Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. ×

Telefonda Radyo Sesi Dışarı Vermiyor

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

lenovo k5 plus telefonumun radyosu zaten çok sade bir.  orjinal kulaklığını taktığımda bile sesi dışarı vermiyor.  çözümü bilen varmı? 

birde telefonlara bakıyorum değiştirmeyi düşünebilirim.  her telefonun kendine göre özellik ve üstünlüğü var. ama hepsi bir arada pek olmuyor. 4 telefon var aklımda.

lg g5,  lenovo p2,  asus zenfone 3 64gb ve sony xperia z5

kalite olarak sony i tek geçerim. ama lg 5 de yok yok gibi, asus zenfone 3 64 gb ve lenovo p2 de abartılı iyi  ama kalite olarak vasat gibi. sizce hangisi?

Lenovo için belki yeni bir radyo programı apk yanında sound ses yükselticileri kullanarak rootsuz denemeler yapılarak çözüm bulunabilir denemek gerekli abdulhey_ :) 

- Video,Resim,multimedia işlemlerinde ekran camera retina uzun yıllarlardır deneyiminin bulunması kasa sağlamlığı vb.durumlara bakılırsa Sony daha iyi diye düşünüyorum.

- Lg,Lenovo ve Asus arasında tercih yapmayı düşünseydim görsellik,populariteleri bir kenara bırakıp,ilk aklıma gelen şeyin donanım uzmanı olan asus'un kötü bir ürün yapmacağı olurdu detaylara takılmadan bildiğimden şaşmazdım.

• Like 1

lg 5 in kronik ghost screen problemi var,

asusa sakın bulaşma çok kalitesiz malzeme kullanıyor

sony z5 ise güzel telefon kullanacaksan sürekli alabilirsin.

lenovo p2 nin teması az tema bulmak zor ama 1 hafta şarjı gidiyor.

Edited by nadir3391

14 ay kullandığım lg g5'i ghost screen şarz soketi gibi arızalarından dolayı servise gönderdim 40 gün ne onarım ne değişim yapıldıktan sonra geçen perşebme iade ettim. zaten kurtulmayı düşünüyordum böylesi daha işime geldi. samsungun amiral gemilerinden şaşmayın

• Like 1

nadir3391, 6 saat önce yazdı:

lg 5 in kronik ghost screen problemi var,

asusa sakın bulaşma çok kalitesiz malzeme kullanıyor

sony z5 ise güzel telefon kullanacaksan sürekli alabilirsin.

lenovo p2 nin teması az tema bulmak zor ama 1 hafta şarjı gidiyor.

evet lenovo nun bendeki k5 plus modelinin hiç teması yok. hatta kendi tema merkezini bile virüs olarak gösteriyor. çünkü herşeye erişimi olduğu için sanırım. yalnız lenovo p2 hakikaten baba bir telefon teknosada inceledim biraz. gördüğüm eksi  özellik olarak    eldiven modu, kamerada seri çekim ve değişir batarya yok. sony ninde amiral gemilerinde estetik yok kalın ve düz. mesela lenovo p2  sony z5 den daha enli ama sony tek elle kullanmak nerdeyse olanaksız ama lenovop2 kavisli olduğundan o kavisler derinliğin  fazlalağını alıyor ve tek elle iyi kötü kullanmak mümkün oluyor.

Bu arada esas konu başlığınıda unutmayalım:) radyo niye sesi dışarı vermiyor? orjinal kulaklığı takıldığı halde?

Edited by abdulhey_

nadir3391, 54 dakika önce yazdı:

çin telefonlar hariç hiç bir telefonda radyo dışarı ses vermez. çünkü o özellik yok. eski nokialarda da vermezdi.

nokia nın bir modeli vardı zamanına görede baya popüler. şimdi modelini hatırlayamıcam radyoyu açtınmı aparatsızz direkt dışarı veriyordu sesi.

dedim ya çoğu modelde vermez bazı modeller music edition olarak geçer onlarda olabilir ama yeni nesil telefonlarda dışarı verme özelliği koymazlar. hatta yeni modellerin bir çoğunda radyo bile yok. muhtemelen sizin telefonda da dışarı ses verme özelliği yok.

nadir3391, 1 saat önce yazdı:

dedim ie vermez bazılmusic edijakını dtion olarak geçesony ar onlarda olabilir ama yeni nesil telefonlarda dışarı verme özelliği koymazlar. hatta yeni modellerin bir çoğunda radyo bile yok. muhtemelen sizin telefonda da dışarı ses verme özelliği yok.

Doğrudur. Benim radyo çok basit birşey zaten. Radyo istiyorsan sony alacaksın. Bozuk kulaklığın birinin jakını dibinden kesil p  anten yapacaksın. Ben  xl ve z2 de öyle yapıyordum.  Dağa bağa bahçeye gidince radyo dinlemek zevkli oluyor.

Telefon seçimi konusunda ise @forjest asus için donanım uzmanı diyor. Sen ise kalite yok uzak dur demişsin..?

CEKİC@N, Bir saat önce yazdı:

Huawei Mate 10 Tartışma Konusu Dahi Olamaz. Mate 8 Kullanıyorum 10 Gelince Yükseltme ycağız İnşallah.. ço. kki fi

Huwei  mate10 pahalı olur sanırım. P9 lite iyi değilmi? sony ynim bu lenovo k5 plus iyi aslında yok yok.  İlgi çokki fiyatı düşmedi. Üstelik en son android sürümüde 5.1.1  2.el sitelerinde bile millet hep yüksek fiyat yazmış.   Ama internette biraz fazla sekme açınca donma veya websayfası göz kırpıyor. İşlemci zayıf kalıyor galiba. Onun için Bir üst özellikte ve kaliteli bir telefon istiyorum.  Sony kalite bir benim aşina oldüğum.  Lenovo p2 var kafamda özellik ve sistem seviyesi oldukça baba ama onda da radyo muallak gibi yine ve kalite sony yi yakalayamaz herhalde.

Not:telefondan yazıyorum imla hatası oluyor.

cayro, 49 dakika önce yazdı:

Samsung Galaxy A5 (2015) te istediğin gibi radyo var.  İnternet desteklide kullanabiliyorsun.  Az önce baktım 2017 versiyonunda da mevcut.

Telefonumdan görüntü. (Galaxy A5-2015)

Please register to see this content.

:) ilk çıktığında veya bilmiyorum ben ilk teknosada gördüğümde favorilerimden biri idi. ama her tarafı cam ve balık gibi elinden kayıyor. o kılıfla halledilebilirde şimdi inceledim çokta güçlü donanıma sahip değilmiş. yani sırf radyosu iyi diye de alınmaz diye düşünüyorum. direkt hoparlör denmi çalıyor yoksa kulaklık takmak gerekiyormu?

abdulhey_, 8 dakika önce yazdı:

:) ilk çıktığında veya bilmiyorum ben ilk teknosada gördüğümde favorilerimden biri idi. ama her tarafı cam ve balık gibi elinden kayıyor. o kılıfla halledilebilirde şimdi inceledim çokta güçlü donanıma sahip değilmiş. yani sırf radyosu iyi diye de alınmaz diye düşünüyorum. direkt hoparlör denmi çalıyor yoksa kulaklık takmak gerekiyormu?

Orta segment bir telefon zaten. Benim gibi insanlar için(oyun oynamayan, her gördüğü uygulamayı yüklemeyen, vs..) kişiler için yeter de artar bile.  Karar sizin. Diğer sorunuza gelince de kabloyu anten olarak kullandığı için takmanız gerekiyor.

• Like 2

abdulhey_, 11 saat önce yazdı:

Bu geçen de A101 satılmıyormuydu. Bu 700 tl  birde mi 4x miydi o da 800mü 900tl miydi ?  4x  benim telefona çok benziyordu. Ama yine radyo yok.:-)  şaka yapma tavsiye yap @RaZoRWounD

2017 Radyolu Telefonlar

General Mobile GM 6 - 899 TL
Lenovo K6 Note - 979 TL
Asus Zenfone 3 Max- 1099 TL
Samsung J7 Prime - 1099 TL
Samsun Galaxy On7 Prime - 1165 TL
Asus Zenfone 3 Laser - 1169 TL
LG Q6-1209 TL

Son olarak Enişteminde kullandığı Xiaomi Red mi Note 4 Global Edition (Snapdragonlu versiyon) - fiyat 32/64 depolamayla değişiyor o yüzden belirtmedim

Not: Listede marka ayırt edilmemiş sadece 2017 uygun olmasına dikkat edilmiş ve en ucuzdan en pahalıya göre sıralanmıştır.

Bilgiler Epey üzerinden alınmış olup fiyatlandırma mağazalara göre değişiklik göstermektedir.

Edited by RaZoRWounD

Lenovo p2  incelemlerin de radyo bolgeye göre değişiklik gösterebilir. demiş ama dün internette kullanan birine sordum. Radyo var hemde bangır bangır sesi var dedi. Yani benim favorim şu anda telefon segmenti olarak lenovo p2. 

Yani sadece radyo olarak değil  birlikte telefon olarak da tavsiyeler inizi  bilmek isterim.

abdulhey_, 5 saat önce yazdı:

Lenovo p2  incelemlerin de radyo bolgeye göre değişiklik gösterebilir. demiş ama dün internette kullanan birine sordum. Radyo var hemde bangır bangır sesi var dedi. Yani benim favorim şu anda telefon segmenti olarak lenovo p2. 

Yani sadece radyo olarak değil  birlikte telefon olarak da tavsiyeler inizi  bilmek isterim.

Daha iyisini almak isterseniz Htc 10 Evo 64 gb var snapdragon 810 işlemcili / 64 gb hafızalı / Su geçirmez özelliğe sahip

Not: İçinde radio bulunmasa dahi

Please register to see this content.

bu apkyı kurup radio çalar hale getirebilirsiniz :)

@RaZoRWounD  apk radyo internet kullanmazmı. ? Ayrıca 7.7 eni var telefonun  ben  7.1 tek elle zarzor kullanıyorum. Yani en fazla 5.2 inc.  Bu gün teknosa vodafone ana bayi bir surü telefon inceledim. Temel özellikleri içeren tek bir telefon bulamadım.

Biri yurtdışı 64 gb olan Lenovo p2 var diyor sıfır en iyi o galiba. Ama altın rengi o da bizi bozar  :-)

abdulhey_, 29 dakika önce yazdı:

@RaZoRWounD  apk radyo internet kullanmazmı. ? Ayrıca 7.7 eni var telefonun  ben  7.1 tek elle zarzor kullanıyorum. Yani en fazla 5.2 inc.  Bu gün teknosa vodafone ana bayi bir surü telefon inceledim. Temel özellikleri içeren tek bir telefon bulamadım.

Biri yurtdışı 64 gb olan Lenovo p2 var diyor sıfır en iyi o galiba. Ama altın rengi o da bizi bozar  :-)

apk radio dediğim internetsiz telefon radyosu dostum radyo uygulamasını dışardan yüklüyorsun sadece zaten htcnin kendi uygulaması üretici kısmına bakarsan anlarsın htc marka teleofn aldın içinde internetsiz radio yok bu apkyı indirip kuruyorsun sonra kulaklık takıyorsun internetsiz olarak orda çeken radyoları dinliyorsun ;)

• Like 1

RaZoRWounD, 8 saat önce yazdı:

apk radio dediğim internetsiz telefon radyosu dostum radyo uygulamasını dışardan yüklüyorsun sadece zaten htcnin kendi uygulaması üretici kısmına bakarsan anlarsın htc marka teleofn aldın içinde internetsiz radio yok bu apkyı indirip kuruyorsun sonra kulaklık takıyorsun internetsiz olarak orda çeken radyoları dinliyorsun ;)

htc 10 nasıl onda da yok radyo gerçi ama aynı şekilde yüklenebilirmi radyo ?. htc de baya kalite bir marka.