Jump to content

Wpi Kullanım Kılavuzu + Program Ekleme Yöntemleri

blackman12
 Share

Recommended Posts

• 2 hafta sonra ...
  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 3 hafta sonra ...

HOCAM EMEĞİNİZ İÇİN ÖNCELİKLE TEŞEKKÜRLER EDİYORUM...BEN WİNDOWS CD SİNDEN BAĞIMSIZ OLARAK ÇALIŞAN BİR WİP PROGRAM KURULUM CD Sİ HAZIRLAMAK İÇİN UZUN SÜREDİR UĞRAŞIYORUM BU KONUDA ÇEŞİTLİ ANLATIM LAR MAKALELER BULDUM FAKAT UYGULAMA YAPIYORUM FAKAT HAZIRLADIĞIMDA KURULUMA BAŞLAR GİBİ YAPIYO İŞLEMLERİ HAZIRLAMIŞ OLDUĞUM MP3 DE ÇALIYOR FAKAT PROGRAMLARIN KARŞISINDA X İŞARETİYLE KARŞILAŞIYORUM PROGRAMLAR YÜKLENMİYOR...BANA YARDIMCI OLABİLİRSENİZ SEVİNİRİM...ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...İYİ ÇALIŞMALAR

gerçekten anlatım için çok teşekkür edrim benim konuyla pek ilgisi yok ama bir sorum olacak rar lı dosya açınca çok büyük oluyor boyutu nasıl bu kadar sıkışabiliyor video yu gaiba camtasia ile hazırlamışsınız ben de yapıyorum ama sıkıştırınca fazla küçülmüyor bir ilgilenseniz.

ben camtasia ile değil bsr ile hazırladım bilmiyorum ama bsr nin videolarını çokçok küçük hale getiriyor winrar...Diğer arkadaşın sorusuna gelince komut1 satırına programların yollarını yazıyoruz ya büyük ihtimal orada yanlış yapıyorsun.Bir tane örnek ver bize mesela komut1 e şunu yazıyorum program da cdnin içerisinde şurda çalışmıyor de ona göre yardımcı olalım

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar videoların sıkıştırılma şekli kalitesizse winrar programı onu çok daha küçük hale getirebiliyor. Yani bsr ile hazırlanan 700 mblık video kaliteli bir video rip programı ile (AutoGK gibi) 5-7 mb civarı bir boyuta kalite kaybı olmadan getirilebilir.

eline sağlık çok güzel bi çalışma olmuş.teşekkür ederim.

birde benim önemli bir sorunum var...!!!

ben wpi ile kurduğum programlarımı (mesela) "C:\Program Files\" klasörü içine kurmak istiyorum.

ne yapmam gerek.nedir bunun çözümü.bi ayarı falanmı var.??(çok aradım ama bulamadım :D

lütfen yardım edin (gerçekten çok araştırdım ama hiçbiyerde bulamadım).bilginizi esirgemeyin arkadaşlar.

Edited by rock_solid77

• 1 ay sonra...

video çok anlaşılır şekilde hazırlanmıştı.

cd hazırlama konusunda çok yeniyim. (dün akşam ilk kez merak ettim :D)

ilk fırsatta deneyeceğim.

elinize sağlık.

ps: video çok yavaştı izlerken içim bayıldı. :p

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

OFF YA İNDİRME SORUNU YAŞIYORUM KODU YAZIYORUM KAYDET DİYORUM SONRA İNDİ GÖZÜKÜYOO AMA YOK .

BİR ŞEY SORMAK İSTİYORUM BEN HERŞEYİ HAZIRLADIM CD YAZMAK KALDI ONU NASIL YAPACAĞIM YANİ SİZİNKİ GİBİ DİREK İCON GÖZÜKECEK VE ONA TIKLAYINCA WPI İÇERSİNE GİRECEKSİN AUTORUN LA İLGİSİ VAR MI NE YAPMM GEREKİYOR YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM

hmm peki içersine hangi komutu yazmam gerekir ben yaprım birtane normalde cd yazmadan çalışıyo cd yazıyorum programları seçiyorum tekrar cd den yüklemek istediğimde programların yan tarafında X çıkıyo sebebi ne olabilir acaba ...

Cd den çalıştıracaksanız config dosyasında komutlar şöyle olmalı:

cmd1[pn]=['"%cdrom%\\WPI\\Install\\adobe.exe"']; (forumda tam doğru görünmüyor da, 1 tırnak en dışta, 2 tırnak içte bitişik. arada boşluk yok tırnakların yanlış anlama, metni not defterine kopyala anlarsın))

Logo gözükmesi için logo.ico cdnin ana dizininde olmalı ve autorun.inf dosyası da aynı yerde olmalı, içeriği de:

[autorun]

ICON=LOGO.ICO

olmalı bu kadar basit.

Ben yaptım oldu. Benim sorunuma gelelim. Fakat ben biraz daha eski Wpi'da böyle yaptım oldu. Sonra Wpi 6.5.1 indirdim, install klasörüne programlarımı attım, config.js dosyamı da olduğu gibi yapıştırdım. Görünüşte gayet güzel oldu ama program yolları doğru belirtilmesine rağmen yeni Wpi versiyonuna kolayca geçeyim derken bende de X(çarpı) işareti oluyor yüklenmiyor.

Dvd versiyon Xp yaptım. wpi, oem klasörü, açılışta wpi açılması falan herşey yerli yerinde çalışıyor ama program yolu da doğru olmasına rağmen yüklenmemesi yeni versiyona geçtikten sonra config.js dosyası değişimi haricinde de değişim yapmam gerekiyor sanırım?

pn=1;

prog[pn]=['123 Free Solitaire 2006'];

ordr[pn]=[2];

desc[pn]=['Solitaire oyunu 2006'];

uid[pn]=['Solitaire2006'];

dflt[pn]=['no'];

cat[pn]=['OYUNLAR'];

forc[pn]=['no'];

cmd1[pn]=['"%cdrom%\\WPI\\Install\\123FreeSolitaire2006.exe /s"'];

pn++;

prog[pn]=['7-Zip v4.57'];

ordr[pn]=[2];

desc[pn]=['7-zip sıkıştırma arşiv programı'];

uid[pn]=['7ZIP'];

dflt[pn]=['no'];

cat[pn]=['GENEL ARACLAR'];

forc[pn]=['no'];

cmd1[pn]=['"%cdrom%\\WPI\\Install\\7-Zip.exe"'];

pn++;

Bu şekilde gidiyor...

Tam çalışma bitti derken bu sorun baş gösterdi, bilgisi,tahmini vs olanlar yardım ederse sevinirim.

Edited by baris_seven

[autorun]

open=WPI.hta

icon=WPI.ico

ben böyle birşey yazdım icon gözüktü fakat D:/ geçerli bir Win32 uygulaması değildir diyo bunun demesinin sebebi nedir acaba

[AutoRun]

ShellExecute=wpi.hta

ICON=WPI.ICO

bu komutu yazdım oldu :good:)

Edited by bluend