Jump to content
Sign in to follow this  
eca2424

Windows 10 1709 16299.214 Ecapro Edit | şubat 2018 | Esd | Uefi

Recommended Posts

Ellerine saglik

Edited by bozart

ben-adembaba, 7 saat önce yazdı:

x86 yada x64 mü nedir yazsanız.Ona göre indireceğim çünkü.
eski leptop var  x64  kaldırmıyor

Aciklama da belirtmiş zaten. .

Sadece Windows 10 Pro 64 Bit sürümünü kullandım

lord_figo18, 19.11.2017 - 20:52 yazdı:

inşallah kokteyl yüzünden performansta sıkıntılar yaratmaz teşekkürler 

... Güle güle kullanın.

Edited by eca2424
  • Like 1

UEFI Kurulum yaptım. Hiçbir sorun ile karşılaşmadım.

Bilgisayar adı girmeme rağmen ECAPRO olarak kaydetti. Ben daha sonra değiştirdim.

Mağaza uygulamaları, Defender, OneDrive, Edge yi sevemediğim için bence 10 numara bir sistem olmuş.

Kaldırılan ve kapatılan uygulamalar bence yerinde olmuş.

Karadurak arkadaşımızın office 2010 litesini kurdum.

Hizmetlerden Windows Update yide devre dışı bıraktım.

Eline sağlık, Emeğine sağlık.

ALTERNATİF LİNKLER 
BilGi:Silinmeye ve server yoğunluğuna karşı eklenmiştir! Esenlikle Kalınız. :)

Windows 10 1709 16299.64 Ecapro Edition | Kasım 2017 | Uefi | Esd
Windows.10.ECAPro.x64.iso 2,20 GB

Alıntı

Please login or register to see this link.

• Like 3
  • Thanks 1

Performansı büyük ölçüde etkileyen,listede adı geçen hizmetlerin deaktif edilmesi kurulum sonunda beklenilen hız ve kararlılık gözle görülür şekilde etkili olacağından kullanıcıyada kolaylık sağlayacak sistem olduğu kanaatindeyim kurumsal bağlamda olmadada kişisel,ev ve normal kullanıcılar için düşünmeden kurulabilecek potansiyele sahip görünmekte emeğinize sağlık.:) 

Arada soruyorlar abi windows10 varmı?> diye bunu çekip arşive alayım bari.msdn iso'lar yoruyor ihtiyarı artık.:)

Sistemin resimlerini tek elde topladım .gif olarak konuya ekleyebilirsiniz.

Spoiler

LOXolV.gif

Edited by forjest
  • Like 2

keyfoagam, 15 saat önce yazdı:

uefi kurulum yapılamıyormu? boot failure hatası veriyor.

Uefide sıkıntı yok. tekrar kurmayı deneyin.

NAMIKABI, 9 saat önce yazdı:

UEFI Kurulum yaptım. Hiçbir sorun ile karşılaşmadım.

Bilgisayar adı girmeme rağmen ECAPRO olarak kaydetti. Ben daha sonra değiştirdim.

Mağaza uygulamaları, Defender, OneDrive, Edge yi sevemediğim için bence 10 numara bir sistem olmuş.

Kaldırılan ve kapatılan uygulamalar bence yerinde olmuş.

Karadurak arkadaşımızın office 2010 litesini kurdum.

Hizmetlerden Windows Update yide devre dışı bıraktım.

Eline sağlık, Emeğine sağlık.

nadir3391, 2 saat önce yazdı:

sistem süper olmuş. gayet stabil çalışıyor. tam da istemediğim şeyleri çıkarmış arkadaş. eline sağlık.

Teşekkürler. Güle güle kullanın.

• Sad 1

bir turlu indiremedim,yandex  usca cıkıyor, alternatif link giriyorum 10 tane anlamadıgım site cıkıyor,tıklıyorum reklam üstüne reklam bir baloon cıkıyor

yahu daha kolay bir link yokmu * turbo yada baska bir site * bana zulum geldi indirmesi

Edited by akincaglar

mehsar, 1 saat önce yazdı:

ındırme lımıtı doldu dıyor ne yapmalıyım

akincaglar, 24 dakika önce yazdı:

bir turlu indiremedim,yandex  usca cıkıyor, alternatif link giriyorum 10 tane anlamadıgım site cıkıyor,tıklıyorum reklam üstüne reklam bir baloon cıkıyor

yahu daha kolay bir link yokmu * turbo yada baska bir site * bana zulum geldi indirmesi

yandex ten bir hesap açın ve hesaba kaydedin, son sürat indirirsiniz daha sonra...

Az önce indirdim ama henüz kurmadım 5 gibi falan kurulumu yapacağım umarım stabil çalışır güzel çalışmaya benziyor ama merak ettiğim konu ise benim anakartta bios ta win10 lisansı var otomatik etkinleştiriyo kurduğumda bu iso dada otomatik aktivasyon var demişsiniz sıkıntı olmasın sonra bana ?

kardeş bu çalışman için teşekkürler öncelikle.bir sorum olcaktı.bilgisayarım bölümündeki kılasörleri nasıl aktif ederiz.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By ONBUKA
      (MSDN) NEDİR ?
      Microsoft'a ait sanal mağazadır.Kutulu olarak aldığınız Microsoft ürünleri dijital ortamda aynı şekilde saklanır. Buradan indirilen dosyalar ile bilgisayar mağazalarında kutular içerisinde satılan işletim sistemleri arasında hiç bir fark yoktur.Bu siteye üyelik ücretlidir.Bu konuda sunulan işletim sistemleri Microsoft'un sanal mağazasından edinilmiştir.

DOSYALAR  ORİJİNAL Mİ ?
      Microsoft'a ait sunuculardan indirilmiş olan dosyalar, üzerinde hiç bir işlem yapılmadan arşivlenerek sunucuya yüklenmiştir.Arşivlenmesinin sebebi ise dosya güvenliğini sağlamaktır.
      İndirdikten sonra dosya doğruluk değerlerini karşılaştırarak dosyanın doğruluğundan emin olabilirsiniz.

Dosya Adı tr_windows_7_home_basic_with_sp1_x86_dvd_u_676488.iso Dosya Boyutu 2314 MBytes SHA1 Değeri 6636B210B5D3BC239E7E1E5B9DAB3DEAFAAC5EFB Dosya Tipi DVD Mimari x86 Dil Türkçe Dosya Adı tr_windows_7_home_premium_with_sp1_x64_dvd_u_676677.iso Dosya Boyutu 3038 MBytes SHA1 Değeri 59C9951F80DBD086AAF25B572A98BE22D64B29B2 Dosya Tipi DVD Mimari x64 Dil Türkçe Dosya Adı tr_windows_7_home_premium_with_sp1_x86_dvd_u_676768.iso Dosya Boyutu 2314 MBytes SHA1 Değeri 0642AEF0EA9391F2950133D7AA79B5C1CAC2CF5C Dosya Tipi DVD Mimari x86 Dil Türkçe Dosya Adı tr_windows_7_professional_with_sp1_x64_dvd_u_677075.iso Dosya Boyutu 3038 MBytes SHA1 Değeri B75484D08ED9320D546445151A61DF38CAEC1488 Dosya Tipi DVD Mimari x64 Dil Türkçe Dosya Adı tr_windows_7_professional_with_sp1_x86_dvd_u_677145.iso Dosya Boyutu 2314 MBytes SHA1 Değeri 8746C5480B2FA5278972FEED536DFE989E0F5B45 Dosya Tipi DVD Mimari x86 Dil Türkçe Dosya Adı tr_windows_7_professional_with_sp1_vl_build_x64_dvd_u_677806.iso Dosya Boyutu 2903 MBytes SHA1 Değeri BA2F79B30AF5975F91218F1E11E1711D212F92D3 Dosya Tipi DVD Mimari x64 Dil Türkçe Dosya Adı tr_windows_7_professional_with_sp1_vl_build_x86_dvd_u_677920.iso Dosya Boyutu 2186 MBytes SHA1 Değeri D2167357A979F310E1D1CCE2C7682B6AC16A1659 Dosya Tipi DVD Mimari x86 Dil Türkçe Dosya Adı tr_windows_7_ultimate_with_sp1_x86_dvd_u_677484.iso Dosya Boyutu 2314 MBytes SHA1 Değeri C352F8B7071A7893EDECACC02AF1421F1CB6BF32 Dosya Tipi DVD Mimari x86 Dil Türkçe Dosya Adı tr_windows_7_ultimate_with_sp1_x64_dvd_u_677404.iso Dosya Boyutu 3038 MBytes SHA1 Değeri 86A6B3B55E7FC2CEC798806A80263CA59B77A992 Dosya Tipi DVD Mimari x64 Dil Türkçe Dosya Adı tr_windows_7_enterprise_with_sp1_x86_dvd_u_677708.iso Dosya Boyutu 2186 MBytes SHA1 Değeri F8345C921B2837F8F38860DAC2517F2FE02433D4 Dosya Tipi DVD Mimari x86 Dil Türkçe Dosya Adı tr_windows_7_enterprise_with_sp1_x64_dvd_u_677681.iso Dosya Boyutu 2903 MBytes SHA1 Değeri 409B4815133025AC2ADFA293A25A0F3CC8881B52 Dosya Tipi DVD Mimari x64 Dil Türkçe  

İNDİRME LİNKLERİ
      SİFRELER STANDART OLARAK "ONBUKA2019" 'DUR.

Windows 7 Sp1 Starter [ 32 Bit ]
      Windows 7 Sp1 HomeBasic [ 32 Bit ]
      Windows 7 Sp1 HomePremium [ 32 Bit ]
      Windows 7 Sp1 HomePremium[ 64 Bit ]
      Windows 7 Sp1 Professional [ 32 Bit ]
      Windows 7 Sp1 Professional [ 64 Bit ]
      Windows 7 Sp1 Professional VL [ 32 Bit ]
      Windows 7 Sp1 Professional VL [ 64 Bit ]
      Windows 7 Sp1 Ultimate [ 32 Bit ]
      Windows 7 Sp1 Ultimate [ 64 Bit ]
      Windows 7 Sp1 Enterprise [ 32 Bit ]
      Windows 7 Sp1 Enterprise [ 64 Bit ]

• By selokan
      Start Menu Reviver
      Windows' un parlak geleceğin tüm iyi yönü ile,
      Windows' un geçmişin iyi yönlerini birleştiren mükemmel bir Windows Başlat menüsü.

Tanıtım Videosu:

►Start Menu Reviver, Windows için kullanabileceğiniz bir başlat menüsü oluşturma programıdır.

►Start Menu Reviver özellikle Windows üzerinde başlat menüsüne tekrar kavuşmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş sezgisel ve kullanıcı dostu bir uygulamadır.

►Windows 8 ile birlikte ortadan kalkan başlat menüsünü tekrar size sunan bu başarılı uygulama son derece özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir.

►Yazılım sayesinde başlat menüsüne kavuşan kullanıcılar, başlat menüsü üzerinden kolayca aradıkları programları ve dosyaları bulabilir, bilgisayarın kapatma, yeniden başlatma ve oturumu kapatma gibi güç seçeneklerine ulaşabilirler.

►Programın en güzel özelliklerinden birisi de kullanıcıların sıklıkla kullandıkları uygulamaları başlat menüleri üzerinde yer alan döşeme şeklindeki bölümlere ekleyerek, istedikleri her an kolayca ulaşabilmeleridir.

►Sizler de Windows işletim sistemi kullanıyor ve başlat menüsünün özlemini çekiyorsanız, Start Menu Reviver adlı ücretsiz ve güvenilir uygulamayı mutlaka denemelisiniz.

Start Menu Reviver Temel Özellikleri:
      Alışılagelmiş Windows başlat menüsünü ve daha fazlasını kullanıcılara sunmaktadır
      Dokunmatik ekran desteğiyle gerçekten farklı bir deneyim yaşatır
      Başlat menünüzü kendi istekleriniz doğrultusunda özelleştirmenize izin verir
      Windows  başlangıç ekranı uygulamalarını doğrudan başlatabilme
      Güçlü arama menüsü sayesinde aradığınız tüm dosyaları kolayca bulabilme
      Sadece uygulamaları değil, favori web sitelerinizi bile başlat menüsü üzerine ekleyebilme
      Farklı temalarla başlat menünüzü kendinize göre özelleştirme

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ :
      Windows 7, 8, 10 | CPU: 300MHz ya da daha yüksek | RAM: 256 MB | Sabit Disk Alanı: 22 MB

• By mephistooo2
      Windows sürümlerinin bulunduğu ön izleme resimleri bir önceki Windows 10 konumdan alıntıdır. Maksat sadece içerdiği sürümleri göstermek içindir.
      Windows 10 AIO 19H1 v18362.239'a güncellenmiştir.  (Güncelleme Tarihi: 11.07.2019)
      Windows 7'den bildiğimiz hem UEFI hem MBR uyumlu 32 ve 64 bit sürümlerin dahil olduğu AIO çalımaları UEFI sıkıntısından dolayı Windows 10 için yapılamıyordu.
      Normalde 32 ve 64 bit sürüm Windows 10 versiyonları UEFI veya MBR olarak multiboot çalışmaları sayesinde kurulabiliyor, ancak sadece Windows kurulum dosyaları kullanılarak bu yapılamıyordu.
      Windows 10 için mevcut AIO çalışmaları sadece MBR uyumludur, UEFI uyumlu değildir.
      İş yerindeki Tekniker arkadaşımın isteği üzerine hem UEFI hem MBR uyumlu Windows 10 için AIO çalışmasına başladım ve  UEFI desteği de sağlamak için 3 günden beri araştırma yapıyorum ve nihayet halledebildim.
      Şu ana kadar internette UEFI ve MBR uyumlu Windows 10 AIO çalışması belki de vardır ama ben rastlamadım, sanırım ilk kez TNCTR'de yayınlanıyor.
      Son sürüm güncel Windows 10 AIO ISO içeriği aşağıdaki sürümlerden oluşmaktadır.
      Windows 10 Home x86 & x64
      Windows 10 Pro x86 & x64
      Windows 10 Home Single Language x86 & x64
      Windows 10 Pro Education x86 & x64
      Windows 10 Pro for Workstations x86 & x64
      Windows 10 Education x86 & x64
      Windows 10 Pro Single Language x86 & x64
      Windows 10 Enterprise for Remote Sessions x86 & x64
      Windows 10 Enterprise x86 & x64
      Windows 10 IoT Enterprise x86 & x64
      Tüm sürümlerde (x86-x64bit) NetFramework v3.5 entegre edilmiştir. 
      UEFI modunda sadece x64 sürümü yüklenmektedir. MBR'de ise x64 veya x86 tercihinde bulunabilirsiniz...
      Çift katman DVD'ye yazıp kullanabilirsiniz, ancak benim tavsiyem Rufus ile en az 8 GB'lık bir USB'ye yazdırmanız olacaktır.
      USB üzerinden kullandığınız takdirde ileriki zamanlarda Windows 10'un yeni versiyonu çıktığında Windows 10 64 ve 32 bit iso dosyalarının içeriğini Windows 10 AIO 19H1 v18362.207 EFI&MBR.iso dosyasının içindeki x86 ve x64 klasörlerinin içeriği ile değiştirmeniz yeterlidir.
      Windows 10 AIO EFI&MBR ISO  Doğrulama Değerleri:
      Dosya Adı : Windows 10 AIO 19H1 v18362.239 EFI&MBR.iso
      CRC-32       : fab6ce19
      MD4             : 752b5888e28bee228e6b57f6b9bd684c
      MD5             : 158dadaccd54febb19e8a899a97a9e4d

Windows 10 AIO EFI&MBR ISO indirme Linki:

Aktivasyon için lütfen KMS & Dijital & Online Aktivasyon Suite konumu ziyaret ediniz

• By mephistooo2
      Windows 10 aktivasyon çalışmaları bundan sonra KMS/2038 & Dijital & Online Aktivasyon Suite uygulaması adında bu konudan yayımlanacaktır.
                      DESTEKLEDİĞİ MICROSOFT ÜRÜNLERİ:
      Window 7 Pro / Enterprise
      Windows 8 / 8.1 / 10 (desteklenmeyen sürümler aşağıda belirtilmiştir.)
      Windows Server 2008 / 2012 / 2012 R2 / 2016 / 2019 (desteklenmeyen sürümler aşağıda belirtilmiştir.)
      Office 2010 / 2013 / 2016 / 2019
      sürümlerini destekler. 
      -------------------------------------------------
      KMS/2038 & Dijital & Online Aktivasyon Suite v7.5 toplamda 4 farklı yöntemden oluşmaktadır.
      KMS Inject - Dijital Aktivasyon - KMS 2038 - Online Aktivasyon Yöntemleri
      (WinDivert yöntemi, Windows 10 v1809 sürümünden itibaren sağlıklı çalışmadığı için v7.5 sürümüne dahil edilmemiştir ve
      sonraki sürümlere de dahil edilmeyecektir.)
      Ayrıca Office 2016 ve 2019 ürünleri için RETAIL sürümden VOLUME sürüme çevirmek için script mevcuttur.

NOT: Önizleme resmi eski versiyonlara ait olabilir.
      RAR Şifre
      (RAR'dan çıkartmak için Winrar v5x kullanmanız gerekmektedir.)
      RAR şifresini kopyalamadan yazarak girin.
      www.tnctr.com
      Link:
      KMS-Dijital-Online_Aktivasyon_Suite_v7.5_TUR.rar (Turkish / Türkçe)
      KMS-Digital-Online_Activation_Suite_v7.5_ENG.rar (English / İngilizce)
      NOT: Lütfen tüm yazılanları okuyunuz !!!
      Piyasaki diğer KMS uygulamalarına göre tüm yöntemleri içinde barındıran, sıfır virüs uyarısı alan ve başarı oranı % 100 olan en temiz KMS uygulamasıdır... 😎
      KMSInject yöntemine ait dll dosyaları virustotal sonuçları (27 Nisan 2019) :
      x64 KMS.dll
      x86 KMS.dll

Dijital & KMS38 Aktivasyon yöntemine ait exe ve dll dosyaları virustotal sonuçları :
      digi-ltsbc-kms38.exe (31 Mart 2019)
      slc.dll (12 Mayıs 2019)
      Aktivasyon Tipi                 Desteklenen Ürünler                                                                        Aktivasyon Süresi
      ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Dijital Lisans                          -  Windows 10                                                                                       -  Kalıcı
      KMS38 Lisans                      -  Windows 10 / Server                                                                     -  2038 yılına kadar
      KMS Lisans                            -  Windows 7 (VL) / 8 / 8.1 / 10 /  Server / Office (VL)    -  180 günlük lisans (kalıcı lisans için KMS Görev Zamanlamanın etkinleştirilmesi gerekiyor)
      Online KMS Lisans            -  Windows 7 (VL) / 8 / 8.1 / 10 /  Server / Office (VL)    -  180 günlük lisans (kalıcı lisans için KMS Görev Zamanlama gerekir, bu seçenek betikte yok)
      ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      DESTEKLENMEYEN MICROSOFT ÜRÜNLERİ:
      Windows ve Office ürünlerinin aşağıda yazılan sürümleri KMS Inject, KMS2038 ve dijital yöntemleri tarafından desteklenmez.
         Office Retail (Volume Lisans sertifikaları yüklendiği takdirde desteklenir)    Windows 7 (Starter, HomeBasic, HomePremium, Ultimate)      Windows 10 (Cloud S, IoTEnterprise, IoTEnterpriseS, Professional Single Language)      Windows Server (Server Foundation, Storage Server, Home Server 2011) Piyasadaki hiçbir KMS ve dijital aktivasyon uygulaması bu sürümleri desteklemez.

KMS (Inject) AKTİVASYON YÖNTEMİ HAKKINDA:
      Bu yöntem sayesinde aktivasyon işleminin gerçekleştirilmesini sağlayan C:\Windows\system32\ dizinindeki "SppExtComObj.exe" dosyasına inject (aşılama) yöntemiyle sanallaştırılmış KMS sunucusuna bağlantı sağlanır, böylece işletim sistemi gerçek bir lisans sunucusuna bağlandığını varsayarak lisans işlemini gerçekleştirir.
      Antivirüs uygulamaları aktivasyon dosyalarını zararlı olarak gösterebilir.
      Inject yöntemi % 100 temizdir (en azından şimdilik)

DİJİTAL AKTİVASYON YÖNTEMİ HAKKINDA:
      Windows 10 için dijital aktivasyon , Windows yüklü PC'lerde donanım değişikliği sonrası tekrardan aktivasyonun kolay bir şekilde geri sağlanabilmesi için Microsoft tarafından sadece Windows 10 için  geliştirdiği bir yöntemdir.
      KMS yönteminde nasıl lisans sunucusu sanallaştırılıyorsa, bu yöntemde de PC'nizde sanki bir donanım değişikliği olmuş gibi dijital aktivasyon gerçekleştiriliyor.
      Windows 10 dijital lisans aktivasyon yöntemi MDL'den s1ave77 kullanıcısına aittir (kendisine teşekkürler).
      Bu yöntem internet bağlantısına ihtiyaç duyar ve kalıcı bir aktivasyon sağlar.
      Sadece Windows 10 için geçerlidir, tüm sürümlerde çalışır.
      Şu ana kadar bilinen antivirüs uygulamaları bu yönteme ait dosyaları zararlı olarak görmemiştir.

KMS 2038 AKTİVASYON YÖNTEMİ HAKKINDA:
      Windows 10 KMS 2038 aktivasyon yöntemi MDL'den s1ave77 kullanıcısına aittir (kendisine teşekkürler).
      Bu yöntem sayesinde Windows 10 ürününüzü 2038 yılına kadar lisanslı kullanabilirsiniz.
      Şu ana kadar bilinen antivirüs uygulamaları bu yönteme ait dosyaları zararlı olarak görmemiştir.
      Bu yöntem için internet bağlantısı gerekli değildir.

ONLINE AKTİVASYON YÖNTEMİ HAKKINDA:
      İnternette bazı hayırsever kullanıcıların 😁 (çoğunlukla Çinliler 🤔) kendi KMS sunucularını herkese açık şekilde yayınlamaları sonucu Windows ve Office ürünlerini 180 gün boyunca lisanslı kullanabilirsiniz.
      BİLİNMESİ GEREKENLER:
      KMS Suite uygulamasını ya masaüstünde ya da herhangi bir diskin kök dizininde çalıştırın... Uzun uzun isimleri olan klasörler içinden ve klasör içindeki klasör içinden çalıştırmayın... Windows 10 Professional sürümlerde bazen dijital lisans çalışmıyordu. Bu durum, piyasadaki bütün dijital aktivasyon uygulamaları için geçerlidir.  Eğer Professional sürümlerde dijital aktivasyon çalışmaz ise öncelikle KMS2038 yöntemi ile 2038 yılına kadar lisanslayın, daha sonra dijital yöntemi çalıştırarak kalıcı etkinleştirme yapın. Denemelerimde bu yöntem genelde çalıştı. BİLİNEN HATALAR:
      Hata bulursanız lütfen bildirin... Versiyon Değişiklikleri:
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...