 Güncel İsmi Hız
USB 4.0 40 Gbps
USB 3.2 Gen 2×2 20Gbps
USB 3.2 Gen 2 10Gbps
USB 3.2 Gen 1 5Gbps

Ek olarak bu videonun devamında çektiğimiz X570 rehberini de izleyebilirsiniz:

Edited by efe34