Jump to content

2 Monitor Arasında Kaldım

Celest
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba monitor alacağım 2 monitor arasında kaldım ; 
Benq Monitor VA panel DVI çıkışı var Dinamik Konstrat : 20.000.000:1 Normal Konstrat :3000:1
ASUS Monitor IPS Panel sadece VGA çıkışı var Dinamik Konstrat 100.000.000:1 Parlaklık değeri : 200 cd/m2 normalde 250 ideal ama bunun max 200
Benq nun görüntü kalitesi gayet iyi ama asusda IPS panel şimdi karar veremedim. 

Asusun : Görüş Açısı (CR?10) : 90°(H)/65°(V)
Benqu nun 178/178 

http://www.vatanbilgisayar.com/benq-21-5-gw2270-va-panel-full-hd-led-monitor.html#urun-ozellikleri

http://www.hepsiburada.com/asus-vp228de-21-5-5ms-analog-led-monitor-p-HBV000002NXPZ

Edited by Celest

philipsleri gidip yerinde görmeden almanı tavsiye etmem. Bir arkadaşa aldık (modelini hatırlamıyorum) ayağın çok hafif olması yüzünden en ufak sallantıda monitör deprem bölgesindeymiş gibi sallanıyor.

• Like 1

cuneyt78, 19 dakika önce yazdı:

Please register to see this content.

bu da güzel bir monitör. ayrıca philips görüntü olarak daha iyidir.

benim atıtğım monitörün alt modeli bu parlaklık 200 cd diyor kontrast 10 milyon diyor hd diyor bide benim attığıma bak parlaklık 250cd kontrast 16 milyon full hd ips 75 TL eksik verip daha iyisi varken bunu almasını tavsiye etmem

RaZoRWounD, Bir saat önce yazdı:

Kesinlikle Philips tavsiye ekran kalitesi konusunda üstüne tanımam.

Hocam sizin önerdiğiniz ürünün tepkime süresi çok yüksek 8ms zaten yukarıdaki 2 seçenek arasında kaldım 

Asus zaten ideal ama asusta dvi çıkışı yok vga arasında bayağı fark var o yüzden kararsız kaldım.
Benq da ise VA panel ve DVI var .. 2 sinin arasında bir seçim yapmam gerekiyor benq nun zaten görüntü kalitesi IPS çok yakın. DVI ile kullansam iyi görüntü elde edebileceğimi düşünüyorum
ama asusta direk IPS ve VGA var işte kararsız kaldım. Zaten hiç bir yer 8ms tepkimeli bir monitörü önermiyor.

Edited by Celest

Celest, 21 dakika önce yazdı:

Hocam sizin önerdiğiniz ürünün tepkime süresi çok yüksek 8ms zaten yukarıdaki 2 seçenek arasında kaldım 

Asus zaten ideal ama asusta dvi çıkışı yok vga arasında bayağı fark var o yüzden kararsız kaldım.
Benq da ise VA panel ve DVI var .. 2 sinin arasında bir seçim yapmam gerekiyor benq nun zaten görüntü kalitesi IPS çok yakın. DVI ile kullansam iyi görüntü elde edebileceğimi düşünüyorum
ama asusta direk IPS ve VGA var işte kararsız kaldım. Zaten hiç bir yer 8ms tepkimeli bir monitörü önermiyor.

Hocam o zaman 100 lira daha gözden çıkarıp bunu alcanız

mcEnGin, 5 saat önce yazdı:

Benim almak istediğim monitörler ise bunlar fakat çok pahalı, alırsam bu ikisinden birini tercih edeceğim.

samsungu almanız daha mantıklı asus'unki mantıksız 8ms tepkime süresi var parlaklık değeri 200cd(önerilen 250 cd) 1400 küsür veriyorsun kavisi yok tepkime hızı düşük 2si arasında seçim yapmak zorunluğu olrusa tartışmasız samsung alınır net.

Ekleme yapayım almak istediğiniz monitörlerde dahili hoparlör yok dahili hoparlör düşünürseniz philips tavsiye ederim

Edited by RaZoRWounD