Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Wpi Kullanım Kılavuzu + Program Ekleme Yöntemleri

blackman12
 Share

Recommended Posts

WİNDOWS KURULUMU SONRASINDA WPI 7.2.0 VEYA 7.2.1 NEDEN ÇALIŞMIYOR?

yani XP kurulumu bitiyor ve ilk açılışta WPI ekranı geliyor YÜKLEMEYE BAŞLA dediğimde hep BAŞARISIZ diyor.

(WPI daha sonra CDROMdan otomatik açtığımda ÇALIŞIYOR, yani PROGRAMLAR YÜKLENİYOR)

Kurulum sonrasında niye çalışmıyor. bu son sürümler, kurulum sonrası çalışmıyor mu? eski sürüm mü kullanmalıyım?

1.YOL: runonceex.cmd ile yaptım. ikinci yola benzer kodlar kullandım...

eskiden de bu yolla yapardım ama WPI kurulum sonrası açılır ve PROGRAMLAR YÜKLENİRDİ.

2.YOL: C:\XPCD\$OEM$\$$\system32\wpi.cmd ve

winnt.sif içinde [GUIRunOnce]

%systemroot%\system32\wpi.cmd

wpi.cmd içeriğim aşağıdaki gibidir.

cmdow.exe @ /hid

@ECHO OFF

for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\CD.txt set CDROM=%%i:

set wpipath=%cdrom%\WPI

%wpipath%\wpi.hta

exit

SONUÇ aynı...

WPI 7.2.x kullanan var mı? bu sorun acaba WPI den mi kaynaklanıyor?

Edited by pervanem58

• Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

// WPI Config 7.2.0+

//

// User defined options

//

//---------------------------------------------------------------------------------------------

// Reference ... prog[0] won't be used. It's just an example.

// Look in program.js to see explanation of these properties.

//---------------------------------------------------------------------------------------------

// pn=0; // start value for prog numbering

// prog[pn]=['ProgramName'];

// uid[pn]=['APP1'];

// desc[pn]=['Description'];

// ordr[pn]=[0];

// dflt[pn]=['no'];

// bit64[pn]=['no'];

// forc[pn]=['false'];

// cat[pn]=['Application Category'];

// configs[pn]=['List of configs to be auto checked. Comma seperated'];

// cmds[pn]=['Command Lines'];

// deps[pn]=[];

// excl[pn]=[];

// cond[pn]=['Javascript Conditional Statement'];

// gcond[pn]=['Javascript Conditional Statement to gray item'];

// picf[pn]=['Picture File'];

// picw[pn]=['Width'];

// pich[pn]=['Height'];

// textl[pn]=['Text Location'];

// pn++;

// Your programs here ...

pn=1;

prog[pn]=['Nod32 3.0.659.0 TR'];

uid[pn]=['NOD32306590TR'];

desc[pn]=['Kasmayan antivirüs programı. "Sınırsız Kullanım" yapılmıştır. Güncelleme yapmayı unutmayın!'];

dflt[pn]=['yes'];

forc[pn]=['no'];

bit64[pn]=['no'];

cat[pn]=['Güvenlik'];

cmds[pn]=['"%CDROM%\\WPI\\Install\\nod32.exe"'];

pn++;

prog[pn]=['Foxit Reader Pro 3.0 Build 1120'];

uid[pn]=['FOXITREADER'];

desc[pn]=['Kasmayan pdf okuyucusu. Bilgisayarınızda Acrobat Reader gibi fazla yer tutmaz. Son sürümü Acrobat Reader\'i aratmaz.'];

dflt[pn]=['yes'];

forc[pn]=['no'];

bit64[pn]=['no'];

cat[pn]=['Applications'];

cmds[pn]=['"%CDROM%\\WPI\\Install\\FoxitReaderPro3.0Build1120.exe"'];

pn++;

prog[pn]=['Adobe Acrobat Reader Lite 9.0 TR'];

uid[pn]=['ADOBEACROBATREADERLITE90T'];

desc[pn]=['Kaliteli bir pdf okuyucudur ama fazla yer kaplar. Foxit Reader işinizi görmezse bunu kurun.'];

dflt[pn]=['no'];

forc[pn]=['no'];

bit64[pn]=['no'];

cmds[pn]=['"%CDROM%\\WPI\\Install\\AdobeReade9Tr.exe"'];

pn++;

prog[pn]=['Nero Micro 8.3.2.1 TR'];

uid[pn]=['NEROMICRO8321TR'];

desc[pn]=['Fazla ıvır zıvıra gerek yok. Nero, micro haliyle daha sade.'];

dflt[pn]=['yes'];

forc[pn]=['no'];

bit64[pn]=['no'];

cmds[pn]=['"%CDROM%\\WPI\\Install\\Nero8.3.2.1microtrfull.exe"'];

pn++;

prog[pn]=['Driver Genius Pro 8.0.316 (2008)'];

uid[pn]=['DRIVERGENIUSPRO80316'];

desc[pn]=['Bu da üsttekinin yeni versiyonudur ama ingilizcedir.'];

dflt[pn]=['no'];

forc[pn]=['no'];

bit64[pn]=['no'];

cmds[pn]=['"%CDROM%\\WPI\\Install\\Driver.Genius.Pro_8.0.316.exe"'];

excl[pn]=['DRIVERGENIUSPROFESSIONALE'];

pn++;

// End of program definitions ...

XPCD oluşturdum ve WPI dosyasını direk buraya attım... bunu da RVM_Integrator_1.5.3 ile iso yaptım ve yazdırdım.

adszov1.jpg

adszyo9.jpg

'"%CDROM%\WPI\ yerine '"%wpipath%\ mı yazmalıyım? WPI 7.2.x ler, artık böyle yazılmasını istiyor olabilir mi?

Edited by pervanem58

Ben CD anadizininde CD.txt yi göremiyorum?E doğal olarakta wpi.cmd dosyan cdromu algılamıyorum çünkü içeriği:

cmdow.exe @ /hid

@ECHO OFF

for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\CD.txt set CDROM=%%i:

set wpipath=%cdrom%\WPI

%wpipath%\wpi.hta

exit

kodda cd txt yazan yeri wp2.ico yaparsan düzelecektir yani:

cmdow.exe @ /hid

@ECHO OFF

for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\wp2.ico set CDROM=%%i:

set wpipath=%cdrom%\WPI

%wpipath%\wpi.hta

exit

CD.txt dosyası yerine, yaptığım DVD hakkında bilgi vermek için, K???yEditionHakkinda.txt dosyası koydum. Cd.txt dosyasının da kalabalık yapmasını istemedim.

Bu yüzden benim yazdığım kod aşağıdaki gibiydi.

cmdow.exe @ /hid

@ECHO OFF

for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\K???yEditionHakkinda.txt set CDROM=%%i:

set wpipath=%cdrom%\WPI

%wpipath%\wpi.hta

exit

üzerini karaladığım K???yEditionHakkinda.txt dosyası CDROM ana dizininde mevcuttur... bu dosya var olduğundan, WPI ekranı açılıyor. sorun orada değil.. WPI ilk açılışta açılıyor; ama varsayılan olarak işaretlediğim programlar yüklenmiyor...

Edited by pervanem58

• 2 hafta sonra ...
peki config.js dosyanı notepadle aç ve ctrl h a bas " %CDROM%\\WPI " bu değeri aranacak değer bölümüne " %WPIPATH% " değerini ise değiştirilecek değere koyup kaydet bakalım noluyor.

teşekkürler kardeş,

işim vardı o yüzden 1 haftadır format DVDsi hazırlayamadım, dün akşam dediğin gibi WPIyi değiştirerek bir XP DVDsi yaptım,

Artık XP kurulumu sonrasında açılışta WPI programları yükleniyor.

önceden ben de bu yolu yapmayı düşünüyordum ama tek tek...

yapımda kısayolu da gösterdiğin için ayrıca teşekkür ederim...

sonuç olarak WPIde sorun yaşamak istemiyorsak,

son sürümlerde " %WPIPATH% " yolunu kullanalım...

Edited by pervanem58

• 3 hafta sonra ...

Anlatım için teşeküürler de mesala ben beceremdeim (daha doğrusu su cmd dosyasınında birşey anlmadım).

Daha sonra daha kısayol buldum wpi resimi sitesinde direk calıstırmasına yarıyan oem klasörü var onu xpcd ne atıca otomatik çalışıyor.

Contents of the $OEM$ archive:

cmdlines.txt

RunWPI_Zune.exe

İkinci bir tanesi daha var ama tema ile ilgili bişiler var onda.

Contents of the $OEM$ archive:

cmdlines.txt

RunWPI.exe <-- (Set the runonceex and MCE theme settings for running WPI and Windows together)

New Official Microsoft Zune Theme $OEM$ folder

Please register to see this content.

E resmi dağıtım sitesi olarak hazır vermesi normaldir.ben size o hazır aldığınız şeyi üretmeyi öğrettim...

Verdiğin linkede baktım.Runwpi bizim kodla yaptığımızı hazır hale getiren bir program zaten bu programı daha önce

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=41067&hl=[/CODE]

burada vermiştim...

bazı arkadalar bende olduğu gibi bir hata alabilir; bildiğiniz gibi nlite winnt.sif adında dosya oluşturuyor wpi için guirunonce tagını eklediğimizde ön yükleme bölümünde hata veriyor ve kurulum başdan başlıyor.tavsiyem nlite ile çalışmanız bittikden sonra isoyu oluşturmadan guirunonce ayrıca nlite 1.0 RC3 veriyonu kullanızı tavsiye ederim versiyondan versiyona fark ediyor bu meret :pc:

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar hepinize selam bu konuya merak sardım fakat sıfırdan anlatım lazım kafam karıştı araba yolda kaldı bir el atsanız bana bu konuyu baştan sıfırdan acemi ere anlatan kardeşimizin cebinden para kalbinde aşk eksik olmasın cehennem ateşinde yanmasın

çünkü anlatımı indirdim program eklemekle başlıyor ben ise sıfırdan istiyorum ne olursunuz bi zahmet tşk

birde programı indirme linki ölü

öncelikle süper bir anlatım yaptım 6 programı ardarda kurdu böyle anlatımdan sonra başarmaya şaşmamak lazım

hocam bu çalışmayı sanki winrarla toplu halde exe haline dönüştürdümüz gibi daha farkılı program varmı

yani hepsini bağrına basıp tek paket yapacak bir şey

2-mutlaka windows kuıa eklemek zorundamıyız ayrı kur paketi olarak kullansak olmasmı ben olacağını düşündüğüm için tek parça olmasını ondan istiyorum flaş diskime atarım iştediğim yerde kullanırın bu konuya bir açıklık beni mutlu eder

çalışmayada tekrar tşk etmezsek arkadaşımızın dediği gibi eşeklik olur ben insanım saygılar

benim köyüm alata-takımım galata-yemek yerim salata-banada bulmayın hata

emeğe sayğı tşk kardeşim dün de tşk ettim soru sordum fakat bugun yok acaba biz beğenilmedikmi de görüşümüz kaldırıldı

dün indirdim anlatım harika porgramı indirmelinki çalışmadı başka yerden 6 sını 7 yi buldum indirdim talimatlara uydum süper oldu tatmin oldum

bu hazırlanan kurulumu windows kuruluma dahil etmeden bir paket yapmamız mümkünmü yani winrarla yaptığımız gibi tek exe ister flaş diskime ister cd ye koysam bu şekilde kullanılabilirmi olursa

winrar haricinde tak parça exe haline başka nasıl va hangi programla getirebilirim lütfen bir el atın

arkadaşımıza tekra tşk

Öncelikle blackman12'ye çok çok teşekkür etmek istiyorum, gerçekten çok iyi bir çalışma yapmış.

Daha sonra bir şey sormak istiyorum. Yaklaşık 2 haftadır XP kurulumunu kişiselleştirmeyle uğraşıyorum. Önceleri XP kurulumu sonrasında programları direkt kuran yolu kullanıyordum, sonrasında WPI denen teknolojiyi öğrendim, ona merak sardım. Diğer yolu iyice öğrenmiştim ancak wpi'yi pek çözemedim. WPI ile ilgili sorunum şu: CD üzerinde yapılması gereken değişiklikler nedir, bilmiyorum. Yani hangi klasörü nereye koymalıyım, hangi dosyada değişiklik yapmalıyım?

Şunları yaptım ama WPI devreye girmedi:

$OEM$\$$\system32 içine 1365VidChng.exe, cmdow.exe, wpi.cmd

wpi.cmd'nin içeriği:

@ECHO OFF
REM CDROM surucusunu bulmak istiyoruz. WPI.ico CD?nin ana dizininde olmali.
for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\WPI.ico set CDROM=%%i:
echo CD Surucunuz : %CDROM%
REM WPI yolunu belirliyoruz.
REM eger wpi cd icinden calisacaksa %~dp0 degerini %cdrom% olarak degistirin.
set wpipath=%cdrom%\WPI[/CODE]

I386\winnt.sif dosyasının içeriği:

[CODE][GuiRunOnce]
"%systemroot%\system32\wpi.cmd"

[Data]
Autopartition = 1
MsDosInitiated = 0
UnattendedInstall = "Yes"

[Unattended]
UnattendMode = FullUnattended
UnattendSwitch = "Yes"
OemPreinstall = "Yes"
OemSkipEula = "Yes"
FileSystem = *
WaitForReboot = "No"
NoWaitAfterTextMode = 1
NoWaitAfterGUIMode = 1
DriverSigningPolicy = Ignore
NonDriverSigningPolicy = Ignore

[Display]
Xresolution = 1024
Yresolution = 768
BitsPerPel = 32
Vrefresh = 60

[SystemRestore]
DisableSR=1
CreateFirstRunRp=0

[GuiUnattended]
AutoLogon = "Yes"
EncryptedAdminPassword = "No"
AdminPassword = *
TimeZone = 130
OEMSkipRegional = 1
OemSkipWelcome = 1

[Components]

[UserData]
ProductKey = "GH2WR-BDT3X-3XBMR-HMVF2-QRMF8"
ComputerName = Doğan-PC
FullName = "Doğan"

[RegionalSettings]
Language = "041f"

[Networking]
InstallDefaultComponents = "Yes"

[Identification]
JoinWorkgroup = "WORKGROUP"[/CODE]

Bir de CD'nin ana klasöründe WPI klasörü.

Eksiklik nedir? CD'ye yazdım ama WPI çalışmadı, sadece XP yüklendi.

Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler.

Edited by berksancan

Eksik çok valla orada birincisi winnt.sif dosyanda gui runonce yapmamışsın.İkincisi cd ana dizininde wpi.icon var mı.3. sü kullanımkılavuzları var anasayfada onlardan birini indir içinde ne yapman gereken anlatılıyor zaten...

winnt.sif içinde değişiklik yaptım ben. Önceden en başta [Data] vardı, şimdi

[GuiRunOnce]

"%systemroot%\system32\wpi.cmd"

var. Diğer anlatılanları da yaptım ama neden başlamıyor anlamadım. Direkt masaüstü açılıyor.

• 1 ay sonra...

sadsda.jpg

Arkadaşlar WPI Kurulum hazırladım ama programları yüklerken bu sorun çıkıyor ne yapabilir yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler ...

resimde korkutsyazılım yazısının altında undefined yazıyor anlamı tanımsız demek ondan sebep olabilirmi acaba ???

Edited by korkuts

sadsda.jpg

Arkadaşlar WPI Kurulum hazırladım ama programları yüklerken bu sorun çıkıyor ne yapabilir yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler ...

resimde korkutsyazılım yazısının altında undefined yazıyor anlamı tanımsız demek ondan sebep olabilirmi acaba ???

Programın çalışma yollarını hatalı göstermişsin.

Örneğin sen bu şekilde girmişsindir;

"%cdrom%\WPI v7.2\Install\Winamp 5.541.exe"[/CODE]

Bu şekilde yaptığında hazırladığın WPI'yi cd içine atarken tek bir klasör olarak atman lazım. Yani yukarda yazana göre cd içerisinde [b]WPI v7.2[/b] onun içinde de [b]Install[/b] diye bir klasör olmalı ve yüklenecek olan programlar bu klasörün içinde bulunmalı.

ama sen cd ye atarken muhtemelen dosyaların tamamını seçip o şekilde attın. Ve doğal olarak [b]WPI v7.2[/b] diye bir klasörün içinde olmadığından programlar yüklenirken hata veriyor.

Not: Ben 7.2 sürümünü kullandığımdan örnek ona göre anlatılmıştır. Sen hangi sürümü kullanıyorsan sende o yazar.