Jump to content

Laptopa Formatta 0x8007045d Hatası

cenkobay
 Share

Recommended Posts

laptop çöktü.usb ve cd ile format atmak istedim.Format atılacak   harddisk bölümü seçerken  2 harddisk  bölümü  içinde windows kurulamaz ilerde harddisk  bozulabilir diyor.Ama ben harddisk bölümü seçip  kurulum için ileri yi tıklıyorum.kurulum dosyaları kurulurken 0x8007045d  hatası veriyor.format olmuyor.sebeb nedir acaba

cenkobay, 4 saat önce yazdı:

laptop çöktü.usb ve cd ile format atmak istedim.Format atılacak   harddisk bölümü seçerken  2 harddisk  bölümü  içinde windows kurulamaz ilerde harddisk  bozulabilir diyor.Ama ben harddisk bölümü seçip  kurulum için ileri yi tıklıyorum.kurulum dosyaları kurulurken 0x8007045d  hatası veriyor.format olmuyor.sebeb nedir acaba

dvd ve flas bellek sorunlu değil ise iso dosyasının bozuk olma ihtimali de var,  bulabilirsen başka windows imajıyla da  deneme yapmanı tavsiye ederim, arkadaşın dediği gibi hdd kaynaklı oluyor genelde bu sorun

Edited by turkaziza

Önemli dosyalarınız var ise yedekleyip alttaki program ile >(Hard Disk Low Level Format Tool)<-> "Harddiski tamamen silip formatlayın"  işe yaramaz ise,harddiskiniz ne yazıkki ömrünü yitirmiş olmakta sektörel "0x8007045d" hatalar kaçınılmaz olacaktır ilerleme veri yazma vb.işlemleri yerine getiremeyecektir bir ihtimal program kullanılarak çözüm sağlanabilir bununla ilgilide yabancı forumlarda denk gelmiştim kolay gelsin.

Spoiler

7h4i6i7o.png=> 

Please register to see this content.
 Türkçe Katılımsız kurulum 1MB sınırsız commercial serial entegreli şekilde.

• Like 1

cenkobay, Bir saat önce yazdı:

Hard Disk Low Level Format Tool   prg mını    usb den boot ederek kullanma imkanım var mı

HardDisk ve bir çok aracı içeren veya sadece disk işlemleri için kullanılabilen boot özellikli herhangi bir araç kullanılarak olabilir.Hard Disk Low Level Format Tool sadece canlı sistem üzerinde işlem yapabilmekte kurulumsuz olarak-> live çalışan Hiren's BootCD,winPE sistemler ve Acronisbootableiso,DiskWipe özellikleri ile üzerinde çalıştırılabilir harddisk ve sistem üzerinde işlem yapılabilecek bir çok alternatif yöntemler var benim bildiklerim şu an için bunlar değerli üye arkadaşlarında fikir ve görüşleri varsa belirteceklerdir.

Bazı linkler mevcut disk araçlarından istifade edip,inceleyerek karar verilebilir.Link1  Link3  < (Acronisbootable2018directiso) ISO dosyası usbdiske yazım için

Please register to see this content.

Saygılarımla kolay gelsin.:)

• Like 1

Bilmemiz gereken leptop yenı nesılmı recovery bölümü varmı

önyüklemede  sıkıntılar ne

Live(cd-dvd yada usb)den çalışan bi sistemle girip onyukleme alanı wındows c biçimlendır imkan varsa d den bi miktar birimi c aktar

Mantıklı olan yedek yoksa tum hdd biçimlendırıp sıfırdan bırım oluşturarak sıstem kurmaktır.Tabi hdd sıkıntı olmadıgına emınsen

• Like 1

hirenboot  cd  deki  bir  programla  bad sektör oku ve onar   yaptım.Windows formatının  başında  harddisk i    3 bölüme   böldüm.Bölümlerde gene windows kurulamaz ilerde harddisk bozulabilir uyarısı yaptı.Ben gene   kurmak için  ileri  yi    tıkladım.Sonra  windows 7  yi  kurarken  kurulumda  yüzde 85 de    takılıp,windows yükleme kaynağına erişilemiyor diyor.win 10   da  yüzde  85 de takılıyor.hem cd  hemde usb ile kurulmuyor.

galiba  hdd  bozuk gibi

Edited by cenkobay

cenkobay, 10 dakika önce yazdı:

hirenboot  cd  deki  bir  programla  bad sektör oku ve onar   yaptım.Windows formatının  başında  harddisk i    3 bölüme   böldüm.Bölümlerde gene windows kurulamaz ilerde harddisk bozulabilir uyarısı yaptı.Ben gene   kurmak için  ileri  yi    tıkladım.Sonra  windows 7  yi  kurarken  kurulumda  yüzde 85 de    takılıp,windows yükleme kaynağına erişilemiyor diyor.win 10   da  yüzde  85 de takılıyor.hem cd  hemde usb ile kurulmuyor.

galiba  hdd  bozuk gibi

Linux sistemini kurun Ntfs olmayacağından sorunlu sektörü atlayıp sağlam yerlerden çalışır daha evvel kurmuştum oradan aklıma geldi denemek lazım.:)

• Like 1