Jump to content

Cnc ve Pc Bağlantısı

trmicrosoft

Recommended Posts

cnc ile bilgisayarı birbirine bağlamak için iss kurmama rağmen bir türlü bağlantıyı sağlayamadın ithalatçı firmadan destek almama rağmen sorunu çözemedik. cnc ve pc bağlantısı için ftp kurmam gerekiyor , pc de kurduğum ftp dizinini test ediyorum herşey normal acaba cnc neden pc deki ftp dizinini görmez ?

pc deki kurulu sistem xp. xp iss ftp sistemi kurdum. cnc tezgahı OKUMA markalı OSP-U100M modullu.

anlamadım şimdi cnc tezgahına ftp programı ilemi bağlanacaksın ?

eğer öyleyse

1-cnc oto ip aliomu

2-oto almiyor sabit ipi varsa senin ağ tanımın dahilindemi

3-hangi porttan bağlanman gerektiğini biliyormusun ( genel port ftp için 21dir )

4-hangi programı kullanıyosun bağlanman için bir program verildimi

5-bağlantı ile alakalı dokümanı varmı burda paylaşabilirmisin ?

anlamadım şimdi cnc tezgahına ftp programı ilemi bağlanacaksın ?

eğer öyleyse

1-cnc oto ip aliomu

2-oto almiyor sabit ipi varsa senin ağ tanımın dahilindemi

3-hangi porttan bağlanman gerektiğini biliyormusun ( genel port ftp için 21dir )

4-hangi programı kullanıyosun bağlanman için bir program verildimi

5-bağlantı ile alakalı dokümanı varmı burda paylaşabilirmisin ?

teknik destek için danıştığım ithalatçı firma ilkbaşta bana ftp kurmam gerekiyor dedi.windows xp içindeki Internet Information Services (IIS) kurmamı istedi kurdumda. kurulumda ve ayarlarında bağlantıda herhangi bir problem yok yani portu ip si vs kontrol için yaptığımız testlerde ftp de sorun yok. ya ithalatçı firma kendi cihazını tam bilmiyor yada teknik destek veren arkadaş işi pek bimiyor. özeti şu cnc tezgahını pc ye bağlama işinden anlayan birisi lazım elimde herhangi bir döküman yok. yarın için bir daha görüşecem ithalatçı firmayla almanyadaki merkezleriyle bağlantı kurup birşeyler öğrenmiş gibiler.hayırlısıyla inşallah yarın çözeriz ümidindeyim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...