Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows Iso Dosyasını Partlara Bölmek

mrkan
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, 8.5 gb.lik windows 8.1 iso dosyasını 4.5 gb. lık partlara bölmek ve daha sonra bu partları 4.5 gb.lık dvd.lere yazdırıp ilk dvd.den kurulum başlatmak istiyorum. 1.dvd bitince 2.sini istesin ve kurulum devam etsin. İnternet üzerinden 8.5 gb.lık windows 8.1 aio iso.sunu indirdim. Şimdi bunun için çift katman dvd almak istemiyorum. Çünkü elimde çok sayıda boş dvd var. Bunları değerlendirmek istiyorum.

Edited by mrkan
düzeltme

10tl ye çift katmanlı dvd al tamamdır. ..Bu kadar tantana çekmenize gerek yok. .Zaten bütün dvdromlar çift katmanlı dvd okuyor. ..yada arkadaşın dediği gibi flash bellek yada nt6 sistemi ile kurabilirsin

Dism /Split-Image /ImageFile:C:\MOD\install.wim /SWMFile:C:\MOD\Split\install.wim /FileSize:3000

klasör konumlarını kendi sitemine göre ayarlarsın.

ISO dosyasını partlara bölmeyi sadece UEFI kurulum için düşünüyorsan (ben rufus falan uğraşmayı sevmediğimden yukardaki yöntemle sadece INSTALL.WIM'i bölerim)

install.wim'i bölmek yeter. Sondaki "3000" MB'dır daha aşağı ya da dediğim UEFI için EN FAZLA 4000 MB'a kadar çıkabilirsin.

Edited by ney69

bozart, 41 dakika önce yazdı:

10tl ye çift katmanlı dvd al tamamdır. ..Bu kadar tantana çekmenize gerek yok. .Zaten bütün dvdromlar çift katmanlı dvd okuyor. ..yada arkadaşın dediği gibi flash bellek yada nt6 sistemi ile kurabilirsin

Elimde 2 kutu 20 adet boş dvd+1 kutu 10 adet de çift yüzlü(çift katman değil,hem ön hemde arka tarafı yazılan) dvd var. Onlar olmasa çift katman dvd alırım. Ama elimdeki boş dvd.leri ne yapacağım. 

DJ_Rush, 3 saat önce yazdı:

16gb usb bellek kullanmalısın, yada hdd ile kurulum yapılabilir.

Sorduğun yöntemi de daha önce hiç duymadım. Benzer yöntem Recovery Dvd ler ile yapılıyor.

Orjinal Windows Dvd.lerinin yapıldığı yöntem. Winrar ile yapmayı deniyorum ama bu sefer setup.exe dosyası 1.dvd de olması gerekiyorken, 2.dvd.de çıkıyor setup.exe dosyası.

ney69, 11 dakika önce yazdı:

Dism /Split-Image /ImageFile:C:\MOD\install.wim /SWMFile:C:\MOD\Split\install.wim /FileSize:3000

klasör konumlarını kendi sitemine göre ayarlarsın.

ISO dosyasını partlara bölmeyi sadece UEFI kurulum için düşünüyorsan (ben rufus falan uğraşmayı sevmediğimden yukardaki yöntemle sadece INSTALL.WIM'i bölerim)

install.wim'i bölmek yeter. Sondaki "3000" MB'dır daha aşağı ya da dediğim UEFI için EN FAZLA 4000 MB'a kadar çıkabilirsin.

Hiçbirşey anlamadım ama yinede cevap için teşekkür ederim.

KHEDIRA, 2 saat önce yazdı:

başlığı düzelt

çokmu önemli birşey?