Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Mikicun Windows Xp Portable

lebuda
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar şuana kadar yapılmış en iyi live cd olduguna inanıyorum

isterseniz sizde deneyin

5.jpg

http://rapidshare.com/files/18723810/windows_XP_Port_til_GIBA.part1.rar

http://rapidshare.com/files/18731038/windows_XP_Port_til_GIBA.part2.rar

http://rapidshare.com/files/18738786/windows_XP_Port_til_GIBA.part3.rar

çalışan linkler için yug2980 e teşekkürler...

bunlar link

buda linkleri indirdikten sonra tek dosya yapmaya yarayan program

http://rapidshare.com/files/60448195/hjsplit.zip

tekdosya olduktan sonra pc nize açacaksınız açılan iso dosyayı ultra iso ile(veya muadili) cd ye yazacaksınız

boot dan yukleyip pc nize gore seceneklerden sonra keyfinize bakacaksınız

not:kusura bakmayın rapid uyeligimdeki tum dosyalar yanlışlıkla silindigi için linkler yenilendi

Edited by YAGMURADAM
Linkler yenilendi

vesiyon mikicun live cd v2

5.jpg

forumdaki live cdlerden çok farklı resmen xp remde çalısıyor denetim masası sistem aygıtları hdd ye kurulan xp gibi çalısıyor

kusura bakmayın rapid uyeligimdeki tum dosyalar yanlışlıkla silindigi için linkler yenilendi

Edited by lebuda

bunun resminide koyarmısın görelim

6 dosya tamamı 270mb açılınca 595mb oluyor

içineki programlar

5.jpg

resmide bole bişi masa ustu

içindeki programlar masa ustunde gorunuyor gorun meyen 5-10 programda başlat/tümprogramlarda

Edited by lebuda

böyle bir cd nin yapimini da bana anlatabilirmisin ?

bartpe adlı program bu işi yapıyor

sizde kendinize bole bişi yapa bilirsiniz

ama hazırı varken ugraşmayın derim

Edited by lebuda

bartpe adlı program bu işi yapıyor

sizde kendinize bole bişi yapa bilirsiniz

ama hazırı varken ugraşmayın derim

bu bartpe adindaki programla bambaska bir windows cd si olusuyor. benim istedigim ayni resimdekisi gibi style olsun bide ordaki tüm o programlar bana lazim olmaz onun icinde ben kendim icin bir version olusturmak istemistim.

bart pe yi kullanmasini biliyormusunuz ? anlatabilirmisiniz, benim bu normal windows style ile bir cd olusturmayi ?

arkadaşım cd yuklendiginde o programlar yuklenmiyor bu cd teknik veri kurtarmak ,sistemin yedegini almak veya bulaşan virusleri silmek için bu araçlar sen internete girip updatelerini yapıp kendini guncelliyorlar laptoplar için biçilmiş kaftan

duşunun laptopunuz açılmıyor ve çok onemli sayılabilecek dosyalarınız var

buarada hiç deneyen oldumu?

ya orasi öylede benim baska araclarim var onlari da koyacaktim ama maedm öyle olmuyor ozaman daha da sormayim artik.

tek anlamadigim simdi su : bu araclar kendini nasil güncelliyor ? cd ye yazilmis veriler degismez... cd yeniden yazilir

bu cd den çalısırken makinanın rem bellegine dosyalar yukleniyorlar ve adeta bir c:/ surucusu oluyor rem bellek indirir kurarsan göreceksin ve makina kapanana kadar bir dahada oradan silinmiyorlar yani yeni guncellemeler reme işleniyor tabiki baska bir zaman cd yi kullandıgında ise tekrar lanıyor updateler (yani deepfreeze) olayı gibi :(

rapid linki olarak

birleştirmek için başka programa ihtiyac duymayacak şekilde direk iso dosyasını partlara bölüp gönderirsen sevinirim

işe yarayacaga benziyor

ama inşallah sadelik derken programlardan kısıtlamaya gidilmemiştir...

bu arada bunun 2ci versiyonu var masa ustu sade olarak klasik xp goruntusu

+ sı olarak driver kısmı geliştirildi yani artık daha fazla çipset tanıyor

onuda bir ara upload edecegim tabi istek olursa olursa

Edited by ooppss

rapid linki olarak

birleştirmek için başka programa ihtiyac duymayacak şekilde direk iso dosyasını partlara bölüp gönderirsen sevinirim

işe yarayacaga benziyor

ama inşallah sadelik derken programlardan kısıtlamaya gidilmemiştir...

sade derken masa ustudeki terminator :D gidiyor standart xp masa ustu geliyor fazladan ise çipset tanıması artıyor

bu şekilde upload ettimki 270mb tek iso hali(sıkışmamış) 590mb

nekadar az upload okadar guzel upload :p

Ben bu Live CD'yi bir güzel indirdim. Programıyla da birşetirip iso uzantılı hale de getirdim. Ancak gelgelelim; CD'ye yazdırmak istediğimde bir türlü yazdıramadım. Sebep nedir acaba?

Nero ile kalıbı diske yazdır seçeneğini kullanmalısın.

arkadaşım bunu 50 mb 50 mb bolüp rapid puanı kazancam derdine girmeseydin de 100 part 100 part yapsaydın bizide reset derdinden kurtarsaydın ufacık birleştirme programını bile ayrıca yüklemişsin bu kadarmı rapid göz oldunuz yaw bi iyilik yapacaksınız karşılığını fazladan fazladan alayım demişsin dawranışını kınadım gerçekten !

verdiğin live cdnin

içeriğini ben yazayım bari

his is a Live WinXP CD.

Cd contains as below:

Anti-virus: (definations can be updated)

Kaspersky 6.0

ClamWin

NOD32

AntiVir

Anti-Spyware: (definations can be updated)

Ad-aware

Spybot

Password Cracker:

SamInside

LCP5

Passware

Office suites:

Ability office - writer/presentation/spreedsheet/database/photo

AbiWord

Internet Softwares:

Firefox 1.5.0.3

IE6

Opera 9 Beta

Flashget 1.71

IDM

Filezilla ftp

File Recoveries:

File Recover

GetDataBack

FileRecovery

Hardisk Utilities:

Paragon PM

Norton PM

HDD Wipe

LINUX Explorer

WinImage

UltraISO

Hdd Backup

Archiver:

7Zip

Winrar

IExpress

CPU Utilities:

Cpu-Z

CPUID

ASTRA

CD Burner:

Nero 6.6.0.16

CDBurning

Mail:

Mozilla Thunderbird

Messenger:

Gaim

Image&Graphic:

GIMP

XNView

Icon Sushi

others:

Flash Player Pro

Resource Hacker

jv16 Power Tools

Foxit PDF Reader/ Editor

RockXP

Low PC ( F1)

for P2, ram 96MB below

>> basic setting, no network, no autodevice detection, 640x480 screen, few apps will not run properly...

Medium PC (F2)

for P2/P3, ram 96MB - 128MB

>> basic setting, network, no autodevice detection, 640x480 screen, few apps will not run properly...

Standard PC (F3)

for P2/P3, ram 128MB - 256MB

>> basic setting, paging file, network, autodevice detection, 800x600 screen, most apps can run...

P3/P4 PC (F4)

for P3/P4, ram 256MB - 512MB

>> standard setting, paging file, network, autodevice detection, 1024x768 screen, most apps can run...

Medium P3 PC (F5)

for P3/P4, ram 512MB above

>> standard setting, paging file, network, autodevice detection, 1024x768 screen, all apps in cd can run...

P4 PC (F6)

for P4, ram 512MB above

>> full loading, paging file, network, wifi, usb, 1024x768 screen, all apps in cd can run...

P4 Full (F7)

for P4, ram 512MB above

>> full loading, paging file, network, wifi, usb, 1024x768 screen, all apps in cd can run...

Super PC (F8)

for P4, ram 512MB above

>> complete loading, all apps in cd can run...

CUSTOM (F9)

for P3/P4,

>> choose your on setting for your pc, apps running will depend on how much ram provided ..

todos los antivirus and antispyware pueden ser actualizados.

Minimum Requirements:

RAM : 96MB

PC : a pc that can boot from cdrom drive (42X above)

HDD : only for paging file (optional)

arkadaşım bunu 50 mb 50 mb bolüp rapid puanı kazancam derdine girmeseydin de 100 part 100 part yapsaydın bizide reset derdinden kurtarsaydın ufacık birleştirme programını bile ayrıca yüklemişsin bu kadarmı rapid göz oldunuz yaw bi iyilik yapacaksınız karşılığını fazladan fazladan alayım demişsin dawranışını kınadım gerçekten !

bukadar itici olmak için extra çaba harcıyormusun?

cd ye yazma işleminde ultra iso kullanın(veya muadili)

Please register to see this content.
buradan bakabilirsiniz

Edited by lebuda

re toplu cevap

**cd ye yazma işleminde ultra iso kullanın***(veya muadili)

>> konuyla alakası ?

**ayrıca 50mb*6 olmuşsa ne olmuş**

burası senin paylaşım yapmaktan çok point derdine düştüğünü gösterir.

**ayrıca 50mb*6 olmuşsa ne olmuş**

insanlar durmadan reset atırmak mantıklı değil paylaşımınızı insanlar için daha eziyetsiz ve daha hızlı hale getirebilirdiniz.

**birleştiren programda hazır sunmayıpta nette aratsamıydım**

Bir paylaşım yapıyorsunuz bunu yarım yamalak yapmak istemessiniz bari onuda internette bize aratırsaydınız değilmi win rar ilede partlara bölebilirdiniz. hatta 7 zip ile yuksek sıkıştırma oranlarıyla çokdaha küçük boyuklara getirebilirdiniz. böylece kotalı bağlantı kulanan arkadaşlar bile download etmekten çekinmeyeceklerdir.

**modeme reset atacagınıza proxy kullanın**

sanki kendiniz download ederken proxy kulanıyorsunuz?? kaç kez proxy kulandınız ? kunadığınız proxyler size normal kulandığınız internet hatının hızını sağlaya biliyorlarmı ? ayrıca 6 sefer proxy değiştirmekten se 6 sefer modem reseti daha kolay olur. hatta partları ayarlasaydınız 3 veya 2 part olarak indirmek çok daha kolay olacaktır. ve herkes proxy değiştirmeyi bilmiyor olabilir. insanlara en kolay yolu göstererek paylşaşmak herzaman en sağlıklısıdır düşüncelerime göre.

** veya uyelik edinin rapid benim kendi üyeligim**

herkesin rapid üyeliği olmaya biliri ve bütcesinde bir rapid akontu için yer olmaya bilir sizin rapid akontunuzun olması diğer arkadaşlarında alması gerektiği anlamına gelmez. herkez ücretsiz şekilde kulanmayı sever.

sağlıcakla kalın

eğer point için uğraşıp duruyoresanız ozamn size tavsiyem XXX forumlarında olmanızdır

alıntı olarak mesajınıza cevap yazmıştım nedense ben cevap yazarken siz yazınızı editleyip silmişsiniz !!

arkadaşım ben sundum ister indir ister indirme o senin sorunun

ayrıca dosya zaten 7ziple sıkıştırılmış :)

okuma alışkanlıgın olsa onceki postlarda gorurdun iso hali 590mb civarı

yani eger bu 50mb*6 adet dosya inerse ve hjsiplitle birleştirilirse tek 7zip dosyası ortaya çıkıyor onuda açarsanız iso hali son hali oluyor 590mb ile ugraşmayındiye çabalıyoruz ama nafile

ayrıca hangi forumlarda dolaşacagıma ben karar veririm

sizin xxx forumlara yolunuz çokcana dusuyor galiba :)

birde rapid sever sevmez diye guruplarmı var(amerikadaki zenci sever sevmez :) guruplar gibimi :) )

ayrıca yazmıssın bişiler neyse seni allaha havale ediyorum

işine yayarsa buyur linkler yaramazsa ozaman bosuna klavyenin tuşlarını yoruyorsun :)

her forumada sizin gibi biri lazım onune gelene sataşacak biri :):)

burası senin paylaşım yapmaktan çok point derdine düştüğünü gösterir.

buda nedemekse mubarek ramazan valla ben bole bişi bilmiyom :) noktamı veriyor rapid :)

Edited by lebuda