Jump to content

Laptopa Xp Yükleyemiyorum

YakupEdiz
 Share

Recommended Posts

Mrb arkadaşlar  lenovo g50 70 leptop bilgisayarıma xp yüklemek istiyorum bios ayarlarından  uefi yi legacy olarak degiştiriyorum  harddisk seçenegini ise ahcı mode olarak degiştiriyorum kaydettikten sonra yükleme ye geçiyor mavi ekran hatası ile karşılaşmaktayım yardımlarınızı bekliyorum

• Harddisk Kapasitesi500 GB
  • İşlemci TipiIntel Core i5
  • İşletim SistemiWindows 8
  • Sistem Belleği4 GB
  • Ekran Kartı Hafızası2 GB
  • Ekran Kartı TipiHarici Ekran Kartı
Edited by YakupEdiz

YakupEdiz, 59 dakika önce yazdı:

Mrb arkadaşlar  lenovo g50 70 leptop bilgisayarıma xp yüklemek istiyorum bios ayarlarından  uefi yi legacy olarak degiştiriyorum  harddisk seçenegini ise ahcı mode olarak degiştiriyorum kaydettikten sonra yükleme ye geçiyor mavi ekran hatası ile karşılaşmaktayım yardımlarınızı bekliyorum

• Sistem Belleği4 GB

Bu model ile ilgili bios düzenlemesi verilmiş

Please register to see this content.
 inceleyin isterseniz işinize yarayabilir kolay gelsin.

XP için BIOS Düzeni:

Alıntı

Exit TAB
OS Optimized Defaults - Other OS

Boot TAB
Boot Mode - Legacy
Boot Priority - Legacy First
Fast Boot - Disabled

Configuration TAB
SATA Controller Mode - Compatibility

Security TAB
Secure Boot - Disabled

Press F10 to save all settings,
Now Power ON the computer and start tapping the F12 key to pull up the Boot selection
Boot from the WINXP Drive and it should load.

• Like 2

Minimum sürücü desteği win7. Ki bu işlemci ile bile beklediğin performansı alamayabilirsin. Önerdiğim win8.1, isteğe bağlı win10 kurulabilir.

Xp sürücüleri zaten yok, sağdan soldan bulunan sürücüler baş ağrısı yapabilir.

Buna Lenovo da destek vereceğini düşünmüyorum.

son 2 yılda çıkan tüm pclerde xp kuramazsınız hadi çok uğraştınız kurdunuz diyelim çok fazla hata çıkartarak başınızı epey ağrıtır stabil ve sorunsuz kullanamazsınız hatta son modellerde win7 kurulumuna dahil izin vermiyor win 8.1 ve üstü olabilir diyor ki bir çoğu win 10 la geliyor zaten

• Like 1

bozart, 21 dakika önce yazdı:

Ölüden medet beklemek gibi bi şey oldu ☺ bulsanız bile driver sıkıntısı verir. ..yada win7 yi kurup sanal sistemde Xp yi kurun belki bu şekilde işinize yarar 

sanalda da kuramaz yeni pc ise

efe34, Bir saat önce yazdı:

sanalda da kuramaz yeni pc ise

Neden kurmuyur ki ?  VMware üzerinden denemek için. ...VMware üzerinden eğer Xp sp3 seçip olmuyor ise orda Windows 10 seçip deneyin birde...

bozart, 1 saat önce yazdı:

Neden kurmuyur ki ?  VMware üzerinden denemek için. ...VMware üzerinden eğer Xp sp3 seçip olmuyor ise orda Windows 10 seçip deneyin birde...

İslemci veya anakart buna sebep olan linux dahil diger isletim sistemleri kuruluyor xp sp3 kurulmuyor. Ryzen 1800x islemci. Asus ch6 anakart

Formatin ortasinda siyah ekran verip kaliyor

• Confused 1

Şu anki internet dünyasında XP ile güvenli giriş,güvenli gezinti bir çok işlem ne yazıkki yetersiz kalacaktır yamalar,eklentiler,güncelleme vb.işlemlerde uzun vadeli olmayacaktır.Donanım özellikleriniz iyiyse eğer windows8.1prolite çalışmalardan birini kurun.Donanım özellikleri yetersiz kalıyor ise windows benzeri Linux işletim sistemleri kurmak donanımda üst seviye istifade edebilmek açısındanda daha mantıklı kolay gelsin.:)

Windows benzeri Linux işletim sistemleri:

1. | 2.

Please register to see this content.

Spoiler

ZorinOS

YakupEdiz, 21.10.2017 - 22:54 yazdı:

• Sistem Belleği4 GB

S.A yakup kardes kolay gelsin ne yapmak için kuruyorsun onu bilmiyorum ama xp kurarsın bende kuramıyordum bunun sorunu bazı xp  cd lerinde  xp cd den kurulmuyor mavi ekran veriyor   rufus ile usb yükle flashla kuruyor  benim elimde 20 den fazla xp var 1 tanesi  normal 19 tanesi görsel 3 tane görseli cd den kurabildim sende kurarsın benim pc  min xp driver destegi var  NOT   (  Driver  Sıkıntın Olacak sistem  güzel çalısmıyacak  boşa kurma  win7 veya win10  tertemiz kullan )