Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Bu Tablet Pcye Hangi Işletim Sistemi?

davshan
 Share

Recommended Posts

Windows pil ve donanım kullanımı açısından bu ve benzer cihazlar için ağır gelir son yıllarda gördüğüm kadarı ile macosx yada windows konseptinde Linux sistemler tercih edilmekte.başta tabletpc'ler olmak üzere laptop,düşük donanıma sahip pc'ler vd.bu bağlamda gerek virus sorunları,pil kullanımı,akıcı çalışma,görsel ve ücretsiz kullanımı açısından bakıldığında avantaj + sayılabilir niteliğe sahipler.

Netbook,tablet,Atom işlemcili sistemler,düşük donanıma sahip pc'ler için macosx konsepti sistemler:

1.ElementaryOS  (Çoğumuzun bildiği ubuntu tabanlı tercih edilen linux işletim sistemi.)

Bilgi:İndirmek için,ana sayfada bulunan (Özelleştirilmiş) yazan $dolarmiktarı kısmına 0 yazın indirme aktif olur.:)

2.FerenOS (istenildiğinde windows,mac ve farklı arayüzlere sahip özellikleri ile tercih edilen görsel bir sistem) tavsiye.  orn:

3.Deepin (Son zamanlarda adından çok bahsedilen her pc ye kurulabilecek zengin özellikleri bulunan bir dağıtım) çince,ingilizce ağırlıklı ancak türkçe desteğide gelmiş.

orn:

4.Manjaro Deepin (Arch tabanlı deepin masaüstü ile gelen sağlam hızlı ve akıcı adından oldukça bahsediliyor.)  orn:

5.Ubuntu Mate (Donanım dostu,hızlı,akıcı görsel ve yapılandırmayada oldukça müsait olarak bilinen istenildiğinde birden fazla görünüm özellikleri ile gelen mate)

orn:

Please register to see this content.

Bu liste uzar gider ancak en çok bildiklerimi ekledim değerli Arkadaşlar.Esenlikle Kalınız! :)

• Like 1

forjest ustama diğer cevaplayan arkadaşlara saygılarımla, özellikle forjest abimizin kendisinin bilgi ve kültürüne hayranım ama bizzat bu konularda sorun yaşayan biri olarak bir iki söz etmek isterim.

Kesinlikle tabletinizle gelen sistemi kullanmalısınız.  Bu tabletlerin bir sürü sensörü ve driverları var. Sadece ilgili sistem için var o da..

onda v 80 plus var bende.  win10 x64 sistemi.  Boşverin 10u, 8.1 kuram dedim burnumdan geldi. Kurmaya kuruluyor ama tablet tablet gibi olmuyor.

Driverpack ile driver da uyduramıyorsunuz, uysa da baz ı sıkıntılar oluyor. Mesela yön sensörü çalışmıyor, tableti dik tutsanız da ekran yan kalıyor.

Dokunmatik sorunlu çalışıyor, sesi çalıştıramıyorsunus vs. vs.

Boşuna macera aramayın. Ben windows 10 tablette 8.1 kurdum bir sürü sorun yaşayınca geri döndem w10 x64e..

Hele siz bir de linux sürümü falan kurarsanız uğraşır durursunuz..