Jump to content

Win 10 Ve Ses

canpolat11
 Share

Recommended Posts

evet arkadaşlar ne zamandan beri rahatsız olduğum bir sorun var konuyu buraya açmaamın nedeni windows 10da sanki böyle yapıyor.sorun şöyleki pcden torrent ve idm ile indirme yapınca fan sesi birden yükseltiyor bunun indirmeden olduğunu son bir kaç günde anladım. daha önce sürekli fan yüksek çalışordu görev yöneticisine bakıorum öyle cpu % 50 olmuyor 26 larda bile fazla ses çıkartıyor bende updateyi kapattım bazen defendiri da kapattım bazı gereksiz çalışan exe leri kapattım - bu arada ne yaptıysam arama yazılı search ı kapatamadım sürekli görev yöneticisnde çıkıyşoor neyi arıyor anlamadım :D - yok hala aynı sonra baktım normal çalışırken torreni çalışdırım başladı artmaya indirme bittikten sonar aynı şey bu windows 10 da sanki böyle yapıyor başka windowslarda yapmıyordu evet bunun bir çözümü varmı ?

bu arada bazen win7 ye geri mi dönsem diyorum o kadar güncelleme almasına rağmen bu win 10 un sorunları var bağlantı kopmaları bazenkapat deyince kapatamaması bilgisayarı ha birde bataryayı takıp çıkarınca ağ srunları artıyor bazı ışıklar yanıyor yanmıyor ne varsa anlamadım

Bilindiği üzere ilk çıktığı zamanlarda (win10),işlemci/Cpu kullanımı,diğer sistemlere göre daha fazla kullandığı yönünde yorum ve değerlendirmeler yapılmıştı genel olarak windows donanım kullanımında xp'den sonra cimriliğini kaybetti.benzetme yaparsak eğer, (Vista ve Windows10) birbirilerine aşağı yukarı çok benzemekte. Yüksek seviye donanımlarda belli etmez.etsede farklı varyasyonlarda kullanıcıya,kullanıma,uygulamalara vb.durumlara göre belli edecektir dolayısı ile,oda son kullanıcıda problem/ses vb.özelliklerde bir etki yaratmayacaktır.Sonuç olarak donanımda extreme bir durum yok ise şayet sanıyorum win7 yerine win8.1pro tercihi daha mantıklı olacaktır.Diğer bir taraftan win10 üzerinde çalışan arka plan hizmetleri deaktif konuma alarak başta işlemci vd.donanımlara nefes aldıracak şekilde işlemler yapılabilir bu gibi işlemler için bir çok alternatif uygulamada mevcut alta eklediklerimi inceleyebilirsiniz kolay gelsin.:) 

Spoiler

Performans uygulamaları

Sistem İnce Ayar , 

Sistem bakım hızlandırma temizlik vb.

Please register to see this content.
 (Arka planda sistemi yormaya yönelik olan hizmetleri otomatik olarak algılayıp,deaktif konuma alır.)lbo18k.png

Edited by forjest
  • Like 1