Jump to content

CD Rom'unuz bozuk, Floppy'de yoksa XP nasıl kurulucak?

TLT63
 Share

Recommended Posts

• Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

6) İşlem bitince programı kapatıp, USB Flash belleğinizi açınız.

7) USB Flash belleğinizde aşağıdaki dosyalar görünecektir.

006io7.jpg

:rolleyes2: Şimdi belleğinize yeni bir klasör açıp "AA" ismi veriniz.(Arzunuza bağlı olarak başka isimde verebilirsiniz, ancak MS-DOS'ta çağrı yaparken fazla yazmayalım diye ben bunu örnek verdim.)

004tf6.jpg

005us3.jpg

9) "AA" isimli klasörün içine, WinXP CD'sinde bulunan tüm dosyaları kopyalayınız. (Tabiiki CD Rom'unuz bozuk olduğundan bu işlemi başka bir bilgisayarda yapmak zorundasınız. :D )

10) Bu işlemlerden sonra da PC'nizi USB Flash Bellekten başlatınız

11) PC'niz en sonunda MDOS'ta;

A://

şeklinde görünecektir. Bundan sonra aşağıdaki işlemleri yapınız:

1) A://D: (USB Flash bellek Sürücü harfiniz) yazıp Enter'a basınız.

5) D:/Cd AA (Yaratıp ta ismini AA koyduğumuz klasör)

3) D:/AA>Cd i386 yazıp, Enter'a basınız.("i" harfine dikkat: Büyük harf yazıyorsanız "I" olmalıdır.)

6) E:/AA/I386>WINNT yada winnt yazın ve Enter'a basınız.

7) Kurulum başlayacak ve bildiğiniz CD kurulumu gibi yükleme devam edecektir.

DİKKAT :WinXP Dosyalarını HDD'nizin herhangi bir bölümüne kaopyalarsanızda, bu kez A:// kısmına bu HDD Sürücünüzün ismini de verebilirsiniz!!!

NOT : USB Flash bellek yerine Cardreader'a koyacağınız MMC kartlar ile de bu işlemi yapablirsiniz. ( Bu bilgi DORUK101 arkadaşımızın sorusu karşılığı eklenmiştir.)

HERKESE BAŞARI MUTLULUK DOLU GÜNLER TEMENNİLERİMLE....

süper paylaşım doğrusu

• 3 hafta sonra ...
flopy yoksa cdrom da bozuksa o bilgisayar bilgisayar değildir bu durumda yapılacak tek şey var gidip yeni bir cdrom almak hatta cd rom değil dvdrw almak

arkadaşım iyi söylüyonda,masaüstü pc lerin optic sürücülerini 20$ civarı bulmam gayet basittir.ancak bu pc notebook ise ne yapacaksın,belki sen optik sürücüsü bozulunca bilgisayarını çöpe atıp yenisini alan insanlardan olabilirsin.ama herkes notebook optik sürücüsüne(dvd-rw)

75-80$ veremeyebilir dimi.bence mükemmel bir paylaşım olmuş.emeğinize sağlık....

harddisk de tek parça ve NTFS ise harddiski sök başka bir bilgisayarda harici 2,5" harddisk kutusuyla dosya sistemini fat32 yap XP CD sini buraya kopyala demokrasılerde çare tükenmez :clapping:

kardeşim bunu sölüyosunda ya laptop kullanıyosak?

• 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...
harddisk de tek parça ve NTFS ise harddiski sök başka bir bilgisayarda harici 2,5" harddisk kutusuyla dosya sistemini fat32 yap XP CD sini buraya kopyala demokrasılerde çare tükenmez :)

bir şeyi düzeltmen gerekiyor onunla hiç uğraşman gerek yok (başka bir bilgisayarda harici 2,5" harddisk kutusuyla) zaten 2.5" değil kasalarinki 3.5"dir harici hardisk kutusu onların farklı

neyse çözüm

başka bilgisayar hdd hangi birimse (sata pata ide ) uyumlu bilgisayar takınca diğer yerel disk olarak algılar sorun neyse düzeltirsiniz belgelerinizi kopyalayıp çıkartırsınız

• 3 hafta sonra ...

Cdromu bozuk flopy yok eğer böyle bir bilgisayarım varsa 1. çöpe atarım 2. cdrom alırım (artık çöpte bile bulunuyo) 3. cdromum bozuk ve flopy yok ama flash belleğim var diyerek kafamı duvarlara vururum.

Arkadaşım yinede teşekkürler.

• 2 ay sonra...

o notebooka da xp kurmanın bir yolu var,

GhostXP'yi ve Ghost 11'i indirin. Ghost 11 ile GhostXP'nin imajını C:\ sürücüsüne atın.Sonra restart yapın,kurulum Harddiskten başlayacaktır.

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

"o notebooka da xp kurmanın bir yolu var,

GhostXP'yi ve Ghost 11'i indirin. Ghost 11 ile GhostXP'nin imajını C:\ sürücüsüne atın.Sonra restart yapın,kurulum Harddiskten başlayacaktır.

"

daha açıklayıcı olursanız sevirim..image ların uzantılar gho olarak mı kalacak...yada nası yaparım açıklayıcı olursanız sevinirm

Edited by addamo26

Ben bu yöntemi denedim ama olmadı.Eğer boot edilse gerisini getirecemde boot edilmiyor.Şimdi size 1 sorum var

.Ben biosa giriyorum.Ordaki seçeneklerde şunlar var.

First Boot Device=USB-FDD USB-ZIP USB-CDROM seçenekleri var.Bunların hangisi yapıcam.3'ünüde denedim olmadı.

Bide First Boot Device nin altında Second Boot Device ve Third Boot Device seçenekleri var.Second Boot Devicede Harddisk yazıyo.Third Boot Devicedede LS120 yazıyor.Bunlara dokunmuyorum.Bunlarla alakalı olabilirmi.?

"o notebooka da xp kurmanın bir yolu var,

"

daha açıklayıcı olursanız sevirim..image ların uzantılar gho olarak mı kalacak...yada nası yaparım açıklayıcı olursanız sevinirm

sizi buraya alayım:

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=20997[/CODE]

[color=#800080][b]Ben bu yöntemi denedim ama olmadı.Eğer boot edilse gerisini getirecemde boot edilmiyor.Şimdi size 1 sorum var

.Ben biosa giriyorum.Ordaki seçeneklerde şunlar var.

First Boot Device=USB-FDD USB-ZIP USB-CDROM seçenekleri var.Bunların hangisi yapıcam.3'ünüde denedim olmadı.

Bide First Boot Device nin altında Second Boot Device ve Third Boot Device seçenekleri var.Second Boot Devicede Harddisk yazıyo.Third Boot Devicedede LS120 yazıyor.Bunlara dokunmuyorum.Bunlarla alakalı olabilirmi.?[/b][/color]

ikinci ve üçüncüyle bir alakası yok.

Anakartınız usb'den açılışı destekliyor fakat usb belleğiniz desteklemiyor gibi görünüyor.

pardon.FDD'yi HDD anlamışım.anakartınız usb bellekten açılışı desteklemiyor.Ama diğer usb ürünlerinden (usb cdrom vs) açılışı destekliyor.Siz de GhostXP'yi deneyin.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=20997

Sağol ama bana usb'den açılıp xp kurulması lazım.Böyle birşey mümkün değilmi acaba.Bu usb'ler çeşit çeşitmiki.Hani diğer usb ürünlerinden destekliyor (usb cdrom v.s ) açılışı demişsin.Oradaki şeyi anlayamadım.Şimdi anakart desteklemiyor demişsinde,usb'nin diğer çeşit ürününde alınca açılırmı?K.bakma tam anlayamadımda.

• 1 ay sonra...

teşekkür edirim güzel paylaşım benim istedğim böyle bişeydi. ama yaptım olmadı.

bilgisayarı usb den başlat dediğim zaman.hata veriyor.

no bootable in table yardımlarınızı bekliyorum.

Edited by lifess

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...