Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win10 X64 5in1 Rs3 Ver 1709 (is Derlemesi 16299.192) Ocak 2018

orca2002
 Share

Recommended Posts

Intel, AMD ve ARM şirketlerinin ürettiği işlemcilerde 'Meltdown' ve 'Spectre' adlı çok ciddi güvenlik açıklarının bulunduğu açıklandı. Bu versiyon birazda olsun korumakta sistemi tavsiye ederim acil yüklenmesi gereken sürümdür pc güvenliği için ;)

• Like 1

kombikik, 1 saat önce yazdı:

Intel, AMD ve ARM şirketlerinin ürettiği işlemcilerde 'Meltdown' ve 'Spectre' adlı çok ciddi güvenlik açıklarının bulunduğu açıklandı. Bu versiyon birazda olsun korumakta sistemi tavsiye ederim acil yüklenmesi gereken sürümdür pc güvenliği için ;)

Hangi versiyon burda 5 adet  versiyon var???

orca2002, 2 dakika önce yazdı:

bozart yine mi sen soru sormadan önce konuyu iyice bi oku 

Microsoft, meldown ve spectre işlemci açığını kapatan bir yama yayınladı ve anladığım kadarıyla bu çalışmaya güncellemelerle birlikte dahil edildi. Özellikle yeni işlemci ve windows 10 kullananlar ya güncelleme yapsınlar ya da bu iso ile sıfırdan kurulum yapsınlar. İşlemci hızlarını arttırmaya yönelik çalışmalar sebebiyle işlemcilere uzaktan komut verilebilme açığı oluşmuş, yani bilgisayarlarımız saldırılara karşı savunmasız durumda. Yalnız yeni yamayla birlikte işlemci hızlarında biraz düşüş olabileceği söyleniyor, onu da çok fazla hissetmeyiz sanırım. Güvenliğe önem verenler için açıklama gereği hissettim, umarım anlatabilmişimdir.

• Like 2
  • Thanks 1

orca2002, 1 saat önce yazdı:

bozart yine mi sen soru sormadan önce konuyu iyice bi oku 

Usta senin konuda böyle bir açıklama yazmadigi için sordum. .teknolojiyi  çok sıkı takip edemiyoz. .saol arkadaş yazmış. .. çalışman için ayrıca kolay gelsin 

bozart, 12 dakika önce yazdı:

Usta senin konuda böyle bir açıklama yazmadigi için sordum. .teknolojiyi  çok sıkı takip edemiyoz. .saol arkadaş yazmış. .. çalışman için ayrıca kolay gelsin 

nasıl yazmıyor iyice bi oku

PurpleStreet, 3 dakika önce yazdı:

Merhaba, teşekkürler paylaşım için fakat ingilizce dil mevcut mudur çalışmada? Yoksa sadece türkçe mi?

sadece türkçe

• Like 1
  • Thanks 1

Arkadaşlar biraz önce okuduğum bir habere göre microsoftun AMD işlemciler için yayınladığı meltdown & spectre yamasında hata çıkmış, mavi ekran hatası veriyormuş, AMD için yayınlanan yama geri çekilmiş, işlemciniz AMD ise güncelleme yapmakta acele etmeyin bence. İntel yamasında sorun yokmuş. Bilginize. 

• Like 2
  • Haha 1

hızlı bişekilde kurulum yaptım.bir sorun yok.lakin otomatik lisans olmadı.yani lisansı görmedi.eline sağlık.

red_d, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar biraz önce okuduğum bir habere göre microsoftun AMD işlemciler için yayınladığı meltdown & spectre yamasında hata çıkmış, mavi ekran hatası veriyormuş, AMD için yayınlanan yama geri çekilmiş, işlemciniz AMD ise güncelleme yapmakta acele etmeyin bence. İntel yamasında sorun yokmuş. Bilginize. 

kardeş pc bir haftadır kendiliğinden reset atıyor.ondanmı acaba.bu olay gün boyu bir defa felan oluyor.ısınma felan yok pc de.

borz_50, 2 saat önce yazdı:

hızlı bişekilde kurulum yaptım.bir sorun yok.lakin otomatik lisans olmadı.yani lisansı görmedi.eline sağlık.

kardeş pc bir haftadır kendiliğinden reset atıyor.ondanmı acaba.bu olay gün boyu bir defa felan oluyor.ısınma felan yok pc de.

AMD işlemcilerde güncellemeden kaynaklı mavi ekran hatasından bahsedilmiş, reset sorunu da buna bağlı olabilir. Microsoft güncellemeyi geri çekti. Eğer reset atma sorunu güncellemeden sonra olduysa kuvvetle muhtemel güncellemenin hatalı olmasındandır. Güncelleme numarasını hatırlamıyorum ama biraz araştırmayla güncelleme numarasını bulup kaldırırsan düzelir sanırım. 

• Like 1

Extended, Bir saat önce yazdı:

Hocam o bahsettiğiniz olay toplu güncelleştirmede var. Ben de diyorum bu toplu güncelleştirme niye çıkmıyor bende. Geri çekmişler.

Yama 3 ocakta verilmiş, bu bir hafta içinde güncelleme yapan ve AMD işlemci kullananlarda sorunlar olmuş, bu nedenle güncelleyi geri çekmişler. Güvenlik açığı bizim gibi basit ev kullanıcılarını pek etkilemez ama küresel anlamda dev şirketler ve sunucular tehdit altında. Allah vere de hıyarın biri bu açığı kullanıp bi viral virüs yazmayaydı, biz ev kullanıcıları tehdit eden tek şey viraller. Gerçi o zamana kadar açığı kapatırlar. 

Edited by red_d

Win10 X64 5in1 Rs3 Ver 1709 (is Derlemesi 16299.192) Ocak 2018

︽ ︾ ALTERNATİF LİNK  ︽ ︾

Alıntı

Please register to see this content.
 & 5in1x64Rs3_16299.192.iso

BilGi: Silinme vb.durumlara karşın,dosya aynı şekilde,remote upload edilmiştir.Googledrive üzerinden MirrorAce'danfarklı sitelere yüklendiğinden dosya adı değişiklik gösterebiliyor (orn 2648977771441244 gibi) indirme sonunda adını aynı şekilde 5in1x64Rs3_16299.192.iso tanımlayarak adlandırınız. & Esenlikle Kalınız! :) 

Edited by forjest
  • Like 1
  • Thanks 3

Yanlış anlaşılmasın çalışmalaınıza minnettarım da bu uefi faydalımı zararlı mı karar veremiyorum. Mesela bir arızadan dolayı biosu güncelliyorsun bu sefer Windows 10 da açılmıyor. Yedeğini aldım bununla basıcam temiz formatı.  Yalnız ağ destekli güvenli modda Asus setup nt2. çalışmaz mı neydi o sorun çıkmadı. Güvenli modda bir de sistem geri yüklemeyi denicem. Sorun düzelirse formata gerek yok.