Jump to content

Win10 Ver1709 Is Derlemesi 16299.15 (microsoft'un Orijinal Iso Kalıbı)

alisaygin
 Share

Recommended Posts

Windows bu ara sık sık toplu güncelleme yayınlayınca şu güncel iso kalıbını hazırlama işini öğrenmek istedim. 

Google'da "Windows 10 ISO dosyası oluşturma" diye aratınca gelen ilk sayfada microsoft uygulama dosyası sunuyor:

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

Dosya adı MediaCreationTool.exe ve sadece 18 MB boyutunda.

Kuruyorsunuz ve basitçe windows iso kalıbı elde ediyorsunuz.

İS derlemesi 16299.19 olur diye ummuştum ama bir önceki sürüm çıktı.

Son sürüm olmasa da mevcut paylaşımlara göre en güncel iso.

Kurulum ssd diske sadece 7 dk sürdü.

Hiç sorunsuz ve hızlı şekilde de 16299.19'a terfi etti.

Aktivasyon gerekiyor. Biosa gömülü lisans varsa (pro, home veya single language olabilir) gerekmez.

Bu resmi site, hiç bir yardımcı program kullanmadan, benim gibi windowsun ham fakat güncel iso halini isteyenler için cazip görünüyor.

Dileyen, eğer turbobit üyeliği varsa alternatif linkten de indirebilir:

Windows.iso

İki derleme arasındaki güncelleme dosyalarını iso kalıbına en pratik ve yeni bir yöntemle öğrenmeyi isterdim. Karmaşık değil de basit ise buradan

ilgili linki veya dosyayı paylaşmanızı rica ederim. Zor da olsa denemek isterim. İlgilenecek usta arkadaşlara (orca2002, köylü gibi..) şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar windows 10 da e posta için kendi posta programını mı?, yoksa farklı bir program mı kullanıyorsunuz? Eğer kendi programını kullanıyorsanız e posta hesabını  tekrar yeniden mi girmek gerekiyor yoksa kendi otamatik olarak mı buluyor. Posta programından açılan pencerede Outlook mu yoksa farklı biryerden posta ekleme işini yapıyoruz. <teşekkürler 

• Editor
alisaygin, 15 saat önce yazdı:

...........................

ilgili linki veya dosyayı paylaşmanızı rica ederim. Zor da olsa denemek isterim. İlgilenecek usta arkadaşlara (orca2002, köylü gibi..) şimdiden teşekkürler.

https://www.tnctr.com/forum/71-katılımsız-kurulum-destek/   buradan başlarsanız bir çok sorunuzun cevabını bulursunuz. arama yapmanız işinizi hızlandıracaktır. kolay gelsin.

DJ_Rush, 2 saat önce yazdı:

Sanırım Windows iso dosyasına güncelleme entegre etmek istiyorsunuz, doğru mudur?

Evet.

MOTUN, Bir saat önce yazdı:

https://www.tnctr.com/forum/71-katılımsız-kurulum-destek/   buradan başlarsanız bir çok sorunuzun cevabını bulursunuz. arama yapmanız işinizi hızlandıracaktır. kolay gelsin.

Bugüne kadar sizlerin hazırlamış olduğu güncel iso kalıplarını kullandım.

Forumlarda bir çok yardımcı program isimleri duyuyorum.

Google'da aratınca, özellikle youtube'da bu konuyla ilgili paylaşımlar mevcut aslında.

Ancak, yanlış yerden başlamak istemem.

Bu konuyu aratınca, youtube'da mesela, en başta NTLite kullanılan video çıkıyor karşıma.

Doğru program derseniz, onunla tecrübe edebilirim.

İlginiz için teşekkürler.

MOTUN, 1 saat önce yazdı:

Please register to see this content.

DJ_Rush, Bir saat önce yazdı:

Katılımzsız kurulum destek bölümünden başlayabilirsin. Yine de tavsiye edebileceğim bir yazılım var, Dism++ bana göre uygun. İncelemelisin. Buna benzer çok yazılım var sana hangisi uygun onu bul ve işe başla.

Görülen o ki Dism kullanmak gerekiyor, ilk fırsatta onu deneyeceğim. Teşekkürler.