Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Masaüstü Hatası

mrkan
 Share

Recommended Posts

mrkan, 1 saat önce yazdı:

Please register to see this content.

Hayır hiçbir değişiklik yapmadım. Zaten yeni kurdum ama Windowsu kurduktan sonra pardus2017 yide kurdum. Windowsun yüklü olduğu kısmın boyutunu pardus kurulumundan biraz küçüklettim. Yani şu anda bilgisayarımda çift işletim sistemi var. Pardusu kurarken partisyonlarla biraz uğraştım ama herhangi bir değişlik olmamış.

Edited by mrkan

▷Başlat/çalıştıra yada (Klavye kısayolu Win+R),alttaki kodları girip enter'layın oturumu kapatıp administrator hesabına geçiş yapın.Admin hesabı açıldığında pc'nizi yeniden başlatıp tekrar aynı oturumuzu açın,sorun olursa yeni hesap ismi ile tekrardan oluşturun.

▽Administrator hesabını devreye sokar.

(+)
Net user administrator /active:yes

(-)
Yeni hesap açtınız administrator hesabını kapatmak için alttaki kodu uygulayınız.
Net user administrator /active:no

▽ Ya da

Yeni kullanıcı açmak için kestirme yol! (Ekle diyerek hesap oluşturabilir,daha evvelden oluşan hesaba yönetim izinleri ile ilgili değişiklikler yapabilirsiniz.) 

control userpasswords2

Öneriler?

Temizlik araçlarından,herhangi biri ile temizlik işlemleri yaparsanız varsa eğer  farklı bir soruna işaret eden bölgeleride temizleyerek,muhtemel bir sorunuda kaldırmış olursunuz.

Temizlik araçları tavsiyeleri: Wisecare365 | CCleaner | Glaryutilities | AdvancedSystemcare

Yeni eklediğim CCleaner'ı

çekebilirsiniz kurup temizlik yapın. (Katılımsız)

Kolay gelsin iyi forumlar.:)

forjest, Bir saat önce yazdı:

▷Başlat/çalıştıra yada (Klavye kısayolu Win+R),alttaki kodları girip enter'layın oturumu kapatıp administrator hesabına geçiş yapın.Admin hesabı açıldığında pc'nizi yeniden başlatıp tekrar aynı oturumuzu açın,sorun olursa yeni hesap ismi ile tekrardan oluşturun.

▽Administrator hesabını devreye sokar.

(+)
Net user administrator /active:yes

(-)
Yeni hesap açtınız administrator hesabını kapatmak için alttaki kodu uygulayınız.
Net user administrator /active:no

▽ Ya da

Yeni kullanıcı açmak için kestirme yol! (Ekle diyerek hesap oluşturabilir,daha evvelden oluşan hesaba yönetim izinleri ile ilgili değişiklikler yapabilirsiniz.) 

control userpasswords2

Öneriler?

Temizlik araçlarından,herhangi biri ile temizlik işlemleri yaparsanız varsa eğer  farklı bir soruna işaret eden bölgeleride temizleyerek,muhtemel bir sorunuda kaldırmış olursunuz.

Temizlik araçları tavsiyeleri: Wisecare365 | CCleaner | Glaryutilities | AdvancedSystemcare

Yeni eklediğim CCleaner'ı

çekebilirsiniz kurup temizlik yapın. (Katılımsız)

Kolay gelsin iyi forumlar.:)

Teşekkür ederim gerek kalmadı, kaldırdım ve Windows 10 kurdum. Ve nasıl olduysa windows 10 kendiliğinden etkinleşti ben hiçbir şey yapmadan. :)