Jump to content

Virtualbox Oyun Açarken Hata Alıyorum. Yardımcı Olabilecek Var Mı?

anilguleryuz
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, iyi forumlar. Başlıkta da belirttiğim gibi VirtualBox üzerinden pc'me Windows XP kurdum. Fakat oyuna girerken hata alıyorum, ekran kartı bellek boyutunu falan yükseltebildim. 128 mb değil 256 mb olarak kullanıyorum şuan da, xp gayette güzel çalışıyor. Duyduğuma göre bu ekran kartı fix'i varmış bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mıdır? Bu arada aynı işletim sistemini VMware üzerinden yükledim, bunda da aynı hatayı verdi, ama o problemi ortadan kaldırdım. Oyun falan açıyor ama aldığım fps 2-3 ms aynı zamanda ekran kartı bellek boyutu onda yükseltilemiyor. Ayrıca çok hantal bir program, en azından VirtualBox ondan biraz daha stabil gibi geldi. 

Oyuna girerken almış olduğum hata şu;

Themida: sorry this application cannot run under a virtual machine.

Dediğim gibi VMware üzerinden hallettim olayı ama VirtualBox'tan bir türlü yapamadım.

VMware çok fazla pc'mi kastırdı, VirtualBox'ta hiç böyle bir sorun yaşamadım. 

Neyse lafı çok fazla dolandırmaya gerek yok, belki bu konu hakkında aranızda bu olayı bir bilen, anlayan, görmüş, geçirmiş arkadaşlarımız olabileceğini tahmin edebiliyorum:D

Yada bunlara gerek duymadan, 2 işletim sistemini aynı anda nasıl çalıştırabilirim. Hem win7 hem xp olarak :D

Şimdiden teşekkür ederim :D

Edited by anilguleryuz

Yerel disk C için konuşalım mesela 200 GB diyelim. Bunu Disk yönetiminde birim küçült diyerek 50 gb lık yeni birim oluştur ve format at. Kurulumunu yap oyununu kur. İstediğin gibi kullanabilirsin. 50 Gb daha böl windows 10 at mesela böle böle istediğin gibi kullanabilirsin diskini. Ama biraz hantallık yaşayabilirsin bazı düşük konfigürasyonlu PC'ler ufak tefek yavaşlama sorunu yaşayabilir. İyi forumlar..

Format atmak derken normal windows kurulumu mu yapacağım. Yoksa biçimlendirme mantığıyla mı gideceğim. Bu şekilde her iki işletim sistemini aynı anda çalıştırabilir miyim? Yani atıyorum bende şuanda kurulu olan işletim sistemi win7 ben ilave olarak win xp kuracağım. Win7 açıkken xpyi kullanabilir miyim aynı zamanda biraz karışık anlatmışsın zorlandım :D 

İkisini aynı anda kullanamazsın, ama bilgisayarında yeterli disk kapasitesi olduğu sürece birkaç işletim sistemini aynı anda kullanabilirsin. 50 gb disk böl bildiğin format at o diske.. Ayrıca eklemekte fayda var kafanı karıştırmamak için diskin adı yeni birim olarak oluşacağından XP olarak değiştir. Daha rahat format atabilirsin. İyi forumlar..