Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Gtx 1070 Bilgisayar Kapanma Sorunu

Abdullah 37
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.
Ağabeyim'in aşağıdaki gibi bir sistemi var. Oyun oynarken reset atıyormuş. Parçaları sökmüş işlemci macununu falan değiştirmiş, format atmış ama sorun halen devam ediyormuş.
Sorun neden kaynaklanabilir sizce?

Anakart : MSI H97 GAMING 3
İşlemci : İntel İ5-4460 3.20 GHZ
Ekran Kartı : ASUS STRIX GEFORCE GTX 1070 8GB
Ram : Corsair Vengeance 32 GB DDR3
PSU : Stealth Vector 1050W
Sıvı Soğutma : Corsair H100İ GTX
İşletim Sistemi : Windows 10 Pro

Oyun Öncesi Sıcaklık

4aRl8Q.jpg

Oyun İçi Sıcaklık
3ERoP4.jpg

Edited by Abdullah 37

Sürdüğü termal macun iyi mi? bir ara bende de aynı problem olmuştu, hatta bir arkadaşımda da aynı sorun oldu. Yeni sürdüğümüz termal macun o kadar iyi değildi ve yine aynı sorunu vermişti. Daha iyi bir termal macun ile sorunu çözmüştük. Abinin sorunu bizim soruna benziyor biraz.

• Like 1

makpolat arkadaşın cevabına bide powersupply(psu) yani güç kaynağıda buna sebebiyet veriyor olabilir zamanında xigmatek güç kaynağından çok çekmiş bu sebepten 100 lira zarar etmiş biri olarak söylüyorum bunun  sonrasında ise hesaplı High power markasını bulmuştum bu güç kaynağıyla değiştirip sorunu çözmüştüm.

Ayrıca kullandığınız parçalara bakarsak güç tüketimi 650w geçmez bu açıdan 1050w güç kaynağı kullanmanında boşa sarfiyat olduğunu düşünüyorum bu yüzden 100 parça değiştirme ihtimalini düşünüp 750w yerine 850w 80+gold güç kaynağı tercih edilebilir.

Please register to see this content.

Ama sorun güç kaynağındada olmayabilir önce buna emin olmak gerekiyor.

Edited by RaZoRWounD
  • Like 1

RaZoRWounD, 8 saat önce yazdı:

makpolat arkadaşın cevabına bide powersupply(psu) yani güç kaynağıda buna sebebiyet veriyor olabilir zamanında xigmatek güç kaynağından çok çekmiş bu sebepten 100 lira zarar etmiş biri olarak söylüyorum bunun  sonrasında ise hesaplı High power markasını bulmuştum bu güç kaynağıyla değiştirip sorunu çözmüştüm.

Ayrıca kullandığınız parçalara bakarsak güç tüketimi 650w geçmez bu açıdan 1050w güç kaynağı kullanmanında boşa sarfiyat olduğunu düşünüyorum bu yüzden 100 parça değiştirme ihtimalini düşünüp 750w yerine 850w 80+gold güç kaynağı tercih edilebilir.

Please register to see this content.

Ama sorun güç kaynağındada olmayabilir önce buna emin olmak gerekiyor.

Bilgisayar kapanınca restart ediyormuş ve yeniden açılıyormuş.

Abdullah 37, 22 dakika önce yazdı:

Bilgisayar kapanınca restart ediyormuş ve yeniden açılıyormuş.

O zaman ısınmadan şüpheleneceksiniz soğutma sağlanamıyordur bunu araştırmanız gerek bu restartlar genelde oyunlarda aşırı ısınma olduğunda yapar

RaZoRWounD, Bir saat önce yazdı:

O zaman ısınmadan şüpheleneceksiniz soğutma sağlanamıyordur bunu araştırmanız gerek bu restartlar genelde oyunlarda aşırı ısınma olduğunda yapar

Resimlerde Temp#2 yazan yer hep 127 C gösteriyor bu normal mi? Ne oyun öncesi ne oyun oynarken hiç değişmemiş.

Abdullah 37, 12 saat önce yazdı:

Resimlerde Temp#2 yazan yer hep 127 C gösteriyor bu normal mi? Ne oyun öncesi ne oyun oynarken hiç değişmemiş.

Değil işte soğutmada sıkıntı var bir parça çok ısındığı için resetliyor resme göre bu anakart

• Thanks 1

Dış kaynaklı forumlar çözümü ile ilgili yapılan önerilerde özetle 1. Cmos reset'i,2.Bios 1.9 versiyonuna güncelleme yapılması,3.Bios üzerinden Güç ayarlarının kontrol edilmesi akabinde Psu güç ünitesinin yükseltilmesi vb.şekilde yorumlar yapıldığı görülmekte anlaşılan oki,bu anakarta has bir genel bir sorun gibi görünmekte soruna ilişkin detayı anlamak için uzman bir gözün bakması yada yetkili servislerden yardım alma gereksinimi var görünmekte garanti kapsamında ise en iyisi fazla karıştırmadan vermek. :) 

• Like 3
  • Thanks 1