Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

I5 2430m Yerine I7 2630qm Takabilir Miyim?

toshionur
 Share

Recommended Posts

Cevabınız için çok teşekkürler . Ben şöyle düşündüm yanlışım varsa lütfen düzeltin . Laptobun bir güç kaynağı yani adaptörünün sağladığı bir Watt cinsinden güç var eğer ki sınırda ise 10 watt bile bileşenleri yakacak duruma getirebilir.  Bundan kesin emin olabilmenin bir yöntemi var mı?dsada.jpg.f02b776074dfab6a0787e1646056680c.jpg 

Please register to see this content.

Edited by toshionur

Ismail_Var, 47 dakika önce yazdı:

Bende i7-2630QM var. 19v 4.74A adaptörün değerleri.

benim de adaptör aynı değerde . Peki 2630qm in sıcaklık değerlerinden memnun musunuz? Boş ve yük altında durum nasıl ? 

Eğer elinizde bir software yoksa Core Temp den bakabilir misiniz?

aradaki 10w az bir rakam değil.. 35w a göre %30.  Laptop açığa çıkacak ilave ısıyı  işlemciden uzaklaştırabilecek mi?  bence macera aramayın. tekli işlemci kullanan uygulamalarda işlemciniz i7 2630qm ile aynı puanı alıyor..

İlla macera arayacam diyorsanız i7 işlemciyi gayet uygun fiyata alın (<100TL)

makpolat76, 24 dakika önce yazdı:

amd işlemci yerine intel işlemci takılırsa kısa devre olabilir mi? 

hocam dalga geçmiyorsun değil mi :)

Takamazsın ki zaten, yuvaları farklıdır oturmaz. AMD de pinler genelde işlemci üzerinde, intelde ise anakart üzerindedir. Pratikte intel işlemciyi amd anakarta takamazsın yani :)

Boş yere maceraya atılma derim.

Ben denedim i5 2. nesil yerine i7 2.nesil taktım üstelik ana kart (intelin sitesinden kontrol ettim) desteklediği halde çalışmadı.

Biraz araştırınca üretici firmaların bios yazılımı ile cpu değişimini kitlediklerini öğrendim.

yani i5 2. nesil işlemci yerine i5 2. nesil başka bir işlemci bile taksanız çalışmıyor.

toshionur, 15 saat önce yazdı:

benim de adaptör aynı değerde . Peki 2630qm in sıcaklık değerlerinden memnun musunuz? Boş ve yük altında durum nasıl ? 

Eğer elinizde bir software yoksa Core Temp den bakabilir misiniz?

Normal bi laptop ne kadar ısınırsa  o kadar ısınıyor.Masaüstünde gezerken hissetmiyorum. Oyundayken de ufak ufak ısınıyor. Bu attığın program doğru ölçmüyor.masaüstünde 99 derece diyo. Saçma.

Tesekkürler arkadaslar. Ben i3 2350m islemciyi cikarip buna gecis yapmistim yillar önce, islemci degisikligi problemi cikmayacak. Fiyat olarak uygun olmadiktan sonra almayayim o zaman masaustu uygulamalarda sanirim cok fark etmeyecek.

Edited by toshionur