Jump to content

Pardus 2007 Exe Sorunu

r3zz

Recommended Posts

okul bilgisayarına pardus 2007 i kurdum ama exe leri acmıyor nasıl actırabiliriz?

Dostum exe programlarını çalıştırabilmen için wine programını kurman gerekir ayrıntılı olarak,pardus la ilgili buraya üye ol sana yardımcı olacaktır. pardus'un resmi forumudur.

http://forum.pardus-linux.org[/CODE]

ya ne yapıcaz?Msn i fln yüklicez daha nasıl calıstırcam ?

msn için amsn programını kullanabilirsin pardus deposunda var.

veya pidgin diye bi program var.

wine programı ile bazı windows programlarını çalıştırabilirsin.

ama pardusun kendi programların kullansan daha iyi olur.

kullandığın exe dosyasına bağlıdır gerçi, ama en mantıklısı wine ya da winex yazılımını kullanarak çalıştırman

yani #wine explorer.exe# gibi

• 1 ay sonra...

hepsi bişi söylemiş ama kimse cevap vermemiş neyse arkadaşım pardus paket yöneticisinde arama bölümüne wine yaz ve gelen iki paketi kur daha sonra çalıstırmak istediğin exe yi tıkla ve karsına bi ekran çıkacak orada yuakrdaki bosluğa wine yaz ve bekle istediğin prog. açılır ama live msn kasar pardusta bunun yerine kmess,amsn,kopete vb. programlar var anında mesajlaşma servisleri adında www.forum.pardus-linux.com bu siteden her şeyi ayrıntıyla bulabilirsin burası genelde microsoftçu bir site program ve appz larsin hepsi MS tabanlı hiç türk yapımı olan PARDUS hakkında bir çalısma duymadım bu sitede gerek yok galiba MS sistemi varken ne gerek var PARDUS denilen şeye diyorlar sanırım neyse iyi LINUX'lı günler. (iyinin yanında kötü eleştiride olmalı)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...