Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

İşletim Sistemi Seçimiyle Alakalı öneri

ddarknes07
 Share

Recommended Posts

Merhabalar arkadaşlar  herkese hayırlı günler. 

Benim sizlere bir sorum var , Konu yerını nereye açmam gerekiyordu bilmiyorum yanlışsa taşırsanız sevinirim. 
Aşağıda resimdeki özelliklere sahip bilgisayara format atıcam ama ne kurmalıyım  kasmadan stabil kullanmak istiyorum .Bir öneride tavsiyede bulunursanız sevinirim . Xp  Veya  Windows7 kurmayı düşünüyorum . Hangisi verimli olur acaba oyun oynanmamaktadır.Sadece depolama için kullanıyorum ilerde çok kasma yapıyor.Konu yeri yanlış ise lütfen doğru yere taşırsanız sevinirim.
d7m15Q.png

Günlük internet,depolama,arşivleme diğer bir çok işlemler için linux işletim sistemlerinden birini kurmak en mantıklısı makinayıda zorlamaz kopyalama donanım hızını tam alırsınız kolay gelsin.

Yinede windows kurulmak isteniyorsa eğer forum içinden yada ilgili kaynaklardan windows 7 lite paketler,windows 7 thin,windows 7 starter,windows 7 embedded paketlerinden herhangi biride hızlı çalışır.

Alıntı

Linux mint 18.3 xfce 32 bit: 

Linux mint 18.3 mate 32bit 

BilGi:inen dosyayı bildiğimiz yazdırma yöntemleri ile pratik olduklarından | usb için , vb. dvd için:

Please register to see this content.
araçlarını kullanabilirsiniz.

Edited by forjest
  • Thanks 1

Bu ultimate hastalığı nedir bilmiyorum. Çoğu ev ve ofis kullanıcının kullanmadığı; arka tarafta devamlı ram ve işlemci tüketen gerekli gereksiz bir çok uygulama çalışıyor; çoğu kişi ne olduğunu bile bilmiyor.

Windows kuracaksanız @forjest üstadın da söylediği gibi Windows 7 starter tavsiyemdir benim de.

• Administrator

DİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır.

Please register to see this content.
- [ Madde 10-16 ]Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecek, ileti yazanlar uyarı alacaktır.

• Like 1

cuneyt78, 4 saat önce yazdı:

win 7 ultimate 32 bit

Cevabınız için teşekkürler  ultimate ramı çok kullanıyor

forjest, 3 saat önce yazdı:

Günlük internet,depolama,arşivleme diğer bir çok işlemler için linux işletim sistemlerinden birini kurmak en mantıklısı makinayıda zorlamaz kopyalama donanım hızını tam alırsınız kolay gelsin.

Yinede windows kurulmak isteniyorsa eğer forum içinden yada ilgili kaynaklardan windows 7 lite paketler,windows 7 thin,windows 7 starter,windows 7 embedded paketlerinden herhangi biride hızlı çalışır.

Geri dönüşünüz için teşekkür ederim .Bu bilgisayar bi yakınımın linuxda idare edebiliceklerini sanmıyorum ama dedğiniz gibi lite starter   embeded  sürümlerini düşünüyordum .Xp den yana hiç kimse önerdide bulunmamıs . Önderdiklerinize forumdan göz atıyorum ,tekrardan teşekkür ederim . Hayırlı aksamlar . 

helehoyni, 2 saat önce yazdı:

Bu ultimate hastalığı nedir bilmiyorum. Çoğu ev ve ofis kullanıcının kullanmadığı; arka tarafta devamlı ram ve işlemci tüketen gerekli gereksiz bir çok uygulama çalışıyor; çoğu kişi ne olduğunu bile bilmiyor.

Windows kuracaksanız @forjest üstadın da söylediği gibi Windows 7 starter tavsiyemdir benim de.

Teşekkür ederim geri dönüş için .Aynen  bi deneyelim bakalım umarım forumda bulabilirim . 

Forum kurallarını göremedim  nasıl duzenlemem gerek mesaj atarsanız düzeltirim siz editleyebilirseniz baslıggı siz editlersenizde sevinirim . Mesaj atabilirseniz sevinirim bana 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By utkurei19
      6.1.7601.24544 64 Bit Sürüm
      Iso Boyutu 2.32 GB
      Kurulu Boyut 8 GB
      KURULUM DOSYALARI ORIJINALDIR UEFI DESTEĞI YOKTUR
      Gereksiz gördüğüm bileşenleri kaldırdım.
      Son güncelleştirmelerin hepsi entegre edilmiştir.
      chickOS Özelleştirmeleri
      EKRAN GÖRÜNTÜSÜ
      Rufus veya Ventoy ile Kurabilirsiniz Elle Kurulum Silinmiştir
      Kurulum Öncesi İnternet Sürücülerinizi Elinizde Bulundurduğunuzdan Emin Olun
      Discord Sunucum
      https://discord.gg/gayZTErQzM
      https://drive.google.com/drive/folders/1Q8GzAIAinsJIrg-2sTuthzvRD2hmXx75?usp=sharing

SHA-1: 67d18b04b2d6fe75a865f9c3f2086fcb8364bc17
      CMD > certutil -hashfile "ISO KONUMU"

• By foreverlovd12
      Son sistem.
      microsoft windows xp nin fişini 2014 de çekti  o yüzden bu sistemi yeni bilgisayarlarda kullanmanızı tavsiye etmem çünkü güncel bir işletim sistemi değil zaten arşiv yapanlar için yaptım sistemi.
      Değişiklikler: 
      yeni logon ekranı
      yeni açılış,kapanış,oturum açma,oturum kapatma,balon sesleri
      artık sistem özellikleri  kısmında versiyon 2022 yerine versiyon 2023 yazıyor
      arkaplan resmi
      Eklenenler:
      foxit
      kmplayer
      utorrent
      your uninstaller
      temalar 
      Çıkarılanlar:
      türkçe hariç tüm diller ve klavyeler
      Resimler:

Link:https://disk.yandex.com.tr/d/gbM3UVYSDZTvIw
      Not: virutalbox ile denenmiştir sorun yok     
      Directx 9 paketi: http://www.mediafire.com/download/8q9q6x28p8bgmdj/DirectX_Haziran_Addon.7z 
      !! BU PAKETİ NLİTE PROGRAMI İLE İSO DOSYSINA ENTEGRE EDİNİZ!! 
      iyi günlerde kullanın saygılar.
    • By forjest
      Windows 7 Professional Vl X64 Türkçe + Lite x86x64 Bit. 2023
      Uefi-Legacy | Tam güncel | Performans tanımlı [Yeni!] | ESD'siz.
      Güncellenme tarihi: 2 Şubat 2023

Hakkında? | Windows 7 Professional Vl X64 Türkçe
      :: Sisteme entegre edilen uygulamalar ve kurulumdan sonra ilk gelen masaüstü arayüzüdür VMWare Workstation üzerinden test edilmiştir.  ::

Windows 7 Professional Vl X64 Türkçe
      indirme linki
      +
      Windows 7 Ultimate 32 / 64 Bit Lite sistemler
      (Düşük donanımlı pc'ler için can suyudur)

YARARLI OLABİLECEK ARAÇ VE GEREÇLER

• By ismlcyrl
      Herkese selam. Bugün web’de gördüğüm bir işlemi denemek istedim. Elimde tarihi eser bir laptoptan kalan win7 starter lisans kodu vardı. Yeni kasaya win7 starter 32 bit kurdum ve key girdim etkinleştirme hatası verdi biraz daha araştırdım ve telefon ile etkinleştirme denedim. Ancak windows ekranındaki telefon numaraları aktif değildi. Web’de 0850 390 27 77 numarayı buldum ve aradım. Telesekreter yönlendirmesi ile lisansı AKTİF ettim. Sonrasında direkt olarak win10 isosu ile home sürüm yükledim ve oem key aktif oldu. Böylelikle bedavadan win10 lisansı elde ettim. Yani windowsun geçmişte başlattığı bu işlem hala aktif devam ediyor. Belki bilmeyen vardır diyerek burada anlatmak istedim. Denemek isteyip hata alan olursa buradan yardımcı olabilirim elimden geldiğince
    • By ByOs
      Windows 7 SP1 64 Bit Tüm Sürümler 09.09.2021 Güncel TR
      Dosya Adı : tr_windows_7_all_with_sp1_x64_dvd_u_09092021.iso
      Dosya Boyutu: 4.80 GB
      Açıklamalar:
      Merhabalar,
      İstek üzerine hazırlanmıştır.
      Windows 7 Home Basic, Home Premium, Professional ve Ultimate 64 sürümlerini içerir.
      MSDN kalıbı üzerine sadece güncelleştirmeler entegre edilmiş, başka bir işlem yapılmamıştır.
      Katılımsız değildir, bildiğiniz Windows 7 nasıl kuruluyorsa buda öyle kurulur.
      Aktivasyon içermez.
      Edge tarayıcısı ekli gelir.
      Not: Edge tarayıcısı bazı sistemlerde Windows Update hatasına sebebiyet verebiliyor, başınıza gelirse ağ ayarlarından manuel dns (1.1.1.1/1.0.0.1) ekleyerek problemi çözebilirsiniz.
      Bugün itibari ile günceldir. ( Sürümlere göre farklılık göstermekle birlikte, çevrimdışı yüklemeyi desteklemeyen yaklaşık 200 mb boyutundaki 8-10 güncelleme hariç.)
      UEFI ve Legacy kuruluma uygundur.
      Test edilmiştir.
      İyi günlerde kullanmanız dileği ile..
      İndirme Bağlantısı:
      tr_windows_7_all_with_sp1_x64_dvd_u_09092021.iso indirmek için tıklayınız..

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...