Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Wpi Kullanım Kılavuzu + Program Ekleme Yöntemleri

blackman12
 Share

Recommended Posts

• Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 4 hafta sonra ...

Paylaşım gerçekten çok iyi. Ama birşey sormak istiyorum. Kurulumu yapılan programlarda sıkıntı yok onların nasıl yapıldığını ogrendım benım merak ettıgım; dosya kopyalamasını wpı da nasıl yapcaz; *.doc dosyasının kurulumu olamaz wpi eklemek ıstıyorum ekledim diyelim ilgili dosyayı C:\Program Files a nasıl kopyalatabilirim wpi programında. Umarım anlatabilmişimdir. Anlatamadım gibi geldi ama. :) Birde resim eklemede sorun yaşıyorum resim ekliyorum ama resmi göstermiyor değişik dosya formatlarını denedim bir türlü olmadı neyi yanlış yapıyorum acaba. Teşekür ederim. Kolay gelsin.

NotePad++ programını kullanırsan bir karışıklık olmaz. editörler komut yerlerini farklı renkle gösterir. config dosyasını editlerken hata yapmamanız için editör kullanmıştır blackman12 abim.

blackman12 valla inceledim ama bi türlü yapamadım kafayı sıyırcam şimdi. Yardım edebirseniz seviniri neyi yanlış yapıyorum anlamadım.

C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\WPIIIIIIIIIIII\Install\wert bu klasördeki dosyayı

WPI 'a C:\Program Files\ içine wertwert isimli klasör açtırmak ve üstteki yol belirtilen dosyayı WPI 'ın actığı wertwert klasörüne kopyalatmak istiyorum. Komut kodunu nasıl yazmalıyım. Biraz aradım forumda ama bu konudan bahsedılmemıs veya ben bulamadım bilemiyorum tabi. İlginiz için şimdiden teşekürler.

blackman12 tşekür ederim sayen de ufak degısıklıklerle yapmayı becerdım. Çok oluyorum ama 2 husu daha var. Cevaplarsan sevinirim. Tum ayarlamaları yaptıktan sonra WPI ile işimiz bittigınde WPI menusundekı seçenekler, ayarlar, klavuz, WPI Hakkında isimleri menüleri nasıl kaldırabılırım. (Hangı dosyada hangı kodları sılmelıyım), Son olarakta WPI da dosya kopyalarken her dosya ıcın CMD ekranı acıyor kopyalama sonuda CMD ekranı kapanıp sonrakı dosya kopyalamada yıne aynı seyler oluyor buda insanı sınır harbine sokuyor. Kopyalama yapılırken bu CMd ekranını gızleyemezmiyiz acaba. Teşekür eder iyi geceler dilerim.

İlk konu hakkında zaten wpi da bir seçenek mevcut. CD'de çalışırken menüyü gösterme vs. gibi birşey yazıyordu.

İkinci olarakta hidcon.exe yada cmdow.exe kullanabilirsiniz komut 2 ye o zaman:

komut 1 : mkdir %ProgramFiles%\wertwert

komut 2 : hidcon.exe copy /y "%WPIPATH%\Install\wert.uzantı" "%ProgramFiles%\wertwert\wert.uzantı"

blackman12 seni fazlasıyla rahatsız ettım. Herşeyi bitirim sayende tıkır tıkır çalışıyor ama bir sorunum var. hidcon.exe ile mesela bunu cmdow ilde denedim aynı şey oluyor. Lütfen yardım.

1- FILECOPY /y "%WPIPATH%\Files\xmcota.zip" "%ProgramFiles%\g1ww\rams\xmcota.zip"

sorunsuz kopyalıyor bunda sıkıntı yok ama

2- hidcon.exe FILECOPY /y "%WPIPATH%\Files\xmcota.zip" "%ProgramFiles%\g1ww\rams\xmcota.zip" (ki hidcon.exe yi ilk program kurulumunda wındows\system32 içine kopyalatıyorumki sorun çıkmasın) ama bu komutu yazdıgım zaman md ekranı gızlenıyor WPI komut başarılı diyor sorunsuz kopyalandı gıbısınden. Ama ilgili klasöre baktıgımda dosyanın kopyalanmadıgını goruyorum. 1 sıktakı gıbı oldugunda komut sıkıntı olmuyo, ne zamankı hıdcon.exe ile cmd ekranını gizlersem dosyanın kopyalanmamış oldugunu görüyorum. Anlamadım bu işten bişe yardımın konusunda son turları oynuyorum WPI konusunda sayende çok sey ogrendım kolay gelsin. Arkadaşlar bi yardım. Herkese teşekür ederim.

Edited by beyantt

• 2 hafta sonra ...
CD.txt dosyası yerine, yaptığım DVD hakkında bilgi vermek için, K???yEditionHakkinda.txt dosyası koydum. Cd.txt dosyasının da kalabalık yapmasını istemedim.

Bu yüzden benim yazdığım kod aşağıdaki gibiydi.

cmdow.exe @ /hid

@ECHO OFF

for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\K???yEditionHakkinda.txt set CDROM=%%i:

set wpipath=%cdrom%\WPI

%wpipath%\wpi.hta

exit

üzerini karaladığım K???yEditionHakkinda.txt dosyası CDROM ana dizininde mevcuttur... bu dosya var olduğundan, WPI ekranı açılıyor. sorun orada değil.. WPI ilk açılışta açılıyor; ama varsayılan olarak işaretlediğim programlar yüklenmiyor...

blackman kardeşim elinize sağlık. anatmış.ınız ama her kesin anlayacağı bir şekilde nalatın lütfen.benim amacım sadece program eklemek ve sonrasında da otomotik çalıştırmak.video bana çok karışık geldi.

• 1 yıl yıl...

Merhabalar
Öncelikle Hazırladığınız dosyalar ve konu anlatımları içi teşekkürler.
yaptığım programda birkaç hatam var program düzgün çalışıyor fakat içindekileri yüklemeye geçince başarısız hatası veriyor.
aşağıdaki resim ve kodda ne gibi bir hatam olmuş olabilir. cevaplarsanız sevinirim..(programı sadece formattan sonra kullanacağım yani cd ye falan yazdırmayacağım)

http://a1202.hizliresim.com/u/x/346tu.jpg

http://hizliresimyukle.com/showpic-198198/2.jpg

• 1 ay sonra...

http://www.izlesene.com/video/driverpack-wpi-hatam-nerde/6061255

sorunu astım sorun benım virus programından kaynaklanıyo ama ondan sonra ise DriverPacks dosyamı acmıyor videoyu izlersenız yardımcı olacagınızı sanıyorum lütfen yardım